چه راه هایی برای حجم دادن به چانه وجود دارد؟

چانه جز اولین قسمت هایی از صورت است که علائم پیری را به سرعت نمایان می کند. علاوه بر مسئله مرور زمان، برخی چانه ها به علت ضعیف بودن بطور طبیعی عقب نشینی می کنند. بنابراین، برگرداندن حجم از دست رفته و دستیابی به چانه برجسته همواره جز آرزوهای بسیاری از خانمهاست. انتخاب روش ایمپلنت چانه برای حجم دادن چانه به یکباره یا فیلر چانه برای حجم دادن تدریجی موضوع مورد بحث است.

قبل و بعد از حجم دادن چانه با ایمپلنت

افرادی که دارای افتادگی چانه به سمت پایین یا خط جلویی فک هستند، بهترین کاندیدهای عمل بالا بردن چانه یا Chin Augmentation می باشند. این عمل برای کاندیدهای جوان بوسیله جایگذاری ایمپلنت های چانه یا تزریق فیلر انجام می شود. در مورد بیماران مسن تر، می توان این عمل را همزمان با جراحی لیفت صورت انجام داد.

ایمپلنت چانه

اگر حجم وسیعی از چانه از بین رفته باشد و یا افتادگی پوست آن بسیار چشمگیر باشد، استفاده از یک ایمپلنت سیلیکونی بهترین گزینه است و عمل جراحی جایگذاری آن حدود یک ساعت طول می کشد. وقتی بیمار برای مشاوره به جراح مراجعه می کند، ابتدا با استفاده از سیستم Vectra تصاویری سه بعدی از صورت وی ساخته می شود تا بیمار و جراح هر دو بتوانند شاهد ظاهر اصلاح شده چانه پس از عمل باشند. با این کار همچنین می توان سایزهای مختلف ایمپلنت را روی صورت مشاهده و در نهایت مناسب ترین سایز را برای جراحی انتخاب کرد.

نحوه انجام ایمپلنت چانه برای حجم دادن به چانه

این جراحی معمولاً با بیحسی موضعی و بیهوشی ملایم صورت می گیرد. در حین جراحی، برشی کوچک زیر خط چانه ایجاد شده و ایمپلنت از آن طریق داخل چانه قرار داده می شود. پس از اتمام کار، محل برش با باند بسته می شود. این بانداژ بین یک تا دو روز روی موضع باقی می ماند. بخیه ها نیز پس از یک هفته کشیده می شوند. یکی از مزایای این جراحی زیبایی این است که محل برش آن در قسمتی از صورت است که دیده نمی شود و همین موضوع، نگرانی برای باقی ماندن اسکار پس از عمل را از بین می برد.

فیلر

برای افرادی که به دنبال شکل دهی ظریف، منظم و هندسی به چانه خود هستند، تزریق فیلر توصیه می شود تا از این طریق بتوانند به نیمه پایینی صورت خود جلوه خاصی ببخشند. علاوه بر این، تزریق فیلر ظرف مدت ۱۵ دقیقه و در مطب پزشک انجام می شود و دشواری های جراحی و نقاهت پس از آن را ندارد. بنابراین، اگر مطمئن نیستید که می خواهید چانه خود را به تیغ جراحی بسپارید و یا افتادگی چانه شما ناچیز است، تزریق فیلر را مد نظر قرار دهید.

در طبیب لند بخوانید  رستیلن یا جوودرم؟ کدام یک بهتر است؟

رستیلن لیفت (Restylane Lyft) و جوودرم ولوما (Juvederm Voluma) جز فیلرهایی هستند که اغلب برای چانه بکار می روند. تزریق بوسیله یک کانولای غیر تیز و یا سوزن انجام می شود و به کمک آن، خط فک کشیده شده و به برجستگی بخش جلویی چانه افزوده می شود.

کدام روش بهتر است؟

متخصصان توصیه می کنند قبل از تصمیم گیری، مزایا و معایب هر دو روش را در نظر بگیرید. اما به اکثریت بیماران توصیه می شود که قبل از جراحی، فیلرهای چانه را امتحان کنند. میزان تورم و کبودی ناشی از تزریق فیلر بسیار ناچیز است و بدون اغراق می توان گفت هیچ دوره نقاهتی برای این روش وجود ندارد. مزیت دیگر فیلر این است که بنا بر مقدار حجمی که می خواهید به چانه خود بدهید، می توانید از متخصص بخواهید میزان فیلر تزریقی را کم یا زیاد کند. همچنین، ماندگاری فیلرها دائمی نیست و در صورتی که از نتیجه راضی نباشید، پس از گذشت مدت زمانی اثر آن از بین رفته و می توانید درمان دیگری را پیش بگیرید.

بطور کلی، سبک زندگی شما در کنار عواملی مانند بودجه شما و همچنین، مدت زمانی که برای نقاهت در اختیار دارید همگی روی انتخاب راه مناسب برای اصلاح چانه شما تاثیر دارند. اگر می خواهید به تدریج به چانه خود حجم دهید، تزریق فیلر بهترین گزینه است. اما، اگر مایلید که یکباره تغییری دائمی ایجاد کنید، ایمپلنت چانه راه حل شماست.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اعمال جراحی و زیبایی با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.