چه نوع زیرسازی برای آرایش صورت شما مناسب است؟

امروزه، با وجود پیشرفت فرمول های پودری، مایع و کرمی لوازم آرایش تشخیص اینکه کدام محصول با کدام ساختار برای پوست مناسب است، کاری نسبتاً دشوار محسوب می شود. سوال های مختلفی ممکن است به ذهن شما خطور کرده باشد: آیا ساختارهای زیرسازی صورت مایع به پودرها ارجحیت دارد؟ کدام یک ماندگار بیشتری روی پوست دارند؟ ترتیب استفاده از آنها روی صورت چیست؟

زیرسازی صورت اصولی

در ادامه مطالبی را برای شما شرح می دهیم که شما را در انتخاب محصول مناسب و نحوه صحیح استفاده از آنها برای داشتن آرایشی بی نقص و با دوام یاری می دهد.

براق یا مات؟

قدم اول برای خرید بهترین  مناسب ترین محصول این است که تعیین کنید می خواهید پوست شما چگونه به نظر برسد. قاعدتاً، انتخاب فرمول های پودری برای رسیدن به ظاهر مات در پوست موثرتر هستند. پودرهای زیر سازی ظاهر صورت شما را کاملاً مات می کنند اما، قدرت پوشش دهی کمتری دارند. با این وجود، استفاده از آنها در زمان کوتاهی امکانپذیر است و این خود یک مزیت است. از طرف دیگر، کرم پودرهای مایع پوشش دهی بسیار بالایی دارند و معمولاً ظاهری شفاف و براق به صورت شما می دهند. می توانید ابتدا کرم پودر مایع را به صورت خود زده و سپس، جهت مات کردن آن و همچنین افزایش پوشش دهی از پودر استفاده کنید.

پوست صورت شما از چه نوعی است؟

هر یک از فرمول های زیرسازی صورت پودری یا مایع مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما اصلی ترین قاعده در این بین این است که نوع پوست صورت خود را بشناسید. پودرهای زیرسازی گزینه ای عالی برای پوست های چرب و مختلط است که ترجیح می دهند صورت خود را مات جلوه دهند. همانطور که پیش تر ذکر کردیم، استفاده از آنها بسیار راحت و سریع است. بنابراین، اگر در امر آرایش مبتدی هستید و یا موضوع صرفه جویی در زمان برای شما مطرح است، پودر را انتخاب کنید.

در صورتی که پوست شما بالغ و خشک تر است، انواع مایع یا کرمی از زیرسازی به شما توصیه می شوند. کرم پودرهای مایع درجه پوشانندگی بالاتری دارند و حاوی موادی هستند که به پخش شدن پیگمنت یا رنگدانه های روی پوست کمک می کند. همچنین، در ساختار این کرم ها مواد اولیه ای وجود دارد که مانع از فرار رطوبت از پوست شده که پوست را نرم و آبرسانی می کند.

اگرچه کرم پودرهای مایع عملکرد بهتری در آبرسانی و پخش شدن روی پوس دارند، به همان میزان مستعد جمع شدن در خطوط صورت، حرکت روی صورت و به اصطلاح عامیانه «ماسیدن» روی پوست هستند. متخصصان در زمینه میکاپ معتقدند نواحی از صورت از قبیل پیشانی، زیر چشم ها، اطراف بینی، چانه و خط فک کاملاً مات باشند و در عوض، قسمت روی بینی و استخوان های گونه برق و شفافیت داشته باشند. بدین ترتیب، فرم صورت شما کاملاً سه بعدی دیده می شود و این موضوع حتی در عکس هایی که با گوشی و دوربین می گیرید نیز مشهود خواهد بود.

در طبیب لند بخوانید  چطور از پرایمر استفاده کنیم؟

فرمول های پودری جدید این امکان را به شما می دهند تا بدون مشکلات مربوط به دوام کم و جابجایی کرم روی پوست، تمام مزایای کرم پودرهای مایع را در اختیار پوست شما قرار دهند.

فوت و فن کار

زمانی که می خواهیدد پودر، رژ گونه یا هر محصول دیگری را روی کرم پودر مایع بزنید، پس از کرم پودر زدن به اندازه کافی صبر کنید تا کرم کاملاً خشک شود. یک راهکار خوب به این منظور این است که همه محصولاتی که می خواهید لایه لایه بزنید ابتدا روی پوست داخل زیربغل خود امتحان کنید و از سازگاری آنها روی پوست خود مطمئن شوید.

طبق قاعده، پودررا باید روی کرم پودر مایع بزنید و این قاعده را نمی توان بطور معکوس اجرا کرد. حتی اگر ترجیح می دهید زیرسازی پوست شما با پودر باشد، سعی کنید آن را پس از کرم صورت خود به صورتتان بزنید. همچنین، اگر قصد استفاده از رژ گونه، کانتور یا هایلایت کرمی را دارید، آن را ابتدا به صورت زده و سپس پودر زیرساز را به کل صورت بزنید. البته، استثناهایی نیز وجود دارند و و ترتیب لایه ها به نوع محصولی که استفاده می کنید هم وابسته است.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.