در روزهای کرونایی چگونه به آرایشگاه برویم؟

آرایشگاه‌ها از جمله اماکن پرخطر شیوع کرونا محسوب می‌شوند، از این رو به افراد توصیه می‌شود تا حد امکان از رفتن به آرایشگاه‌ها اجتناب کنند و یا در صورت ضرورت نکات بهداشتی را رعایت کنند تا مانع ابتلا و سرایت کرونا ویروس شوند.

به افراد توصیه می‌شود در صورت مراجعه به آرایشگاه‌ها حتماً 30 دقیقه قبل از ورود و به محض ورود به سالن دست‌های خود را به خوبی با آب و مایع شست ‌و شو دهند و حتماً از ماسک و دستکش یک‌بار مصرف استفاده کنند و ژل ضدعفونی کننده با خود به همراه داشته باشند. هم‌چنین تأکید می‌شود افراد تا حد امکان از وسایل شخصی خود از جمله پیش‌بند، هد بند، حوله، شانه و غیره استفاده کنند و حتماً پس از اتمام کار وسایل خود را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهند و به محض بازگشت به منزل لباس‌های خود را بشویند و دست‌های خود را با آب و صابون شست و شو دهند.

به آرایشگران توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی خود و مشتریان از اجتماع افراد در آرایشگاه‌ها خودداری کنند و برای هر مشتری زمان مشخصی را اختصاص دهند و از آن‌ها بخواهند رأس زمان اختصاص داده شده به سالن مراجعه کنند. مراجعه کنندگان نیز به خاطر داشته باشند که اگر زمان انتظار آن‌ها بیش از 30 دقیقه شد، حتماً دست‌های خود را با آب و صابون به خوبی شست و شو دهند و از لمس سطوح و سایر وسایل آرایشگاه خودداری کنند. البته آرایشگران باید به صورت مداوم تمامی سطوح و وسایل خود را ضدعفونی کنند.

آرایشگران نیز باید ماسک بزنند و قبل از آغاز کار و بعد از اتمام آن دست‌های خود را به خوبی شست و شو دهند و از ژل ضدعفونی کننده استفاده کنند. اگر آرایشگری این مورد را به خوبی رعایت نکرد مراجعه کنندگان باید این مسئله را از آن‌ها طلب کنند.

به افراد و آرایشگران توصیه و تأکید می‌شود در روزهایی کرونایی انجام و دریافت خدماتی مانند کاشت ناخن، مژه و تزریق اجتناب کنند.

 

در طبیب لند بخوانید  امن‌ترین جا برای پیشگیری از انتقال کرونا ویروس