تشخیص بیماری از روی چهره

 

علائم ظاهری افرادی یکی از روش های تشخیص بیماری است مانندها ابرو های کم پشت ، لکه های پوستی و سیاهی دور چشم که هرکدام بیانگر یک نوع بیماری در بدن افراد است .

 

1- کم پشت شدن ابرو :

 تشخیص بیماری است  تحولات صورت را جدی بگیرید کم پشت شدن ابرو ها نشان دهنده مشکل تیروئیدی می باشد .البته با افزایش سن موهای شما ککم پشت و دچار ریزش می شود و ابرو ها به دلیل گرفتن زیاد و آرایش کم پشت می شود اما دلیل دیگر ریزش ابروها می تواند کم کاری تیروئید باشد.

تشخیص بیماری از روی چهره

البته باید بدانید که کم پشت شدن ابرو ها به تنهایی دلیل کم کاری تیروئید نمی باشد و باید علائم دیگری نیز داشته باشد . علائمی دیگر از کم کاری تیروئید: احساس خستگی و بی حالی ، یبوست ، اضافه وزن ، افسردگی ، حساسیت زیاد به سرما ، خشکی مو و پوست .اگر این علائم را دارید حتما به دکتر مراجعه کنید .

2-زیاد شدن جوش های صورت :

افزایش جوش های صورت و همچنین مو ها می تواند نشان دهنده سندروم تخمدان پلی کیستیک  باشد . البته زیاد بودن موهای زیاد صورت می تواند به علت ژنتیک باشد و جوش صورت هم به علت استرس ایجاد می شود.

اما این علائم امکان دارد به دلیل عدم تعادل هورمونی در بدن به وجود آید . بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک  در بین خانم ها رایج است که از 5 خانم یک نفر این به آن دچار است .و برکارکرد درست تخمدان ها تاثیر می گذارد .

با افزایش کارکرد ضعیف تخمدان ها و پیشرفت بیماری فولیکول های موجود در تخمدان ها که شامل تخمک ها می باشد نیز تاثیر می گذارد و همین باعث ناباروری یا کاهش قدرت ناباوری می شود .اگر کسی بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد علایم آن در دوران نوجوانی و تا 20 سالگی معلوم می شود .

علایم بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک

عادت ماهیانه نا منظم و یا قطع و نداشتن عادت ماهیانه ، عدم باروری و باروری سخت، تخمک گذاری نامنظم یا عدم تخمک گذاری ، رشد موهای زائد ، پر مویی ، اضافه وزن ، کم پوشت شدن موهای سر و ریزش مو ، چرب شدن پوست و ایجاد جوش های پوست. در صورت دیدن این علایم به پزشک متخصص  خانم ها مراجعه کنید واین بیماری می تواند موجب بیماری دیابت نوع دو و کلسترول خون نیز بالا می رود .

 

3-ایجاد لک های قرمز روی پوست :

 دیده شدن این لکه های قرمز نشانه ای از بیماری لوپوس می باشد در خانم های مسن دلیل جوش ها می تواند یائسگی باشد و اما جوش زیاد پوست ممکن است دلیل های مهم تری داشته باشد .

اگر جوش ها قرمز پوست زیاد شود ممکن است دچار بیماری لوپوس شده باشید. لوپوی بیماری سخت و رنج دهنده ای است که روی بخش های بدن تاثیر می گذارد و گاهی کم و گاهی شدید می شود.

علایم بیماری لوپوس:

درد و ورم مفاصل ، افسردگی و بی حالی، تب بالا ، تورم غدد لنفاوی ، زخم های دهانی تکرار شونده ،ریزش مو ، کهیر دست و صورت ، خستگی زیاد .درصورت دیدن علایم به پزشک مراجعه کنید .

4-حلقه های زیر چشم :

تیره گی و سیاهی زیر چشم می تواند به علت خواب ناکافی باشد .حلقه های دور چشم میتواند دلیل نمک زیاد در رژیم غذایی و یا آلرژی مزمن باشد که سبب گشاد شدن رگ های خونی دور چشم و پارگی می شود.

اگر علاوه بر حلقه ای دور چشم ، لک های قرمز و تیره اطراف چشمتان ظاهر شد می توند نشانه ای از بیماری درماتومیوسیتی باشد این بیماری نادر است و سبب درد و ناتوان شدن ماهیچه ها می شود و یا سبب لغزش پاها و یا افتادن هنگام پیاده روی و یا خستگی مفرط بعد از ایستادن و یا راه رفتن می شود .

تشخیص بیماری از روی چهره
حلقه های زیر چشم