آیا Face App واقعا پیری شما را درست نشان می دهد؟ پزشکان به این سوال پاسخ می دهند!

این روزها چالش Face App با عنوان FaceAppChallenge# در شبکه های اجتماعی بسیار همه گیر شده و تقریباً همه این برنامه را روی گوشی خود نصب کرده و حسابی با آن سرگرم شده اند. این نرم افزار عکس شما را گرفته و بوسیله هوش مصنوعی آن را پیر می کند. محبوبیت Face App بی دلیل نیست زیرا همه ما به نوعی کنجکاویم تا بدانیم صورت خود یا ستاره های مورد علاقه ما در پایان عمر به چه شکلی در می آید. اما آیا واقعا این برنامه پیری شما را بطور طبیعی بازسازی می کند یا فقط جنبه سرگرمی دارد؟

نتیجه پیر شدن صورت با Face App درست است؟

طبق نظر متخصصان، این اپ بین ۳۵ تا ۵۵ سال شما را پیرتر می کند و خبر بد این است که این اپ به طرزی کاملاً حرفه ای، دقیق و اصولی این کار را انجام می دهد!

به عبارت دیگر، Face App بر مبانی علمی و پزشکی استوار است. بطور کلی، تغییراتی که این اپ در ظاهر صورت شما ایجاد می کند شامل بازجذب استخوان های صورت، آب رفتن استخوان های گونه، ابرو و فک، از بین رفتن حجم در گونه ها، لب ها و دور چشم می شود. همچنین، پس از پردازش شدن عکس شما در این اپ، عمق چروک های پیشانی، اطراف دهان و ناحیه گلوی شما افزایش پیدا می کند. همه این عوامل جوانی را از صورت شما گرفته و پیری شما را با دقتی بالا شبیه سازی می کنند.

سبک زندگی شما بسیار مهم است

با اینحال، همه تقصیرها را نمی توان گردن وراثت انداخت. اگرچه، ژنتیک تاثیر شگرفی در روند پیری ما می گذارد، اما فاکتورهایی از قبیل سبک زندگی، رژیم غذایی، مواجهه با آفتاب، مراقبت از پوست، درمان های جوانسازی پوست و … نیز نقش اساسی در این امر بازی می کنند.

اما، چیزی که پس از دیدن این عکس های پیر، خندیدن به آنها و پست کردن آنها در شبکه های اجتماعی ذهن ما را درگیر می کند این است که حقیقتاً چطور می توان این روند را کند یا حداقل ثابت نگه داشت؟! پزشکان بر این باورند که استفاده از رتینول، درمان های متناوب با لیزر، RF، میکرو نیدلینگ، لایه برداری و فیشال صورت می توانند بطور اعجاب انگیزی به لطافت، ضخامت و سفت ماندن پوست صورت شما کمک کنند.

در طبیب لند بخوانید  عوارض جانبی لیزر موهای زائد صورت

مسلماً، نورو مدولاتورها ۱۱ خط اخم بین ابروها، خطوط پیشانی و خطوط انتهای چشم را بخوبی هموار می کنند. اما، همه صورت ها تاثیر یکسانی از این نوع درمان نمی گیرند. در برخی موارد، خطوط بسیار عمیق هستند و بافت های نرم صورت به شدت افتادگی پیدا کرده اند. بنابراین، نیاز به مداخلات جراحی نظیر لیفت صورت، ابرو و پلک به منظور بازگرداندن جوانی به صورت ضرورت پیدا می کند.

پیری همچنین لبخند ما را دستخوش تغییر می کند. اما، با بکار بستن تدابیری ساده می توان مانع از این تغییر ناخوشایند شد. شاید بتوان رمز نافذ بودن یک لبخند را در زیبایی و سلامت دندان ها دانست. با افزایش سن، دندان های شما زرد و تخریب می شوند. یادتان باشد که دندان های شما تا زمانی برای شما کارا و در عین حال زیبا خواهند ماند که از آنها مراقبت کنید. چکاپ منظم دندان ها و جرم گیری حرفه ای را حداقل دو بار در سال فراموش نکنید.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.