روش های درمان و از بین بردن ترک های شکم بعد از بارداری

ترک ها بعد از سال ها به خطوط ظریف به رنگ پوستتان تبدیل می شود.بعد از زایمان ممکن است اثر زخم ها روی شکم بماند شما در مدت 3 تا 6 ماه پس از زایمان می توانید کم رنگ تر کنید.

درمان های خانگی

درمان های خانگی برای کم کردن ترکهای شکم وجود دارد که ما در این مقاله برای شما بازگو می کنیم.

روغن زیتون

روغن زیتون پوست را مرطوب نگه می دارد و گردش خون را بهبود می بخشد و تا حد زیادی ترک های شکم را از بین می برد.

مقداری روغن را روی شکم خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید روغن باید حداقل 30 دقیقه روی شکم بماند تا جذب پوست شود این روش زمانبر است  اگر به طور مرتب این کار را انجام دهید نتیجه خوبی می گیرید.بعد به حمام بروید و حتی می توانید روغن زیتون را با کمی سرکه و آب مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید.

روغن کرچک

کمی روغن کرچک را روی ترک های شکم بمالید و با حرکت دایره ای 10 دقیقه ماساژ دهید.و روی روغنی که به شکم زدید را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و یک بطری آب گرم  را روی آن تا مدت40 دقیقه بگذارید.با گرمای آب منافذ پوست باز می شود و روغن جذب پوست می شود.بعد از زمان گفته شده میتوانید روغن را پاک کنید این کار را باید به مدت یک ماه و هر روز انجام دهید.

روغن ویتامین E

روغن ویتامین E به صورت کپسول است .کپسول را با کرده و روغن داخل کپسول را کمی مرطوب کننده مخلوط کنید و بر روی ترک های شکم بمالید البته ان کار را باید به صورت منظم هر روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

روغن نارگیل ، بادام و آوکادو ، روغن کرچک و ویتامین E

این روغن ها را به نسبت مساوی مخلوط کرده و روی پوست بمالید و ناحیه ترک خورده را ماساژ دهید .شما می توانید از هر روغنی برای ماساژ استفاده کنید .

 

آلوئه ورا

آلوئه ورا ماده ای است که برای تسکین پوست بسیار مفید است و به عنوان مرطوب کننده عمل می کند.ژل موجود در آلوئه ورا روی پوست بزنید و 15 دقیقه باید روی پوست باشد و بعد می توانید آن را با آب گرم بشویید.البته می توانید ژل آلوئه ورا را با روغن ده ویتامین E و روغن پنج ویتامین A مخلوط و روی پوستتان بمالید . این کار را باید روزی دو بار انجام دهید.

 

سفیده تخم مرغ

همانطور که می دانید سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است و برای جوان سازی و طراوت پوست مفید است ..سفیده تخم مرغ را هم بزنید و روی ناحیه ترک خورده یک لایه ضخیم از سفیده را روی ترک های پوستی بمالید و زمانی که خشک شد  با آب سرد بشویید و می توانید برای نرم کردن پوست کمی روغن زیتون به ناحیه ترک خورده بمالید .این کار را باید هفته ای دو بار انجام دهید.

 

عسل

برای از بین بردن ترک های پوستی از عسل استفاده کنید .کمی عسل را روی دستمال کوچک بریزید و پارچه را روی ترک ها بگذارید تا خشک شود و بعد از خشک شدن پارچه را بردارید  و با آب گرم بشویید. یا برای تاثیرگذاری بیشتر می توانید عسل را با گلیسیرین مخلوط کنید.

 

روغن درخت چای ، کره کاکائو یا روغن قلم

این سه روغن مواد اصلی اکثر لوسیون ها است .می توانید این سه روغن را با هم مخلوط کنید  و به صورت منظم روی ترک های شکم بمالید و بعد از مدتی پاک کنید. این روش هم از خشکی پوست جلوگیری می کند هم ترک شکم را بهبود می بخشد.

 

آب لیمو

آبلیمو به دلیل خاصیت اسیدی به بهبود زخم ها کمک می کند .آب لیموی تازه را روی ترک های پوست بمالید و حدود ده دقیقه باید روی پوست بماند تا جذب پوست شود و بعد می توانید با آب گرم بشویید . این کار را باید هر روز انجام دهید . همچنین می توانید عصاره لیمو و خیار را به صورت مساوی مخلوط و روی شکم بمالید.

 

شکر

شکر پوست مرده را زنده می کند و ناحیه ترک خورده را روشن تر می کند . یک قاشق شکر را با کمی روغن و چند قطره عصاره لیمو ترکیب کنید و قبل از دوش گرفتن به عنوان کرم استفاده و باید این کار را هر روز و حداقل یک ماه انجام دهید.

 

زرد آلو

زردآلو را در مخلوط کن ریخته و تا بصورت پوره و خمیری در بیاید ان را روی ترک های شکم بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.

 

نوشیدن آب

مرطوب بودن پوست سبب از بین رفتن ترک های شکم می شود پس باید پوست را مرطوب نگه دارید  باید روزانه بین 10 تا 12 لیوان آب بخورید تا رطوبت بدن حفظ شود و سموم بدن نیز دفع شوند .

 

زرد چوبه و چوب صندل

این دو مواد بافت پوست را روشن می کند.کمی خمیر چوب صندل را با آب حل کنید و یک خمیر هم از ریشه زردچوبه تهیه  کنید و به طور مساوی دو خمیر را ترکیب و روی پوستتان بمالید و باید این مواد نیمه خشک شود و بعد پوستتان را تمیز کنید  برای بهبود باید این کار را حداقل 6 ماه و هر روز انجام دهید.

آب سیب زمینی

یک سیب زمینی را دو قسمت کنید و روی ناحیه آسیب دیده پوست بگذارید و بگذارید این عصاره سیب زمینی جذب پوست و خشک شود و بعد می توانید آن را بشویید.

 

شیر ، آب نارگیل سبز و شکر

چند قطره عصاره لیمو و عصاره خیار و نصف قاشق شکر و دو قاشق شیر خام را قاطی کنید و به مدت 5 دقیقه به صورت دایره ای ماساژ دهید  و با آب بشویید و خشک کنید . آب نارگیل را روی پوست بمالید و بگذارید جذب پوست شود و خشک شود .سپس ژل  آلوئه ورا را روی پوست بمالید و بعد از چند دقیقه بشویید و مرطوب کننده بمالید. این کار را باید سه بار در هفته تکرار کنید .

 

یونجه

برگ های یونجه غنی از پروتئین و اسیدهای آمینه و ویتامین های K وe هستند و برای پوست مفید هستند.یونجه را له کرده و با مقداری روغن بابونه مخلوط کرده تا پودر و له شود و بر روی ترک های شکم بمالید و ماساژ دهید ای کار را اگر وقت دارید سه بار در روز انجام دهید.

 

لوسیون دست ساز خانگی

نصف فنجان روغن زیتون را با یک چهارم عصاره آلوئه ورا و روغن چهار کپسول ویتامین A و شش کپسول ویتامین E  مخلوط کنید و در شیشه ای تمیز بریزید و در یخچال نگه داری کنید و هر روز از آن استفاده کنید .

 

مرطوب کننده خانگی

مرطوب کننده برای پوست بسیار مهم و ضروری است و مرطوب کننده را باید با توجه به نوع پوست انتخاب کنید.اگر پوستتان خشک است باید به همراه مرطوب کننده از کره کاکائو استفاده کنید و اگر پوستتان چرب است از کرمی که شامل آلوئه ورا است استفاده کنید.

ژل آلوئه ورا و روغن گندم را به صورت مساوی مخلوط کرده  و به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید.

 

کرم دست ساز خانگی

یک قاشق روغن ویتامین E و نصف فنجان کره کاکائو و دو قاشق موم مشبک ترکیب کنید  می توانید کمی هم روغن زردآلو اضافه و این مخلوط را بجوشانید  تا زمانی که موم آب شود و در ظرفی ریخته در یخچال نگه دارید و هر روز از آن استفاده کنید.