راهنمای کامل مراقبت از پوست در دهه ۶۰ سالگی

از آنجایی که دنیای مراقبت از پوست برای بسیاری از افراد دنیایی پیچیده و بعضاً ترسناک به نظر می آید، ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا آن را برای شما شکافته و توضیح دهیم با توجه به سن خود چگونه می توانید چه در خانه و چه در مطب پزشک به پوست خود به بهترین شکل رسیدگی کنید. در اینجا، قصد داریم به نکات مراقبتی دهه ۶۰ سالگی بپردازیم:

رژیم غذایی و دارویی مناسب ۶۰ سالگی

مراقبت از پوست

اگر به مرز ۶۰ سالگی نزدیک شده و یا به تازگی از آن گذر کرده اید، تاکید خود را روی استفاده از عناصری بگذارید که وقوع علائم پیری را به تعویق می اندازند. رتینول، آنتی اکسیدان ها، اسیدها و پپتیدها چند نمونه از این مواد هستند. پپیتیدها ساخت کلاژن را در پوست تحریک می کنند و ساختار جوان و سالم پوست را به آن بر می گردانند. در مورد پپتیدها، هر محصولی که دارای دزی قوی از پپیتید باشد انتخابی مناسب می باشد. اما، در مورد خرید محصولات رتینول دار دقت بیشتری به خرج داده و سعی کنید محصولی که انتخاب می کنید دارای حداکثر دز 0.25 یا 0.5 از ماده موثر باشد (از آنجایی که پوست به موازات پیر شدن نازک می شود، قدرت بیشتری در جذب مواد موثر پیدا کرده و این پدیده می تواند گاهاً موجب تحریک پوست شود).

در این مقطع زمانی پوست شما نیاز به نوعی ریزش پیدا می کند تا خود را از شر سلول های پوستی که چهره شما را کدر، خشک و پیر کرده خلاص کند. بنابراین، استفاده از یک شوینده صورت حاوی گلیکولیک اسید ایده بسیار مناسبی به نظر می آید. همچنین، استفاده از یک مرطوب کننده غنی که قابلیت حبس کردن رطوبت در پوست و علاوه بر این، باز کردن خطوط صورت را داشته باشد از عناصر ضروری مراقبت از پوست در دهه ششم زندگی محسوب می شود.

درمان

لیزر CO2 فرکشنال درمانی فوق العاده کارامد برای خانم هایی است که در دهه ششم از زندگی خود به سر می برند. کافیست کمی صبور باشید و دوران نقاهت پس از این لیزر را تحمل کنید تا به در نهایت ببنید که این درمان چگونه چروک های پوست شما را محو خواهد کرد.

رفع چین و چروک پوست در دهه ۶۰ سالگی

دیگر گزینه ای که متخصصان برای پوست های بالغ توصیه می کنند روش درمانی تحت عنوان Eurothreads می باشد. در این تکنیک، در صورتی که Thread یا نخ بطور سطحی در پوست قرار گیرد، نقش یک سیستم حمایتی را ایفا کرده و به پوست نازک یا افتاده کمک کرده و همزمان فرایند کلاژن سازی را تقویت می نماید. علاوه بر این، این نخ ها می توانند موجب بهبودی قرمزی و لک های قهوه ای روی پوست شوند. در ضمن، این نخ ها را می توان در هر نقطه ای از صورت، گردن یا ناحیه سینه قرار داد. با تلفیق این درمان با بکارگیری نخ های عمقی که بدون افزایش حجم کار لیفت را انجام می دهند، تفاوت مشهودی را روی پوست خود شاهد خواهید بود.

در طبیب لند بخوانید  راهنمای مراقبت از پوست در دهه ۵۰ سالگی

رژیم غذایی و مکمل ها

پزشکان توصیه می کنند تا افراد بالای ۵۰ یا ۶۰ سال علاوه بر مصرف مکمل های قوی ضد پیری، از مکمل های ویتامین D و ویتامین B12 نیز استفاده کنند. اگرچه این ویتامین ها به عنوان ویتامین های زیبایی شناخته نمی شوند، اما وجود آنها در بدن به متابولیسم نرمال و عملکرد صحیح پوست کمک شایانی می کند. هر چه سن ما بالاتر می رود، به همان نسبت توانایی بدن ما در جذب مواد مغذی کاهش پیدا می کند. برخی از افراد بالای ۵۰ سال این نقص را به وضوح در مورد جذب ویتامین B12 تجربه می کنند. همچنین، کمبود ویتامین D به دلیل عدم مواجهه کافی با نور خورشید امری شایع بخصوص در خانم ها می باشد که باید به نحوی جبران شود. در این کنار مصرف مکمل های ویتامین، استفاده از مکمل های ضد پیری قوی را فراموش نکنید.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.