رفع سیاهی دور چشم

تیرگی دور چشم ربطی به بیماری جسمی ندارد بلکه عوامل ژنتیکی و ارثی کی توان. باعث نیره گس و سیاهی دور چشم شود .دلیل اینکه برخی افراد پوست دورچشمشان تیره تر می باشد این است که پلک خایشان پوست نازکی دارد و بافت چربی کمی دارند. می تواند عواملی مانند کم خونی ،بیماری های هورمونی و تیروئیدی و حساسیت های پوستی که باعث سیاهی در اطراف چشم می شود.

رفع سیاهی دور چشم

طی آزمایش های انجام شده متخصصان متوج شدند که سیاهی دور چشم در فصل سرما تیره تر می شود. با کمبود ویتامین D و افزایش خستگی میزا سروتونین که بدن تولید میکند کم می شود که کاهش سروتونین وضعیت پف زیر چشم را تشدید می کند.

در فصل گرما که مردم کمتر دچار خستگی هستند و بیشتر آفتاب به پوستشان می خورد سیاهی دور چشم کمتر می شود و میزان سروتونین با قرار گرفتن در معرض نور خورشید افزایش می یابد و باعث خوش خلقی می شود و به همین دلیل زنان در تابستان ظاهر جوان تری دارند.

خواب نامناسب و ناکافی و خستگی سبب رنگ پریدگی زیر چشم می شود.تیرگی زیر چشم با افزایش سن بیشتر می شود.
همچنین کمبود مواد مغذی و کم خونی ،کمبود آهن و مواد معدنی سبب رنگ پریدگی زیر چشم می شود.

اگر از تیره‌گی و سیاهی زیر چشم کلافه شده اید و می خواهید آن را کاهش دهید اول باید محصولات شیمیایی را کنار بگذارید.

رفع سیاهی دور چشم

روش هایی برای از بین بردن سیاهی زیر چشم

1- گلاب: گلاب محصولی طبیعی است که نیاز به ترکیب با چیز دیگری ندارد . روی پنبه کمی گلاب بریزید و به مدت 10 دقیقه روی چشم هایتان بگذارید.
2- تکه های سیب زمینی: سیبی زمینی را تکه کنید و قبل از اینکه در تماس با هوا سیاه شود به مدت 20 دقیقه روی چشم هایتان بگذارید اگه میخواهید اثر بخش تر باشد تکه سیب زمینی را با روغن بادام آغشته کنید.


3- نعناع: چند برگ نعنا را له کنید و با کمی روغن بادام ترکیب کنید و روی پلک و اطراف چشم بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.


4- گوجه فرنگی: آب گوجه فرنگی را با کمی آبلیمو ترش مخلوط کنید و با پنبه دور چشم بمالید بعد از 10 دقیقه بشویید.


5- خوابی کوتاه به مدت 15 دقیقه در طول روز توصیه می شود.


6- کمپرس اب سرد باعث کاهش پف و تیرگی زیر چشم می شود.
7- نمک را از وعده غذایی کم کنید .