تفاله چای چه تاثیری روی پوست دارد؟

خواص تفاله چای برای پوست و زیبایی غیر قابل انکار است. چای یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار و بی‌نظیر برای سلامتی می‌باشد.

علاوه بر نوشیدن چای که برای بدن بسیار مفید است، تفاله چای نیز برای پوست و زیبایی بسیار مفید است. تفاله چای یکی از بهترین ماسک های طبیعی و گیاهی به شمار می‌رود. اگر بدانید برگ‌های چای بعد از دم کشیدن چه فواید زیادی دارند، هرگز آن را دور نمی‌ریزید.

خواص تفاله چای برای پوست و زیبایی
خواص تفاله چای برای پوست و زیبایی

درمان حساسیت پوستی

بعد از خوردن چای برگ و تفاله آن را بیرون نریزید بگذارید قشنگ خنک شود و بعد به‌صورت ماسک روی صورت قرار دهید.

خواص تفاله چای برای پوست و زیبایی

درمان سیاهی دور چشم

برای درمان سیاهی دور چشم تفاله چای را پس از آنکه خنک شده یا چای کیسه‌ای که خنک و سرد شده را روی چشم‌هایتان قرار دهید و بگذارید 5 دقیقه روی چشم‌ها بماند.

مرتب و براق کردن موها

اگر موهایتان دچار شکستگی شده است چای را بعد از دم کشیدن بگذارید سرد شود و بعد به موهایتان اسپری کنید می‌توانید برای براق شدن از چای سبز نیز استفاده کنید.

از بین بردن پف چشم

برای از بین بردن پف چشم، تفاله چای را روی چشم‌ها بگذارید و اجازه دهید تا روی آن بماند.

درمان بوی بد پا

برای از بین بردن بوی پا با تفاله چای، بعدازاینکه کفش‌هایتان را درآوردید پاهایتان را با چای بشویید.

رفع تیرگی پوست

برای از بین بردن تیرگی پوست از تفاله چای استفاده کنید.

بهداشت دهان

اگر می‌خواهید که دندان‌هایتان دچار کرم‌خوردگی نشود و سلامت و بهداشت دهان برایتان بااهمیت است. مصرف چای می‌تواند از دندان‌ها را در برابر کرم‌خوردگی و پوسیدگی دندان محافظت کند.

در طبیب لند بخوانید  مراحل انجام میکرودرم ابریژن

چای سیاه سرشار از خواص آنتی‌اکسیدان و آنتی باکتریایی می‌باشد که از عفونت دهان جلوگیری می‌کند و حتی فلوریدا موجود در چای از آسیب‌های دندانی جلوگیری می‌کند.

خواص تفاله چای برای پوست و زیبایی

جلوگیری از عفونت‌های پوستی

بزرگ‌ترین عضو بدن پوست می‌باشد که به مراقبت نیاز دارد بیشتر عفونت پوستی به دلیل مهاجرت میکروب‌ها می‌باشد. چایی به دلیل دارا بودن کات چین و فلاوئونید از عفونت‌های پوستی جلوگیری می‌کند. برای درمان عفونت‌های پوستی چای سیاه بنوشید.

مراقبت پوست بوسیله تفاله چای

چای سیاه از پوست مراقبت می‌کند. چای سیاه با عفونت‌های پوستی، لکه‌ها و تأخیر در روند پیری و از بین بردن پف مفید و کارا می‌باشد.

مبارزه با سرطان پوست

چای سرشار از آنتی‌اکسیدان می‌باشد و به همین دلیل برای مبارزه با سرطان پوست مؤثر است.

فواید چای برای مو

چای سیاه به دلیل دارا بودن آنتی‌اکسیدان و کافئین برای مو بسیار مفید است رشد مو را زیاد و رنگی درخشان و طبیعی به مو می‌دهد.

جلوگیری از ریزش مو

برای جلوگیری و کاهش ریزش مو چای سیاه بنوشید. محققان بارها به این موضوع اذعان داشته اند که استفاده از چای سیاه میتواند نقش حیاتی در جلوگیری از ریزش مو داشته باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت مو با کلیک بر روی اینجا مقاله دیگری را بخوانید.