موهای سفید را دوباره سیاه کنید!

در مقاله قبل راجع به سفیدی زود رس موها و دلایل آن صحبت کردیم. (برای خواندن مقاله مربوط روی اینجا کلیک کنید.) پیش از همه چیز باید بدانید اگر ژنتیک یا مرور زمان عامل سفیدی موهای شما باشد، هیچ راهی برای جبران آن وجود ندارد. اما، اگر سفید شدن مو در اثر بیماری های خاص، کمبود ویتامین ها یا مواد مغذی روی داده باشد، با درمان های مناسب سفیدی مو می توان فرایند برگشت رنگدانه ها را به جریان انداخت. به این منظور راه های زیر را در نظر داشته باشید:

درمان سفیدی مو قبل و بعد

مصرف بیشتر آنتی اکسیدان ها

رژیم غذایی شما تأثیر چشمگیری روی پیشگیری از سفید شدن موها دارد. یک رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان می تواند باعث کاهش استرس اکسیداتیو شود.

خوراکی های زیر سرشار از آنتی اکسیدان هستند:

  • میوه ها و سبزیجات تازه
  • چای سبز
  • روغن زیتون
  • ماهی

رفع نقایص و کمبودهای بدن

اگر سفیدی موهای شما ناشی از کمبود ویتامین باشد، باید مصرف غذاهای حاوی آن ویتامین خاص را افزایش دهید. اگر کمبود ویتامین B-12 دارید، باید شیر و ماهی سالمون را حتماً در برنامه غذایی خود بگنجانید. و اگر کمبود ویتامین D دارید، از خوردن پنیر غافل نشوید.

در مواردی که کمبود ویتامین در بدن شما شدید باشد، می توانید به صلاحدید پزشک از مکمل های ویتامین برای درمان سفیدی مو نیز استفاده کنید.

ترک سیگار

سیگار کشیدن تأثیرات مخرب زیادی روی کلیه سیستم های بدن و همچنین سفید شدن مو دارد. تحقیقات ثابت کرده اند سیگار کشیدن با از دست رفتن رنگدانه های مو ارتباط دارد.

درمان های طبیعی سفیدی مو

رنگ های مصنوعی بسیاری در بازار موجودند که معمولاً خانم ها برای پوشاندن موهای سفید خود به آن متوسل می شوند. اما همین رنگ ها در مواردی روی سفید شدن موهای طبیعی شما اثر می گذارند.

از طرف دیگر، درمان های طبیعی بدون اینکه به بدن شما آسیب بزنند یا به رنگدانه های موی شما آسیب بزنند، روند سفید شدن مو را کند می کنند. در ادامه به چند مورد از این درمان ها اشاره می کنیم:

در طبیب لند بخوانید  دلایل سفید شدن زود رس موها

برگ کاری: مصرف پزشکی از برگ کاری سابقه ای طولانی در تاریخ دارد. ترکیب آن با چربی کف سر می تواند از سفید شدن زود رس تارهای مو جلوگیری کند.

انگور فرنگی هندی یا آملا: این ماده گیاهی بخاطر خاصیت آن در معکوس کردن روند سفیدی و کمک به رنگدانه ها معروف است. علت اثربخشی بالای آن وجود فراوان آنتی اکسیدان در آن است که به آن خاصیت ضد پیری می بخشد.

می توانید پودر این میوه را تهیه کرده و پس از مخلوط کردن با روغن نارگیل آن را به کف سر خود بزنید.

درمان سفیدی مو با روغن انگور فرنگی هندی آملا
درمان سفیدی مو با روغن انگور فرنگی هندی

چای سیاه: چای سیاه می تواند مو را تیره تر، درخشان تر و نرم تر نماید. برای اسفاده از آن می توانید 3 عدد چای کیسه ای را به 2 لیوان آب در حال جوش اضافه کرده و بگذارید سرد شود. سپس آن را به موی خود بزنید. همچنین می توانید چای سیاه را به نرم کننده خود بیفزایید و از آن استفاده کنید.

مس: منابع غذایی غنی از مس مانند جگر، عدس، بادام، شکلات تلخ و مارچوبه را فراموش نکنید.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت مدیکال نیوز تودی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از موهایتان با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.