آنچه در مورد پیرسینگ بینی باید بدانید …

پیرسینگ بینی این روزها محبوبیت فراوانی بین عموم مردم پیدا کرده و اغلب آن را با سوراخ کردن گوش مقایسه می کنند. اما، نکاتی وجود دارد که شما باید قبل از پیرسینگ کردن بینی خود آنها را در نظر بگیرید؛ از جمله اینکه میزان درد آن چقدر است؟ پیرسینگ باید از چه جنسی باشد؟ به چه کسی برای انجام پرسینگ اعتماد کنم؟ و ….

پیرسینگ بینی

در ادامه سعی می کنیم ابهامات شما را در رابطه با پرسینگ بینی برطرف نماییم.

میزان درد پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینیی مثل همه سوراخ کردن ها و پیرسینگ های دیگر کمی درد و ناراحتی برای شما ایجاد می کند. البته، اگر این کار به دست شخصی حرفه ای انجام شود، میزان درد به حداقل می رسد.

پیرسینگ بینی چقدر درد دارد؟

متخصصان، درد پیرسینگ بینی را معمولاً با درد وکس کردن ابرو مقایسه می کنند. بنابر گفته آنها، این درد ترکیبی از تیزی متوسط و فشار است اما همه این ناراحتی به سرعت یک چشم به هم زدن تمام می شود.

درد آن تا کی ادامه دارد؟

در صورتیکه برای انجام پیرسینگ به فرد متخصص مراجعه کنید، درد آن فقط به همان لحظه سوراخ کردن محدود می شود. در روزهای بعد، درد خفیفی را احساس خواهید کرد. این درد در حالت عادی قابل ملاحظه نیست و فقط زمانی ممکن است شما را اذیت کند که بینی شما در اثر تماس دست یا عوامل دیگر لمس شود.

آیا برخی از پیرسینگ های بینی دردناک ترند؟

بطور کلی سه نوع پیرسینگ روی بینی انجام می شود:

 • پیرسینگ رایجی که روی ناحیه سوراخ بینی انجام می شود.
 • پیرسینگی که روی قسمت مرکزی بینی یا تیغه بینی انجام می شود.
 • پیرسینگی که در قسمت بالایی سوراخ های بینی انجام می شود.

دو دسته اول پیرسینگ های مذکور آسان ترین و کم درد ترین نوع پیرسینگ های بینی می باشند. اما، پیرسینگ های دسته سوم ممکن است کمی دردسر ساز بوده و ایجاد تورم کنند. این تورم می تواند بین یک هفته تا یک ماه ادامه داشته باشد.

آیا راهی برای کاهش درد وجود دارد؟

بطور کلی، پیرسینگ کردن در هر قسمتی از صورت یا بدن با مقداری درد همراه است. اما، با انجام اقداماتی می توان این درد را کاهش داد و تا حدودی قابل تحمل نمود. به هیچ وجه، با معده خالی یا پس از خوردن کافئین فراوان نزد متخصص پیرسینگ نروید. در ضمن، قبل از پیرسینگ الکل ننوشید.

آرام باشید، نفس عمیق بکشید و به توصیه های متخصص خود عمل کنید.

آیا می توان از بی حسی موضعی برای کاهش درد کمک گرفت؟

توصیه می شود که از هیچ نوع ژل، پماد یا اسپری بیحس کننده استفاده نکنید، زیرا اثربخشی چندانی ندارد.

جنس پیرسینگ

پیرسینگی که استفاده می کنم باید از چه جنسی باشد؟

متخصصان پیشنهاد می کنند پیرسینگی که در جلسه اول به بینی شما زده می شود از جنس مواد زیر باشد:

 • استیل درجه ایمپلنت
 • تیتانیوم درجه ایمپلنت
 • نیوبیوم
 • طلای 14 یا 18 عیار
 • پلاتین

ممکن است شخصی به شما استیل جراحی را توصیه کند. سعی کنید فریب اصطلاحات گیج کننده را نخورید. استیل جراحی با استیل درجه ایمپلنت متفاوت است. شاید قیمت ارزانتر آن شما را وسوسه کند، اما ممکن است پیرسینگ شما را در ریسک حساسیت قرار دهد.

پیرسینگ خود را کجا باید عوض کنم؟

جواب قاطعی برای این پرسش وجود ندارد. اکثر متخصصان به مشتریان خود توصیه می کنند پس از گذشت زمانی مشخص (بین ۴ تا ۸ هفته بعد) مجدداً برای ویزیت مراجعه کنند. بنابراین، بهتر است اولین تعویض پیرسینگ خود را به این جلسه موکول کنید.

پیرسینگ بینی درد عفونت

آیا می توانم پیرسینگ خود را در محل کار خود مخفی کنم؟

دو راه برای مخفی کردن پیرسینگ بینی وجود دارد. راه اول استفاده از پیرسینگی شفاف – اغلب از جنس شیشه، سیلیکون یا پلاستیک زیست سازگار – است که به آن Retainer نیز گفته می شود. راه دوم استفاده از اجسام ریز، دایره ای شکل و بافت داری است که به آن Textured Disc گفته می شود. این دیسک ها باعث می شود ظاهر پیرسینگ شبیه پوست صورت یا مثلاً کک و مک شود.

روند انجام پیرسینگ

یک متخصص پیرسینگ باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید، این است که متخصص پرسینگ شما را در محیطی کاملاً حرفه ای – و نه در خانه یا مکان های متفرقه – انجام دهد. می توانید با جستجو در اینترنت یا رسانه های اجتماعی اطلاعاتی درباره توانایی و سابقه حرفه ای فرد بدست آورید.

پیرسینگ به چه صورت اجرا می شود؟

اکثر پیرسینگ های بدن با استفاده از یک سوزن و بدون تفنگ پیرسینگ انجام می شوند. تفنگ های پیرسینگ قدرت کافی برای سوراخ کردن ناحیه سوراخ بینی را ندارند.

روند التیام پیرسینگ بینی

چقدر طول می کشد تا جای پیرسینگ التیام پیدا کند؟

زمان التیام بسته به نوع پیرسینگ متغیر است:

 • پیرسینگ های سوراخ بینی: بین ۲ تا ۶ ماه
 • پیرسینگ های تیغه بینی: بین ۲ تا ۳ ماه
 • پیرسینگ های بالای سوراخ بینی: بین ۶ ماه تا یک سال

البته، زمان های درج شده تخمینی هستند و زمان التیام بینی شما ممکن است کوتاه تر یا طولانی تر باشد.

چگونه پیرسینگ خود را تمیز کنم؟

 • همیشه قبل از لمس بینی، دست های خود را بشویید.
 • حداقل، دو بار در روز با استفاده از گاز یا دستمال حوله ای تمیز و آغشته به محلول سالین ناحیه پیرسینگ را تمیز نمایید.
 • برخی افراد توصیه می کنند از صابون استفاده کنید. در این صورت، ناحیه مورد نظر را بطور کامل بشویید تا اثری از صابون باقی نماند.
 • در آخر، موضع را با استفاده از گاز یا حوله تمیز خشک کنید.

آیا با پرسینگ می توانم شنا کنم؟

با پیرسینگ می توان استحمام کرد اما، بهتر است تا 6 هفته پس از انجام پیرسینگ از شنا کردن اجتناب کنید.

بطور کلی، توصیه می شود از انجام ورزش ها و فعالیت هایی که ممکن است باعث کنده شدن پیرسینگ شود بپرهیزید.

مشکلات پس از پیرسینگ

از کجا بفهمم پیرسینگ من عفونت کرده است؟

عفونت یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ریسک های پیرسینگ است. با مراقبت صحیح می توان این ریسک را به حداقل رساند.

علائمی نظیر قرمزی، داغ شدن، خارش یا سوزش می توانند مبنی بر وجود عفونت باشند. البته، این علائم لزوماً به معنی عفونت نیستند، بلکه می توانند بخشی از فرایند طبیعی التیام باشند. اما، اگر پس از گذشت ۵ تا ۱۰ روز این علائم را همچنان مشاهده می کنید، محض اطمینان به پزشک مراجعه نمایید.

نظرم عوض شده. آیا می توانم پرسینگ را از بینی خارج کنم؟

اگر دیگر مایل به استفاده از پیرسینگ در بینی خود نیستید، می توانید آن را در بیاورید. اما، اگر مدت کمی از پیرسینگ اولیه شما گذشته و در فاز التیام به سر می برید، بهتر است به همان متخصصی که بینی شما را پیرسینگ کرده مراجعه کنید تا از وی بخواهید تا آن را از بینی شما خارج کند.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت هلث لاین مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اعمال زیبایی و جراحی با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.