روش های موثر برای جلوگیری از علائم پیری

پیری عاملی است که که به سراغ همه می آید یهنی همه دچار پیری می شوند ولی بعضی ها ممکئ است زودتر پیر شوند. همانطور که قبلا گفتیم پوست هم مثل بدن نیاز به مراقبت دارد واگر به خوبی از آنپوست مراقبت نکنید دچار علائم پیری زودرس می شوید.مراقبت از پوست پیری را به تعویق می اندازد.


در صورتی که که ما خودمان به استقبال از پیری می رویم ولی می خواهیم با آن نیز مبارزه کنیم.وقتی بدن تغییرات زیادی می کند مراقبت از بدن بسیار سخت می باشدمانند اینکه روی پوستمان چین و چروک و خطوطی طاهر بشود برطرف کردن آن کار راحتی نمی باشد.
وقتی پیری به سراغمان می آید پوست رطوبت خو درا از دست می دهد باید از پوستتان مراقبت کنید و محصولاتی را استفاده و انتخاب کنید که بتوانید نقایص را برطرف کند.

راهکارهای موثر برای جلوگیری از پیری زودرس

آب کافی باید بخورید

باید به پوستتان رسیدگی کنید اما نه فقط از بیرون همانطور که از بیرون به پوست رسیدگی می کنید باید از درون هم به آن غدا بدهید یعنی بدنتان باید مواد مغذی و آب کافی داشته باشید نوشیدن آب در روز بسیار مهم است باعث می شود پوستی نرم و صاف داشته باشید آب خوردن در روزهای زمستان که بلند است اهمیت زیادتری دارد.

سبزیجات و میوه را فراموش نکنید

میوه و سبزیجات را زیاد بخورید چون سرشار از ویتامین هستند که هم برای بدن مفید است هم برای پوست .


سیگار را ترک کنید

سیگار هم برای سلامتی مضر است به پوست نیز آسیب های جبران ناپذیری وارد می کند.استفاده از سیگار باعث ایجاد چین و چروک روی پوست ، کنار چشم ها و دهان می شود و شما پیرتر به نظر می رسید.


ویتامین Bبخورید

بدن به این ویتامین نیاز زیادی دارد.بدون این ویتامین ممکن است قسمت هایی از بدن آسیب ببیند یکی از نشانه هایی که در صورت کمبود این ویتامین رخ می دهد کمبود انرژی که سبب خستگی مزمن می شود.این ویتامین را می توانید با خوردن گوشت تامین کنید و به گیاهخوران توصیه می شود باید مکمل این ویتامین را بخورند.


کمتر در مقابل نور خورشید قرار بگیرید

هیچ ادعایی وجود ندارد که نور خورشید سبب کوتاه شدن عمر می شود اما نور خورشید پوست را پیرتر می کند و امکان ابتلا به سرطان پوست را بالا می برد و این می تواند چهره زیبا را نابود کند.نور خورشید برای بدن بسیار مفید است پس شما می توانید جلوی نور خورشید را با محافظت کننده ها و کرم بگیرید.


تنهایی میتواند عمل پیری زودرس باشد

وقتی تماس ها و ارتباط های اجتماعی شما کم می شود، شما کمتر مهمانی می گیرید کمتر فعالیت و کار می کنید چون انرژی کافی ندارید تنهایی دشمن عمر شماست .پس بهتر است برای داشتن زندگی بهتر و طول عمر با یک نفر همراه شوید.


خواب کافی

وقتی می خوابید بدن در حالت ریکاری قرار می گیرد و پوست نیز به استراحت می پردازد و اگر شرایط فراهم باشد خود را ترمیم و بازسازی می کند و بدن هم در خواب کار ترمیم و بازسازی را انجام میدهد.

از خوردن قند و مواد قندی دوری کنید

خوردن قند سبب رشد ناگهانی انسولین می شود و موجب ناپایداری قند خون می شودو این یک مشکل کلیدی در بدن است که دیابت می گید و وزنتان زیاد می شود و سیستم بدنتان دچار مشکل می شود.

برای درمان پیری زودرس شاد باشید

استرس و ناراحتی باعث آسیب های جدی به بدن می شود زندگی را پر از عوامل و چیزهایی کنید که دوستشان دارید .


تمرینات صورت را فراموش نکنید

اگر دوست دارید عضلات صورتتان سالم و شاد بماند و چهره های جوان داشته باشید تمرینات صورت سه تا پنج بار در فته کار خوبی است .


پیاده روی را فراموش نکنید

پیاده روی یک ورزش محسوب می شود و مزایای زیادی برای هر فرد دارد حتی 10 دقیقه قدم زدن کافی است .

روش های موثر برای جلوگیری از علائم پیری