تاثیر روغن سیاه دانه برای لاغری

امروزه همه ی ما به فکر تناسب اندام و لاغری هستیم کمتر کسی پیدا می شود که به فکر تناسب اندام نباشد همه می خواهند هرچه سریع تر از از چربی های اضافه خلاص شوند .

چاقی علاوه بر این که ظاهر افراد را نازیبا و زشت می کند بیماری های زیادی هم به سراغ افراد چاق می آید . روغن سیاه دانه تاثیرات زیادی ذر زیبایی پوست و مو و همچنین لاغری دارد روغن سیاه دانه با کاهش اشتها و افزایش سوخت ساز سلولی نقش مهمی را در رژیم لاغری ایفا می کند .

روغن سیاه دانه را با روش له کردن و پرس سرد با دسته های مخصوص می گیرند . روغن سیاه دانه سرشار از اسیدهای لینولئیک ، اولئیک ، پالمیتیک و میریستیک می باشد که از قوی ترین انتی اکسیدان ها به شمار می آید . البته اندازه ی مصرف روغن سیاه دانه در کاهش وزن بسیار مهم است .

تحقیقات زیادی روی روغن سیاه دانه انجام شده که نشانگر تاثیر روغن سیاه دانه بر لاغری می باشد . دلیل آن هم وجود ویتامین Bدر روغن سیاه دانه می باشد که افزایش سوخت و ساز سلولی و کم کردن اشتها و حتی چربی های قدیمی و سفت بدن را می سوزاند .

اگر برای چربی سوزاندن از روغن سیاه دانه استفاده کنید بی شک نتیجه آن را می بینید .

یکی از تاثیرات مهم روغن سیاه دانه این می باشد که اشتها را کاهش می دهد . اگر قبل از خوردن غذا مقدار کمی روغن سیاه دانه بخورید بدون شک غذای کمتری خواهید خورد و همچنین با خوردن غذاکالری کمی را دریافت می کنید و کم کم وزنتان کاهش می یابد.

یکی دیگر از مزایای روغن سیاه دانه وجود ویتامین Eدر این روغن می باشد که دارای آنتی اکسیدان قوی می باشد که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و پوست و مو را هم زیبا صاف می کند .

 

روش استفاده از روغن سیاه دانه :

بهترین روش مصرف روغن سیاه دانه برای لاغری به شکل زیر می باشد :
در یک کاسه معمولی ماست بریزید و یک قاشق چای خوری روغن سیاه دانه بریزید یا حتی می توانید در سالاد بریزید . حتی می توانید 5 تا 10 قطره روغن را با شیر یا آبمیوه طبیعی مخلوط و میل کنید .

 

میزان مصرف :

برنامه غذایی تان را تنظیم کنید با توجه به وزنی که می خواهید کم کنید و باید در طول روز بین 1 تا 3 قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه بخورید.

برای شروع بهتر است از یک قاشق چایی خوری شروع کنید و کم کم یک قاشق را به 3 قاشق برسانید و حتما نیم ساعت قبل از غذا روغن را میل کنید تا نتیجه کم کردن وزنتان را ببینید . وقتی به وزن دلخواه رسیدید باید هراز گاهی از روغن استفاده کنید .

 

عوارض جانبی

توصیه می شود روغن سیاه دانه بیش از حد استفاده نکنید چون ممکن است دچار حساسیت وآلرژی شوید و یا ممکن است دچار معده درد ، تهوع ، قرمزی ، خارش پوست و استفراغ شوید .بهتر است قبل از استفاده کمی روی پوست بزنید تادر صورت حساسیت از آن مصرف نکنید.

توصیه ی دیگر این اسنت که زنان باردار و شیرده نباید از روغن سیاه دانه استفاده کنند .در صورتی که فشار خون دارید از این روش استفاده نکنید .