در خانه مثل یک حرفه ای سشوار بکشید

بطور قطع هیچ چیزی به اندازه موهای سشوار کشیده نرم، لخت و براق روحیه ما خانم ها را شاد نمی کند؛ بخصوص اگر آن را بدون صرف هر گونه هزینه و در خانه انجام داده باشیم. واضح است که مراجعه یک روز در میان به آرایشگاه و شستن و سشوار کشیدن موها به دست افراد حرفه ای برای همه ما لذتبخش است، اما وقت و هزینه ای که باید صرف آن کنیم در دراز مدت سر به فلک خواهد کشید. انجام یک براشینگ حرفه ای در خانه کار خیلی سختی نیست. کافیست مراحل زیر را دنبال کرده و چند بار آنها را تمرین کنید:

قدم اول: موهای خود را آماده کنید

سشوار کشیدن حرارت زیادی را به موهای شما انتقال می دهد. بنابراین، موهای شما باید قبل از استفاده از سشوار در بهترین وضعیت ممکن باشد. استفاده از شامپو و نرم کننده متناسب با موهای شما تاثیر زیادی در این موضوع دارد. استفاده از ماسک مو نیز نقش بسزایی در تقویت تارهای موی شما قبل از یک براشینگ حرفه ای ایفا می کند.

قدم دوم: بگذارید موهای شما بطور طبیعی خشک شوند

شاید فکر نمی کردید این قدم جز مراحل براشینگ حرفه ای تلقی شود. اما، باید بدانید که نباید براشینگ را بلافاصله پس از اینکه از حمام بیرون آمدید شروع کنید. زمانی که سشوار را به دست می گیرید، باید بین ۶۰% تا ۸۰% موهای شما خشک شده باشد؛ بدین ترتیب، میزان آسیب وارد شده به موهای شما در اثر حرارت به حداقل می رسد و از وز شدن موهای شما پس از اتمام کار جلوگیری می شود.

قدم سوم: از محصولات مراقبتی مو استفاده کنید

قبل از استفاده از هر نوع وسیله برقی حالت دهنده مو از قبیل سشوار، اتوی مو، بابلیس و … باید حتماً از محصولات مراقبت کننده مو در برابر حرارت استفاده کنید. این نکته ای است که از اهمیت فراوانی برخوردار است و چه بسا بسیاری از شما از آن چشمپوشی می کنید. این محصولات که در قالب اسپری یا کرم های مو ارائه می شوند و با استفاده از آنها روی موهای نیمه تر می توانید به موهای خود برق خاصی ببخشید. سعی کنید ترجیحاً نوعی از این محصولات را خریداری کنید که روی آنها خاصیت محافظتی در برابر گرما ذکر شده باشد تا از آسیب به موها پیشگیری شود. اگر می خواهید موهای شما پس از سشوار پر حجم باشد، می توانید در این مرحله از موس های حجم دهنده نیز استفاده کنید.

قدم چهارم: مدل دلخواه موهای خود را مشخص کنید

آیا می خواهید موهای شما صاف و لخت شود یا اینکه می خواهید با ایجاد فرهای درشت به موهای خود حجم بدهید. هر کدام از این دو مدل نیازمند تکنیک هایی خاص می باشند. اگر می خواهید موهای خود را صاف کنید باید از برس های صاف استفاده کنید. اما در صورتی که، به دنبال یک براشینگ کلاسیک و حالت دار هستید، برسی که بکار می برید باید گرد باشد. همچنین، می توانید پس از سشوار کشیدن هر قسمت از مو، آن را با بیگودی بپیچید. بیگودی موهای شما را به مدت چند دقیقه ثابت نگه داشته و فرهای زیباتری روی موهای شما ایجاد می کند.

نکات براشینگ حرفه ای در خانه
رعایت جهت درست سشوار کشیدن برای یک براشینگ حرفه ای

قدم پنجم: سشوار و برس را به دست بگیرید

قبل از شروع کار، موهای خود را دسته بندی کنید. بهتر است این کار را از پشت سر شروع کرده و به سمت بالا حرکت کنید. سری سشوار را به آن وصل کنید تا باد سشوار بصورت متمرکز از آن خارج شود و سپس سشوار از از بالای تارهای مو به سمت پایین حرکت دهید. رعایت فاصله مناسب سشوار از مو اهمیت فراوانی دارد. این فاصله باید حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر باشد تا از آسیب زدن به موهای شما و داغ شدن بیش از حد برس پیشگیری شود.

برای داشتن یک براشینگ کلاسیک و پر حجم:

اگر می خواهید موهای شما بیشترین حجم را داشته باشد، باید موها را در خلاف جهت حالت طبیعی آنها سشوار بکشید. ابتدا، با برس گرد موها را از ریشه بگیرید و سشوار را در زیر موها قرار دهید تا حجم بگیرند. پس از خشک کردن ریشه ها، برس را روی ساقه موها تا پایین بکشید و در آخر وقتی به انتهای موها رسیدید برس را بچرخانید تا پایین موهای شما فر شود.

برای داشتن موهایی صاف، لخت و براق:

برس صاف را بردارید و با آن کل موهای خود را از ریشه تا پایین با سرعت بسیار کم برس بکشید. همزمان، برس را با سشوار دنبال کنید (رعایت فاصله سشوار با موها را فراموش نکنید). این کار تارهای موی شما را صاف کرده و به آنها برق خاصی می بخشد.

اگر چتری های کوتاهی دارید:

بر خلاف سایر قسمت های مو، سشوار کشیدن چتری ها در خلاف جهت، ظاهر زیبایی به موهای شما نمی دهد. پس باید چتری های خود را به سمت جلو و روی صورت خود سشوار بکشید. می توانید از برس گرد استفاده کنید و میزان گرد شدن چتری را طبق سلیقه خود تنظیم کنید.

قدم ششم: از براشینگ خود مراقبت کنید

برای دوام بیشتر براشینگ خود هنگام خوابیدن می توانید موهای خود را بصورتی کاملا شل در بالای سر جمع کرده و یک سنجاق به آن بزنید. اگر موهای خود را سفت نبندید می توانید مطمئن باشید که فر جدید و بد حالتی روی موهای شما تشکیل نمی شود. صبح که از خواب بیدار شدید، کافیست سنجاق را باز کرده و با دست به موهای خود حالت دهید.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت درتی لوکس مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت مو با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.