درمان شپش سر با شامپو مخصوص

 

شپش نوعی حشره است که د میان پوست سر و مو می باشد و در همان جا رشد می کند و تغذیه ی خود را از خون پوست سر می گیرد. این حشره بسیار سمج بوده و به آسانی از بین نمی رود و از طریق تخم ریزی تکثیر و زیاد می شود این مشکل بیشتر در میان دانش اموزان وجود دارد و انتقال داد می شود و راه و روش های درمانی خاص خود را دارد.

این مشکل باید سریعا حل شود چون شپش از خون پوست سر تغذیه می گید و هم زیاد می شود بیشتر پدر و مادر ها می دانند که کودکانشان دچار این مشکل هستند چون کودکان در هنگام بازی با هم بیشتر در تماس هستند.

شما می توانید برای درمان شپش سر از دارو های شیمیایی یا روش های درمان خانگی و یا استفاده از شامپو و شانه مخصوص شپش در مانتان را شروع کنید این روش گفته شده برای درمان زمانبر و نیاز صبر و تلاش و حوصله می باشد.برای درمان سریع و حتمی شپش سر از مرحله یک آغاز کنید و توصیه ها را جدی گرفته و مو به مو اجرا کنید.

شپش سر و درمان آن

شپش چیست

شپش ها نوعی حشره هستند که برای انسان مضر می باشد و از دسته ی انگل ها می باشد شپش ها در پوست سر و بدن می توانند زنده بمانند شما می توانید شپش را از گونه حیوانات خانگی دریافت کنید.

شپش ها قادر به پرواز کردن نیستند ان ها شش پا و پنجه در انتهای خود دارند که توسز آن پا و پنجه خود را به موی انسان وصل می کنند.

شپش در هر نقطه از بدن و روی پوست می تواند زندگی کند اما در پشت گردن و موها و اطراف گوش بیشتر دیده و پنهان می شوند .

درمان و از بین بردن این شپش ها از مو بسیار مشکل است این بیماری واگیر دار است علائمی که می توان تشخیص داد که شما دچار مشکل شپش سر هستید عبارتند از : خارش سر ، احساس قلقلک در سرتان و یا راه رفتن چیزی روی سر .همانطور که گفتیم شپش از خون پوست سر شما تغذیه می کند.شپش ها در مو و نزدیک پوست و گاه در مژه و ابرو نیز دیده شده اند.

شپش سر و درمان آن

 

درمان شپش سر با استفاده از شامپو های مخصوص شپش سر و یا پدیکولیساسد

این شامپو و پدیکولیساید را می توانید به راحتی از داروخانه ها و بدون نسخه پزشک خریداری کنید بعضی از شامپو ها علاوه بر از بین بردن شپش تخم و رشک شپش را از بین می برند بعد از نابودی شپش ها باید حتما رشک و تخم شپش را از بین ببرید . دارو های شیمیایی می تواند به بدن شما آسیب و ضرر هایی را وارد کند .

شپش سر و درمان آن

بعد از استفاده از شامپو شما باید لباس هایتان را نیز در آب گرم ریخته تا شپش های موجو در لباستان از بین برود .توصیه می شود از شامپوی شپش در حمام استفاده کنید چون تمیز کردن حمام از هر جایی آسان تر است.

شامپوی ضد شپش را طبق دستور و بروشور داخل بسته ی شامپو استفاده کنید و بر روی مو، پوست و بدنتان بریزید.باید شامپو را به مدت زمان گفته شده روی مو بماند و بعد می توانید مو و بدنتان را بشویید و بهتر است بیشتر از زمان گفته شده شامپو روی مو و پوستتان نماند و بعد از آبکشی از شامپوی دیگری استفاده نکنید.

هشت ساعت بعد از استفاده از شامپو شما می توانید شپش های مرده و نیمه مرده را ببینید و از شانه نیت برای خارج و از بین بردن شپش ها استفاده کنید.

با این شانه می توانید شپش های مرده را از مو بیرون بکشید و بعد از اتمام کار با شانه آن را به مدت 5 دقیقه در آب جوش قرار دهید و بعد شانع چک کنید تا عاری از شپش باشد.

بعد از چند روز موهایتان را بررسی کنید چون ممکن است مجددا شپش داشته باشید . حتی ممکن است در زمان درمان نیز شپش ها تخم گذاری کنند باید به مئت ذو هفته و هر سه یا چهار روز یک بار موهایتان را بررسی کنید .

شپش سر و درمان آن