آقایان: مراقبت از پوستتان را جدی بگیرید!

برخورداری از ظاهر خوب و آراسته جز عناصر مهم در رسیدن به اعتماد به نفس تلقی می شود. این موضوع بویژه در دنیای رقابتی امروز اهمیت خاصی پیدا می کند. با این اوصاف، صراحتاً می توان گفت توجه به مراقبت از پوست دیگر مختص خانم ها نیست و آقایان باید به تدریج به آن رو آورند.

ماسک های مراقبت از پوست آقایان

مراحل مراقبت از پوست برای آقایان:

شستن صورت

همانطور که می دانید، تمیز کردن مهم ترین قدم برای داشتن پوستی سالم است. منافذ شما باید از شر چربی های کهنه و سخت رها شوند. بنابراین، همه افراد باید روزانه از شوینده مناسب استفاده کنند. به آقایان توصیه می شود از شوینده های پوست چرب استفاده نمایند.

آقایان حتماً به این موضوع توجه داشته باشند که شستن پوست در شب یکی از واجبات است. پس از گذراندان یک روز شلوغ باید آثار عرق، چربی و آلودگی که در طول روز روی پوست شما اثر گذاشته را از بین ببرید.

مراقبت از پوست آقایان با شستن صورت

به آقایان میانسال پیشنهاد می کنیم تا به منظور لطمه نخوردن به تعادل رطوبتی پوست خود از شوینده های ملایم تر استفاده کنند. در ضمن، سعی کنید تمیز کردن پوست را قبل از اصلاح صورت خود انجام دهید.

لایه برداری پوست آقایان

لایه برداری از پوست نیز جز یکی از مراحل اساسی در روتین مراقبت از پوست محسوب می شود. بهتر است هفته ای ۲ بار از اسکراب صورت استفاده کنید. اسکراب سلول های مرده پوست را از بین برده و احتمال بروز جوش های سر سیاه را کاهش می دهد. مقداری از اسکراب را روی صورت خیس بزنید و آن را با حرکات دورانی روی پوست خود ماساژ دهید. پس از حدود ۲ دقیقه – بسته به نوع اسکراب – صورت خود را با آب فراوان بشویید.

استفاده از محصولات مراقبت از پوست برای آقایان
استفاده از محصولات مراقبت از پوست برای آقایان

تونر های مراقبت از پوست آقایان

این روزها، استفاده از تونر بسیار معمول شده و آقایان نیز نباید از مزایای آن – بویژه در فصل تابستان – بی بهره بمانند. تونر خاصیت جمع کنندگی دارد و برای پوست های چرب و مستعد آکنه بسیار مفید می باشد. اگر حس می کنید تونر شما بیش از حد قوی است، آن را با مقدار مساوی از گلاب مخلوط کنید. چای سبز نیز گزینه ای مناسب است. مقدار کمی از برگ چای سبز را در آب داغ بریزید و نیم ساعت صبر کنید. محلول حاصل از این ترکیب یک تونر فوق العاده برای پوست شماست و منافذ پوستی شما را پس از هر بار شستشو بسته نگه می دارد.

در طبیب لند بخوانید  دئودورانت های خانگی برای تابستان

ضد آفتاب

اگر شغل شما به گونه ای است که چندین ساعت از روز خود را زیر آفتاب می گذرانید، کرم ضد آفتاب را باید به روتین روزانه خود اضافه کنید. اگر پوست شما چرب یا جوش دار است، از فلویید ضد آفتاب که بافت بسیار سبکی دارد استفاده کنید.

در آخر، از نوشیدن آب و مایعات غافل نشوید تا بدن شما بتواند به راحتی فرایند سم زدایی را انجام دهد. روز خود را با یک لیوان آب مخلوط شده با آب لیمو ترش شروع کنید. پس از چند روز اثرات آن را روی پوست خود مشاهده خواهید کرد. ویتامین C موجود در لیمو ترش پوست را شفاف کرده و آثار خستگی و تیرگی را از بین می برد.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت ایندیا تایمز مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از پوست آقایان با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.