تاثیرات وازلین بر زیبایی

وازلین نوعی روغن معدنی می باشد که ترکیبی از واکس میکرو کریستالی ، پارافین و موادمعدنی می باشد .

 

1-وازلین مناسب برای رطوبت پوست :

وازلین ماده ای شیمیایی است که با بستن منافذ پوست و مانع از خشکی پوست می شود وو سبب نرمی و رطوبت پوست می شود . وازلین از خشکی پوست جلوگیری و از عرق کردن بیش از اندازه پوست جلوگیری می کند .

 

2-رفع چین و چروک زیر چشم و صورت :

همانطور که می دانید وزلین یک مرطوب کننده ی خوب برای پوست می باشد که برای درمان و پیشگیری از چین و چروک صورت استتفاده می شود.

هر شب قبل از خواب پوست خود را بشویید و کاملا خشک کنید و بعد مقداری وازلین را با سفیده تخم مرغ و عسل مخلوط کرده و به روی پوست صورت و دور چشم بمالید و ماساژ دهید و باید این مواد به مدت 20 دقیقه روی صورت بماند و بعد م توانید با آب سرد بشویید.

 

3-وازلین مناسب برای نرمی پوست : 

همانطور که گفتیم وازلین دارای پارافین است که سبب نرمی و رطوبت پوست می شود که باعث می شود پوستی نرم داشته باشید از وازلین برای ترک خوردگی نیز استفاده می شود تا با حفظ رطوبت پوست مانع از خشکی می شود.

 

4-وازلین برای هایلایت گونه :

اگر آرایش زیاد را دوست نندارید و از هایلایت های براق که امروز رواج یافته اند نمی خواهید استفاده کنید گزینه مناسب برای شما وازلین است.

می توانید برای براق تر کردن گونه و استخوان زیر ابرو مقدار کمی وازلین بمالید توصیه می شود مقدار بسیار کمی از وازلین را به صورتتان بمالید چون استفاده زیاد پوست را کثیف و چرب نشان می دهد .

 

5-وازلین مناسب برای مرطوب کردن لب ها :

وازلین می تواند رطوبت را به لب های شما هدیه دهد و کمی وازلین برداشته و روی لب بمالید و کمی صبر کنید تا جذب لب شود و لبها نرم و مرطوب شود اگر می خواهید رژلب بزنید حتما وازلین را پاک نمایید چون رژلب دوام نخواهد داشت.

 

6-وازلین مناسب برای ترمیم زخم ، خراشیدگی و ترک ها :

یکی از موارد مصرف وازلین برای درمان و ترمیم زخم ها و خراشیدگی های پوست می باشد . استفاده از وازلین سبب جلوگیری از وارد شدن اسیب به پست می شود.

وازلین از ورود رفتن هر گونه باکتری و میکروب به زخم ها جلوگیری می کند و بدن به صورت طبیعی شروع به ترمیم و درمان می کند.

 

7-وازلین مناسب برای ترک های کف پا :

پاهایتان را با آب گرم بشویید و خشک کنید و وازلین را به پاهایتان بمالید و از یک جوراب پنبه ای استفاده کنید تا ترک پا خوب شود .

 

8-وازلین لوسیون بدن :

بعد از حمام از وازلین استفاده کنید مقداری را وازلین را به بدن و صورت خو بمالید تا از خشکی پوست جلوگیری کند.

 

9-وازلین برای درمان سیاهی دور چشم :

برای درمان پف و ساهی زیر چشم از وازلین استفاده کنید .وازلین را با چند قطره لیمو ترش ترکیب کنید و به آرامی زیر چشم بمالید و بگذارید به مئت 1 ساعت روی پوست بماند و بد با آب سرد بشویید.

 

10-وازلین پاک کننده آرایش :

یک راه آسان و تاثیرگذار برای پاک کردن آرایش صورت وازلین می باشد و مقداری وازلین را روی پد پنبه ای بریزید و به چشمهایتان به آرامی بکشید تا آرایش چشمتان به راحتی پاک شود بعد صورتتان را با آب بشویید.

 

11-وازلین مناسب برای تقویت مژه :

برای تقویت و رشد مژه نیز وازلین تاثیرگذار است . هر شب مقداری وازلین را روی مژه بمالید تا نتیجه را ببینید البته باید به مدت دو هفته این کار را انجام دهید.

 

12-وازلین پرپشت کننده ابرو :

روشی طبیعی برای تقویت ابرو و پرپشت کردن استفاده از وازلین می باشد که عوارضی هم ندارد .کمی وازلین را به صورت حرکات دایره ای روی ابروها مالیده و ماساژ دهید و بگذارید یک روز بماند و بعد با آب بشویید.

 

13-وازلین مناسب برای تقویت ناخن ها :

وازلین نیز برای تقویت و افزایش رشد ناخن ها مفید و کارا است .مقداری وازلین را روی ناخن هایتان بمالید و ماساژ دهید تا هم ناخن ها تقویت شود هم رنگ ناخن ها هم صورتی شود.

 

14-وازلین مناسب برای درمان شوره سر :

کاربرد دیگر وازلین درمان شوره سر است که می توانید مقداری وازلین را روی پوست سر و موی خود بمالید و به مدت 15 دقیقه باید روی سر بماند و بعد با شامپو بشویید.

 

15- وازلین برای درمان شپش سر :

برای درمان شپش سر نیز می توانید وازلین استفاده کنید وازلین شپش ها را از بین می برد .مقدار زیادی وازلین را روی مو و پوست سر بمالید و ماساژ دهید و بعد با آب و شامپو بشویید .

درمان های خانگی شپش سر

 

16-وازلین نرم کننده مو :

وازلین مانند یک نرم کننده مو عمل می کند .

17-وازلین مناسب برای درمان موخوره :

اگر موهایتان موخوره دارد مقداری وازلین را با آب مخلوط کنید و به نوک موهای خود بمالید و اجازه دهید یک شب تا صبح روی مو بماند و بعد با شامپو موهایتان را آبکشی نمایید.