جوانسازی پوست با درمان بوسیله اکسیژن

درمان بوسیله اکسیژن یا به اصطلاح «اکسیژن تراپی» کاربردهای گوناگونی در مبحث پزشکی دارد. در این مقاله سعی کرده ایم تا تأثیر استفاده از اکسیژن روی زیبایی و سلامت پوست را مورد بررسی قرار دهیم.

درمان پوست صورت با اکسیژن تراپی

اکسیژن عنصری اساسی در جوانسازی پوست های بی جان، پیر و دارای چین و چروک به شمار می رود و همچنین، در از بین بردن آکنه و اسکارهای مربوط به آن نیز نقش دارد. اکسیژن باعث می شود پوست شما از نو نفس بکشد و با شروع این تنفس مجدد، هر اقدام مراقبتی که از آن پس انجام دهید تأثیری شگرف روی پوست شما خواهد داشت. زیرا، منافذ پوست شما باز شده و راه به سمت عمیق ترین لایه های پوست شما هموار می گردد.

حقایقی درباره اکسیژن

 • اکسیژن به تک تک سلول های بدن انرژی و زندگی می بخشد. قدرت تفکر و فعالیت شما حاصل از انرژی تأمین شده توسط اکسیژن می باشد. اکسیژن همچنین، نقشی تعیین کننده در پیشگیری از بروز بیماری ها ایفا کرده و در عملکرد بهینه سلولی، عنصری کلیدی محسوب می شود.
 • از دیدگاه زیبایی، سطح اکسیژن قابل اندازه گیری در پوست از سن 25 سالگی شروع به افت کردن می کند. از طرفی، سطح اکسیژن پایین شاخصی در تشخیص پیری پوست می باشد. در سن 40 سالگی، 50% از قدرت پوست در مصرف و حفظ اکسیژن از بین می رود. زمانی که پوست از سطح اکسیژن کافی محروم شود، عروق خونی تنگ و جمع شده و توانایی عملکرد صحیح پوست را با نواقصی مواجه می سازند.
 • پوست خشک و بی جان چهره شما را سال ها پیر تر نشان می دهد و به روتین مراقبتی پوستی شما واکنش مثبت نشان نمی دهد. اگر خواب کافی ندارید، یا تحت شرایط روحی و استرس شدید هستید و یا هورمون های شما در شرایط مناسبی قرار ندارند، باید بدانید که اثرات آنها را سریعاً روی پوست خود مشاهده می کنید. سموم محیطی و رژیم نا مناسب غذایی نیز این مشکل را تشدید نموده و پوست را به سمت نا سالم بودن سوق می دهند.

مزایای اکسیژن تراپی

اول از همه باید بدانید که این تکنیک برای همه انواع پوست و برای خانم ها و آقایان سودمند می باشد. بطور کلی، مزایای اکسیژن تراپی به شرح ذیل هستند:

 1. اکسیژن تراپی برای پوست شما نقش یک سیستم تحویل دهنده را ایفا می کند و موجب می شود ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی راحت تر به پوست شما نفوذ کنند. در نتیجه، اثر بخشی کرم ها و محصولاتی که روی پوست خود میزنید به طرز قابل توجهی افزایش می یابد.
 2. افزایش قدرت فیبرهای الاستین و کلاژن در پوست
 3. افزایش تعداد گلبول های قرمز
 4. افزایش قدرت ارتجاعی پوست
 5. کمک به بهتر شدن جریان خون
 6. افزایش متابولیسم سلولی و در نتیجه تولید سلول های جدید
 7. کمک به التیام پوست پس از سایر درمان های خشن و تهاجمی
 8. رساندن وضعیت متابولیکی به حد نرمال
 9. بهبود سلامت کلی سلول ها و بافت های اطراف
 10. ایجاد درخشندگی روی پوست
 11. کاهش قرمزی و التهاب پوست
در طبیب لند بخوانید  انقلابی در جوانسازی پوست

درمان پوست با اکسیژن تراپی

اگر تا کنون اکسیژن تراپی را امتحان نکرده اید، باید بگوییم که حالا وقت آن رسیده که آن را در برنامه های خود قرار دهید. نتایجی که مشاهده می کنید باور کردنی نیستند. تغییرات از همان جلسه اول چشمگیر و قابل رؤیت می باشند!

هر جلسه اکسیژن تراپی معمولاً حدود یک ساعت به طول می انجامد که حدود 40 دقیقه از این زمان بطور خالص صرف تزریق اکسیژن به پوست شما می شود. در ابتدا و قبل از شروع جلسه، پزشک پوست شما را مورد ارزیابی قرار داده و مشکلات اصلی پوست شما را بررسی می کند. سپس، برنامه درمانی مناسبی برای شما در نظر گرفته می شود.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت اسموکی پوینت اسکین مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.