آیا جراحی بزرگ کردن سینه خطری را برای شیر دادن در آینده ایجاد می کند؟

تصمیم شما برای بزرگ کردن اندازه و شکل سینه ها نباید مانع از شیر دادن شما به نوزاد دلبندتان در آینده شود. طبق آخرین تحقیقات انجام شده در این زمینه، اکثر خانم هایی که تحت عمل جراحی بزرگ کردن سینه یا Breast Augmentation قرار گرفته اند و به فاصله 5 سال پس از آن صاحب فرزند شده اند، هیچ مشکلی در شیر دادن  به نوزادشان گزارش نکرده اند.

پروتز سینه چه ربطی به شیردهی دارد؟

در این تحقیق، ۲۹۱۴۸ خانم که تحت عمل جراحی با ایمپلنت سیلیکونی قرار گرفته بودند؛ به علاوه ۱۳۷۲۵ نفر خانم با ایمپلنت سالینی در سینه خود تحت نظر قرار گرفتند. از بین ۴۶۷۹ خانمی که بلافاصله پس از جراحی سینه خود زایمان کرده بودند، ۳۷۱۵ (%۷۹.۴) نفر از آنها خوشبختانه موفق شدند بدون هیچ مشکلی به نوزاد خود شیر دهند.

نگران تیغ جراحی نباشید

اگرچه، تاثیرات جراحی بزرگ کردن سینه روی شیر دادن قطعاً از نظر تئوری یک موضوع نگران کننده به حساب می آید، اما احتمال اینکه جراحی Augmentation به تنهایی (بدون انجام جراحی Lift یا بالا کشیدن سینه بدون جایگذاری پروتز) مانع از توانایی شما برای شیر دادن شود، بسیار ناچیز است. احتمال بروز مشکل به عواملی نظیر طریقه جایگذاری پروتز نیز بستگی دارد. در اصل، هر نوع جراحی در سینه این پتانسیل را دارد تا روی شیر دادن تاثیر بگذارد. حتی در برخی موارد، دلایل وجود اختلال در سیستم شیردهی همچنان ناشناخته باقی مانده است.

آسیب های وارد به بافت سینه در اثر بزرگ کردن سینه

در مورد برخی بیماران، کشیدگی در بافت سینه و مجاری شیر و یا سایر آسیب های وارد شده به نقاطی از سینه حین یا پس از جراحی می تواند زمینه ساز پیدایش پیچیدگی هایی شود. مواری که در آن، پروتز از طریق شکاف ایجاد شده در اطراف نوک سینه وارد می شود می تواند مسببی برای این پیچیدگی ها باشد. همچنین، در مورد بیمارانی که با وجود کوچک بودن نوک سینه از ایمپلنت های بزرگ استفاده می کنند، برآمدگی نوک سینه می تواند تحت تاثیر قرار گیرد. در نتیجه، فشار کافی روی سینه ایجاد نخواهد شد و نوزاد نمی تواند به راحتی از شیر مادر تغذیه کند.

در طبیب لند بخوانید  بزرگ کردن سینه با تزریق ژل

و در نهایت

اگرچه، بحث خطرات پس از جراحی سینه همیشه داغ است و خانم ها از آن واهمه دارند، اما متخصصان همواره اذعان می دارند که طی بررسی های صورت گرفته به منظور یافتن مشکلات پس از جراحی بزرگ کردن سینه، در حقیقت دیده شده هیچ خطر مضاعفی خانم هایی که عمل کرده اند را تهدید نمی کند. به عبارت دیگر، هر گونه مشکل شیردهی در سینه های دارای پروتز با مشکلات گزارش شده توسط خانم هایی که با یا بدون پروتز شیر می دهند، مشابه می باشد.

اکثر خانم هایی که در تحقیق مذکور مورد مصاحبه قرار گرفتند اعلام کردند که پس از زایمان هیچ مشکلی را در رابطه با شیر دادن تجربه نکرده اند. در موارد نادری که مشکلی گزارش شده، این مشکل بین خانم های دارای پروتز سیلیکونی و پروتز سالینی مشابه بوده و هیچ وابستگی به نوع برش جراحی، محل قرار دادن ایمپلنت یا سن نداشته است.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی سینه با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.