پنج عادت بد که موجب ریزش ابرو های شما می شود

اگر شما هم مدام در حال تلاش برای پر پشت کردن ابروهای خود هستید، ولی هیچ پیشرفتی نمی بینید و در عوض شاهد خالی شدن و ریزش قسمت هایی از ابرو های خود هستید باید از اشتباهات زیر بپرهیزید:

مراقبت از ابرو و چلوگیری از ریزش ناگهانی ابرو

  1. تماس بیش از حد محصولات پوستی با ابرو

فقط چند لحظه به این موضوع فکر کنید: آیا شما حاضرید کرم شب یا کرم پودر خود را به کف سر خود بزنید؟

پاسخ شما حتماً «خیر» است. بعضی از محصولات پوستی مانند کرم های مغذی یا لوازم آرایشی می توانند داخل فولیکول های ابروهای شما نفوذ کرده و موجب ریزش تارهای ابروی شما شده و حتی رشد آنها را یا مشکل مواجه سازد.

با اینحال، اگر حس می کنید پوست ابروی شما خشک و بی جان شده، می توانید از سرم های تقویتی ابرو و یا از روغن های طبیعی مانند روغن کرچک یا روغن نارگیل استفاده کنید. البته، اگر این روغن ها حس سنگینی و چربی بیش از حد به شما می دهند، می توانید آنها را نیم ساعت قبل از استحمام یا شستن صورت روی ابروهای خود بزنید.

  1. فشار دادن بیش از حد مداد آرایشی روی ابرو

اگر ابروهای شما کم پشت یا دارای نقاط خالی است، طبیعی است که شما بخواهید این نواقص را بوسیله مداد ابرو بطور تمام و کمال بپوشانید. اما، اگر مداد ابرویی که استفاده می کنید به اندازه کافی رنگدانه یا پیگمنت نداشته باشد، مجبورید آن را محکم روی ابروهای خود فشار دهید تا رنگ آن مشخص شود. این کار برای تارهای ابروی شما مضر است و در طولانی مدت موجب ضعف و ریزش آنها می شود.

بنابراین، سعی کنید از سایه ابرو یا ماژیک های ابرو استفاده کنید تا فشار زیادی به تارهای ابروی شما وارد نشود و بتوانید به راحتی نقاط خالی را پر نمایید.

  1. استفاده بیش از حد از ژل ابرو

ابروهای پر پشت اغلب نیازمند رسیدگی های خاصی هستند تا فرم مناسبی به خود بگیرند. استفاده از ژل ابرو بهترین گزینه برای حالت دادن و مرتب نگه داشتن خواب ابروها در طول روز است. این ژل ها در عین حال که موهای ابروی شما را محکم در سر جای خود نگه می دارند، همچنین می توانند آنها را شکننده و مستعد آسیب کنند.

پس اگر نمی توانید از استفاده از ژل ابرو صرفنظر کنید، حتماً آن را در آخرین مرحله از آرایش ابروهای خود بکار ببرید تا مجبور نشوید با فشار دادن مداد روی ابروهای ژلی و سفت خود باعث آسیب زدن به آنها شوید. یا حداقل سعی کنید از ژل ابروهایی استفاده کنید که همزمان با حالت دهی مناسب به ابروها، آنها را نرم نگه دارند.

  1. استفاده بیش از حد از مو چین

تمیز کردن ابروها حس رضایت فوق العاده ای به شما می دهد مخصوصاً اگر آن را با آینه های ذره بینی انجام دهید. اگرچه، استفاده از مو چین یکی از بهترین راه ها برای برداشتن موهای پراکنده اطراف ابرو است، اما اگر با نزدیک شدن به مرز ابروهای خود دقت کافی به خرج ندهید و گول آینه های ذره بینی را بخورید، باید هفته ها یا شاید ماه ها منتظر بمانید تا تارهایی که برداشته اید مجدداً رشد کنند.

در طبیب لند بخوانید  مطالبی که قبل از کاشت ابرو باید بدانید

از طرف دیگر، استفاده از موچین می تواند به فولیکول های ابروی شما آسیب بزند و این آسیب به معنی از دست رفتن دائم تارهای ابروی شماست. به منظور جلوگیری از این آسیب، حتماً اصلاح ابروهای خود را به بعد از حمام –که فولیکول ها باز و موها نرم تر هستند –موکول کنید تا احتمال آسیب را به حداقل برسانید.

  1. استرس و تغییرات رژیم غذایی

کنترل کردن استرس و همینطور رژیم غذایی جز کارهای سخت در دنیای امروز است. ریزش مو در اثر استرس بسیار شایع شده و چه بسا چنین ریزشی از موی سر به موهای ابروی شما سرایت کند. اگرچه، همه ما آنقدر خوش شانس نیستیم که بتوانیم عوامل استرس زا را به نفع خود تغییر دهیم، اما باید راه هایی را پیدا کنیم تا بتوانیم از سایر جنبه های زندگی خود نهایت لذت و استفاده را ببریم و از این طریق ابعاد منفی را کمرنگ نماییم.

از نظر غذایی نیز سعی کنید به مقدار کافی از منابع ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مانند زینک مصرف کنید تا موها و ابروهای شما تقویت شوند.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت هر ورد مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت موها و ابروها با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.