حذف چربی های اضافه بدن و فرم دهی دوباره اندام

بادی کانتورینگ (Body Contouring)، بادی شیپینگ (Body Shaping) یا بادی اسکالپتینگ (Body Sculpting) به فرم دهی مجدد بدن از طریق برداشتن ذخایر چربی زیر پوست گفته می شود.

گزینه های درمانی

رایج ترین درمان در این زمینه لیپوساکشن است. لیپوساکشن فرایند جراحی است و ریسک های مختلفی را با خود به همراه دارد که اکثر متقاضیان لاغری مایل به اجتناب از آنها می باشند.

 اما، امروزه گزینه های کم تهاجمی تری پا به عرضه ظهور نهاده اند که بر اساس انرژی کار می کنند. «لیپوساکشن با کمک انرژی» یکی از این راه حل های جایگزین است که در قیاس با لیپوساکشن معمولی متعادل تر و ملایم تر عمل می کند. اخیراً درمان های کاملاً غیر تهاجمی نیز معرفی شده اند. هر چند که نتایج آنها شاید غیر قابل پیش بینی باشد و یا از تاثیر گذاری کافی برخوردار نباشد.

بادی کانتورینگ با لیزر

بادی اسکالپتینگ با انرژی روشی است که در آن از یک منبع انرژی – که اکثراً از لیزر تأمین می شود – برای ذوب کردن چربی یا جذب آن توسط بدن از طریق یک شکاف کوچک (بدون تشکیل اسکار) کمک گرفته می شود. گرمای تولید شده در قسمت رویی و زیرین پوست باعث انقباض پوست می شود. این امر عارضه جانبی است که برای فرد متقاضی بسیار خوشایند نیز می باشد زیرا موجب جمع شدن پوست وی می شود.

بادی کانتورینگ به روش Accusculpt

بادی کانتورینگ به روش Accusculpt

این روش نوعی درمان بادی کانتورینگ مناسب برای افرادی است که به دنبال نتایج فوق العاده با نقاهت بسیار کوتاه می باشند. تکنیک Accusculpt برای نواحی پهلو، ران، زانو، خط زیر سینه، بازو و قفسه سینه ایده آل است. پزشک شما از تکنیک Accusculpt برای برداشتن ذخایر چربی اضافه در مناطق ذکر شده بهره می گیرد. طی اجرای این روش پوست بیمار سفت تر و جمع تر نیز می شود.

موارد زیر جز مزایای این روش می باشند:

  • حذف ایمن چربی های اضافه از مناطق مختلف بدن
  • سریع و کم تهاجمی بودن این روش
  • قابلیت اجرا فقط با بیحسی موضعی
  • گرفتن نتایج واضح و با دوام فقط با یک جلسه درمانی
  • امکان تدوین برنامه مخصوص ویژگی های فیزیکی بدن شما توسط پزشک
در طبیب لند بخوانید  عمل لیپوماتیک چیست؟

در جلسه Accusculpt چه اتفاقی می افتد؟

فرایند Accusculpt با یک جلسه مشاوره آغاز می شود که در آن پزشک مناطق مورد نظر برای درمان را تعیین می نماید. قبل از شروع فرایند درمانی، با استفاده از مقدار کمی از ماده بی حس کننده موضع مورد نظر را بی حس می کنند. سپس، پزشک یک خراش کوچک در ناحیه ایجاد کرده و سپس با سیستم لیزر کانتورینگ Accusculpt میزان مشخصی از چربی را تبدیل به مایع می کند. پس از اتمام کار محل بریدگی با چند بخیه کوچک بسته می شود.

پس از پایان جلسه بادی کانتورینگ به شما دستور العمل هایی در رابطه با حفظ ظاهر جدید خود دریافت می کنید. ممکن است تا ۱۰ روز بعد کمی تورم یا کبودی در موضع مشاهده کنید. مدت زمان جلسه درمانی بسته به مناطقی که باید تحت درمان قرار بگیرند تغییر می کند. اما، بطور میانگین هر جلسه به مدت ۱ ساعت به طول می انجامد. دیگر مزیت Accusculpt این است که شما پس از دو یا یه روز می توانید به زندگی نرمال خود برگردید.

لیپوساکشن با لیزر کانتورینگ

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت لوترونیک مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.