روش های کاربردی برای زیبایی بدون آرایش

همه خانم ها دوست دارند پوستی صاف نرم و شاداب و بدون چین و چروک داشته باشند و صورتی زیبا و جذاب بدون آرایش داشته باشند .همه ی ما زیبایی را دوست داریم اکثر خانم ها برای زیبایی بیشتر آرایش می نند اما چگونه می توان بدون آرایش بدون لایه ضخیمی کرم برای پنهان کردن عیب ها و لک های صورت صورتی زیبا داشته باشیم ما در این مقاله ده روش را برای شما می گوییم تا بتوانید بدون آرایش نیز شاداب ،زیبا و جذاب باشید:

1-استراحت

خواب کافی روی پوست ،سلامت و شادابی شما بسیار تاثیر گذار است .هر فرد باید در شبانه روز بین 6 الی 8 ساعت را بخوابند .

زیبایی بدون آرایش

2-از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید

درسته که شما آفتاب و اشعه آن را در پوست خود دوست دارید اما باید همیشه از کرم ضدآفتاب و لباس مناسب برای محافظت از اشعه در برابر پوست استفاده کنید .با برخورد ور آفتاب با پوست شما بعد از مدتی علائمی چون خال و لک و چین و چروک هایی در پوست ایجاد می شود.

زیبایی بدون آرایش
3-موهای زائد پوست صورت خود را همیشه با دقت اصلاح کنید

اصلاح موهای زائد سبب صدمه به پوستتان می شود.همیشه باید برای کمتر صدمه دیدن پوست در جهت رویش مو اصلاح کنید وبرای حفاظت از پوست خود در برابر اصلاح حتما قبل از اصلاح از کرم های مخصوص اصلاح پوست صورت به صورتتان بمالید.

زیبایی بدون آرایش
4-ابروهایتان را همیشه مرتب کنید

ابرو های تمیز و خوش حالت تاثیر زیادی در زیبایی شما دارد .حتما برای تمیز و حالت دادن به ابروهای خود از یک آرایشگر خوب استفاده کنید.

زیبایی بدون آرایش
5-از سیگار کشیدن دوری کنید

استفاده از دخانیات سبب ایجاد چین و چروک می شود و شما را مسن تر نشان می دهد .زمانی که شما سیگار می کشید پوستتان مواد غذایی ، اکسیژن ، الاستین را از دست می دهد که به پوست صدمه می رساند . باعث ایجاد چین و جروک می شود.برای داشتی زیبا و شاداب باید سیگار را ترک کنید.

6-از مرطوب کننده استفاده کنید

اگر پوست خشکی دارید همیشه پوستتان را مرطوب کنید .سعی کنید هر روز به صورت و بدنتان مرطوب کننده بزنید.

زیبایی بدون آرایش

7-زمان کمتری در حمام برای دوش گرفتن در حمام بمانید

منطور از کمتر ماندن در حمام برای این است که آب گرم چربی پوست را از بین می برد اگر می خواهید بدون آرایش پوستی زیبا داشته باشید کمتر در حمام و یا زیر دوش بمانید.

زیبایی بدون آرایش
8-از مواد شوینده ملایم برای پوستتان استفاده کنید

همانطور که گته شده چربی برای پوست بسیار ضروری است اگر از صابون های قوی استفاده کنید چربی پوست شما را از بین می برد که سبب خشکی پوست می شود .توصیه می شود از یک پاک کننده ملایم و بدون مواد شیمیایی قوی استفاده کنید.

زیبایی بدون آرایش
9-مواد غذایی سالم و مقوی بخورید

از سبزیجات و میوه ها زیاد استفاده کنید تا پوستی شاداب داشته باشید. از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید .

زیبایی بدون آرایش
10-سعی کنید خود را کنترل کنید و استرس و فشار روحی و رانی را کاهش دهید

اگر نمی توانید از استرس دوری کنید حداقل آن را کم کنید .استرس پوست را دچار مشکل می کند.

11-هر روز صورت خود را بشویید

هر روز صورت خود را بشویی تا طراون و شادابی را به پوست خود هدیه بدهید با شستن صورت چرک و چربی ها از بین می روند و منافذ پوست مسدود نمی شود.

زیبایی بدون آرایش