نقش کرم مرطوب کننده چیست؟

کرم مرطوب‌ کننده آب موردنیاز پوست را در سطح متعادلی نگه می‌دارد و به‌عنوان لایه محافظتی برای پوست می‌باشد. بعضی از افراد تصور می‌کنند که نیازی به کرم مرطوب‌ کننده ندارند. اما با توجه به تحقیقات همه‌ی افراد باید روزانه از کرم مرطوب‌ کننده استفاده کنند تا پوستی زیبا، سالم و شاداب داشته باشند.

انتخاب کرم مرطوب کننده پوست مناسب

انتخاب مرطوب‌ کننده مناسب

یک مرطوب‌ کننده خوب و مناسب باید از پوست مراقبت کند و مواد تشکیل دهنده آن برای پوست ضرر نداشته باشد. همین نکته اعتماد کردن به محصولات آرایشی را سخت می‌کند. اصولاً بر روی محصولات آگاهی و اطلاعات کافی و فهرست ترکیبات را روی محصول می‌نویسند تا مصرف‌کنندگان راحت‌تر و با اطمینان تصمیم‌گیری کنند.

کرم مرطوب‌ کننده بدون رایحه

وقتی می‌گوییم بدون رایحه یعنی بدون عطر و یعنی هیچ رایحه‌ای به آن محصول اضافه نشده است. معمولاً محصولات بدون رایحه همیشه بدون رایحه نیست. یک اسانس یا یک ترکیب طبیعی می‌تواند مانند یک رایحه عمل کند و در فهرست محصول هم درج نشود.

بسیاری از رایحه‌ها از ترکیب‌های مصنوعی تشکیل‌شده است و دارای مواد شیمیایی هستند که سبب می‌شود پوست دچار حساسیت و واکنش نشان دهد. محصولات بدون عطر هم می‌توانند دارای عطر و رایحه باشند.

تولیدکنندگان به دلیل بوی بد محصول برای از بین بردن بوی ناخوشایند رایحه مصنوعی به محصول اضافه می‌کنند.

انتخاب کرم مرطوب کننده مناسب

ترکیبات فعال یا غیرفعال

مرطوب‌ کننده ای که بتواند در مقابل اشعه‌ی UV نور خورشید از پوست محافظت کند می‌تواند دارای ترکیباتی مانند اکسید تیتانیوم باشد که مانند عامل فعال و اصلی ضد آفتاب عمل می‌کند.

ترکیبات غیرفعال هم نقشی کمکی دارد و کرم مرطوب‌کننده‌ای که از پوست در برابر اشعه‌ی خورشید نمی‌تواند محافظت کند در واقع ترکیبات غیرفعال در به ترکیبات محصول نهایی نقش‌آفرینی می‌کند.

استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب

غیر جوش زا (غیر کومدون زا)

تولید کننده‌ ای که این اصطلاح را روی محصول خود می‌نویسد درواقع منظورش این است که کرم بدون چربی است و منافذ پوستی را مسدود نمی‌کند. این اصطلاح به این معنی است که محصول چربی اضافه را تجزیه و رطوبت پوست را از بین نمی‌برد.

در طبیب لند بخوانید  روش های مراقبت از پوست خشک

ضد حساسیت

این اصطلاح یعنی اینکه پوست با استفاده از این محصول کمی دچار واکنش و حساسیت می‌شود.

طبیعی یا ارگانیکت

یعنی اینکه این محصول از منابع گیاهی برای گرفتن ترکیبات خود استفاده می‌کند. پس ممکن است محصول حاوی ترکیبات شیمیایی باشد یا نباشد. محصولات ارگانیک ادعا می‌کنند که ترکیبات بدون مواد شیمیایی، آفت‌کش و کودهای مصنوعی رشد کردن و تولیدشده‌اند.

انتخاب کرم مرطوب کننده مناسب پوست

طیف گسترده

به این معنی می‌باشد که این کرم از آسیب‌های اشعه‌های UVB و UVA خورشید جلوگیری می‌کند. این را بدانید همه‌ی مرطوب‌کننده دارای ترکیبات ضد آفتاب نیستند.

پارابن ها

پارابن های یک ترکیباتی می‌باشند که عمر محصولات آرایشی را زیاد می‌کند. امروزه استفاده از محصولات بدون پارابن برای سلامت پوست، بدن و محیط زیست بسیار توصیه می شود.

فتالات ها

ترکیبات فتالات در انواع مختلفی از محصولات دیده می‌شود از لوسیون ها و دئودورانت گرفته تا اسباب‌بازی‌ها و بسته‌بندی مواد غذایی که خطری برای انسان ندارد.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.