تفاوت بین ایمپلنت های سالین (نمکی) و سیلیکونی سینه

به هنگام انتخاب پروتز سینه متناسب با بدن شما عوامل مختلفی نظیر سایز، شکل، طرز قرارگیری، نمای آن از بیرون، نوع فیلر و نحوه برش روی تصمیم گیری شما تاثیر می گذارند. بین همه این فاکتورها، نوع فیلر و یا در واقع جنس ایمپلنتی که قرار است در سینه های شما قرار بگیرد از اهمیت خاصی برخوردار است. پروتز سینه اغلب از دو جنس سالین و سیلیکون ساخته می شوند. در ادامه قصد داریم تا به وجه تمایز و تفاوت های این دو نوع ایمپلنت اشاره کنیم:

تفاوت بین ایمپلنت های سالین و سیلیکونی سینه

پروتز های سالین یا نمکی

ایمپلنت های سالین نوع قدیمی و سنتی پروتزهای سینه هستند و استفاده از آن برای خانم های بالای 18 سال مجاز می باشد. در این ایمپلنت ها از سالین یا همان آب نمک استریل جهت حجم دهی به سینه ها بهره گرفته می شود. طی جراحی یک پوسته سیلیکونی در بدن کار گذاشته شده و سپس، جراح پلاستیک یا ایجاد یک برش کوچک آن را تا حجم دلخواه پر می کند.

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، برخی از پروتزهای سالین این مزیت را دارند که پس از عمل می توان با استفاده از یک پورت تزریقی، حجم نهایی سینه را حتی تا چند ماه پس از جراحی اصلاح کرده و سپس پورت ایمپلنت را خارج نمود.

بزرگ کردن سینه با پروتز های نمکی

یکی از معایب ایمپلنت های سالین این است که ظاهری و حسی که به شما می دهند به اندازه کافی و در قیاس با ایمپلنت های سیلیکونی طبیعی نیست. همچنین، در برخی از موارد – بویژه در مورد بیماران لاغر یا افرادی که پوست نازکی دارند – این نوع از پروتز موجب ایجاد اثر موجی زیر پوست می شود. علاوه بر این، این امکان نشر در ایمپلنت های سالین وجود دارد. اگرچه، این موضوع اصلاً خوشایند نیست اما سالین بطور طبیعی در بدن جذب شده و خطری برای سلامت بدن محسوب نمی شود.

پروتز های سیلیکونی

ایمپلنت های سیلیکونی از قبل بوسیله یک ژل غلیظ و منسجم که مانع از حرکت سیلیکون می شود، پر شده است. اکثر جراحان بر این باورند که ایمپلنت های سیلیکونی گزینه ای بسیار مناسب هستند و شباهت فراوانی به سینه های طبیعی دارند. اگر بخواهیم دو جنس پروتز را از نظر حسی که به شما منتقل می کنیم باید بگوییم تفاوت فاحشی بین سالین و سیلیکون وجود دارد. بطور کلی، ایمپلنت های سیلیکونی نرم تر از نمونه های سالینی هستند.

در طبیب لند بخوانید  کوچک کردن سینه؛ لذتبخش ترین جراحی

ایمپلنت های سیلیکونی نیاز به برش های طولانی تری نسبت به ایمپلنت های سالین دارند. اما، ظاهر موجی چندانی روی پوست به جا نمی گذارند. سوال مهمی که باید پیش از انتخاب ایمپلنت مناسب از جراح خود بپرسید این است که اگر ایمپلنت نشتی کند، چه اتفاقی می افتد؟

اگر ایمپلنت سیلیکونی شما دچار پارگی شود، علامت واضحی نشان نمی دهد و بدون گرفتن MRI نمی توان از آن آگاه شد. از طرفی، اگر ایمپلنت سالین نشتی پیدا کند، در عرض چند روز ایمپلنت بطور چشمگیری حرکت کرده و شما متوجه تغییرات خواهید شد. با استناد به ضوابط FDA، خانم هایی که خواستار جراحی ایمپلنت سیلیکونی هستند باید حداقل 22 سال سن داشته باشند.

این روزها، دیگر ریسک های مرتبط با ایمپلنت های سینه تبدیل به موضوعی داغ شده و شما باید قبل از وارد شدن به اتاق عمل تمامی مسائل را بطور عمیق با جراح خود مطرح کرده و هر گونه ابهامی را در ذهن خود رفع کنید.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.