روش های کاربردی نگهداری از پوست

1- نوشیدن آب :

یک رژیم غذایی سالم باید برای خود تهیه کنید که دارای مقدار زیادی آب چربی کم باشد . که این نوع رژیم به داشتن بدن و ظاهری سالم کمک می کند و صورتی زیبا با عضلات متناسب خواهید داشت .شما باید روزانه بین 8 تا 10 لیوان آب بنوشید.

روش های کاربردی نگهداری از پوست

2- جویدن آدامس بدون قند :

جویدن آدامس بسیار تاثیر گذار در زیبایی صورت است شما با جویدن آدامس ورزش آرواره و صورت را انجام می دهید که ادامس جویدن در طولانی مدت روی زیبایی صورت شما تاثیر می گذارد.


3- استفاده از کرم ضدآفتاب : اشعه های مضر بنفش روی پوست تاثیر می گذارد که باعث چین و چروک و افتادن پوست می شود .همیشه سعی کنید قبل از رفتن به بیرون از کرم ضدآفتاب برای محافظت از پوستتان استفاده کنید تا پوستتان شل نشود .


4- ماساژ صورت :

استفاده از ماسک و همچنین ماساز دادن صورت بسیار در زیبایی و سالم نگه داشتن پوست تاثیرگذار است.

ماساژ صورت را می توانید به آسانی در خانه انجام دهید با استفاده از روغن نارگیل و آوکادو.

ماساژ با روغن گردش خون را تحریک می کند و پوست خاصیت ارتجاعی خود را حفظ می کند.


5- انجام ورزش های صورت :

ورزش دادن صورت را می توانید همه جا انجام دهید در خانه ، اداره و یا حتی هنگام سفر .ورزش دادن صحیح صورت عضلات را سفت و زیباتر می کند .


6- استفاده صحیح از آرایش :

ترفندهایی در آرایش کردن وجود دارد که می تواند صورت را لاغرتر نشان دهد .می توانید خط فک و اروارده را برنزه کرده طوری که آرواره زاویه دار شود و یا می توان کرم پودر تیره تر به چانه بزنید که با رنگ گردن یکی شود .چشمانتان را نیز درشت تر کنید.

روش های کاربردی نگهداری از پوست
7- کرم مرطوب کننده بمالید :

تنها با نوشیدن آب نمی توانید به پوست آبرسانی کنید برای حفظ رطوبت پوست باید مرطوب کننده بزنید .سعی کنید همیشه قبل از خواب و بعد از بیدار شدن مرطوب کننده بمالید .

روش های کاربردی نگهداری از پوست
8- لیف را فراموش نکنید :

وقتی می خواهید حمام بروید از یک لیف نرم برای صورتتان استفاده کنید تا لایه برداری پوست صورت بگیرد و پوست قدیمی از بین برود و پوست جدید بتواند نفس بکشد .

روش های کاربردی نگهداری از پوست
علاوه بر پیر شدن که تاثیر زیادی بر شل شدن پوست دارد عواملی مانند سیگار کشیدن ، آسیب خورشید ، تغییرات وزن نیز تاثیرگذار است. اما راهکارهایی وجود دارد که می توانیم شل شدن پوست را کاهش دهیم.

شما می توانید با یک برنامه سالم غدایی سرشار از آنتی اکسیدان و ترک کردن سیگار و الکل و کم کردن استرس و استفاده از کرم ضد آفتاب تا حدود زیادی عوامل موثر در شل شدن پوست را کاهش دهید .