عوارض جانبی لیزر موهای زائد صورت

یکی از عوارض مهم لیزر تضمینی نبودن همیشگی موهای زائد می باشد . بیشتر افرادی که لیزر می کندند بعد از گذشت 6 ماه دوباره موهایشان رشد می کند البته نه مانند قبل ضخیم و زیاد بلکه خیلی نازک و بی رنگ در می آیند.

انجام دادن لیزر بصورت پی در پی به حذف بیشتر موها کمک زیادی می کند.بعد از تمام شدن دوره لیزر باید هر شش ماه یا حداکثر سالانه برای انجام دادن لیزر حتما به کلینیک بروند .

عوارض جانبی لیزر موهای زائد صورت

 

1-خشکی و التهاب پوست :

عارضه ی بعدی که ممکن است پیش بیاید قرمز شدن پوست صورت و ایجاد پوسته های ریز در قسمت های که توسط تابش لیزر قرار گرفته است . البته باید بدانید این قرمزی و سوزش خیلی جزئی می باشد و تحمل و درمان کردن آن آسان است .

بعضی از افراد برای درد نداشتن قبل از لیزر از پمادهای بی حسی استفاده می کنند . پوسته پوسته شدن پوست با کرم های ترمیم و مرطوب کننده قابل حل می باشد .

 

2-آسیب به چشم :

یکی از موارد مهم باری لیزر مراقبت از چشم ها می باشد . در هنگام تابش پرتوهای لیزر ،از عینک های مخصوص استفاده شود یا چشم هایتان را کامل ببندید .

3-عفونت :

لیزر درمانی می تواند همرا با خطر آلودگی و عفونت باشد اما باید گفت تا به حالل عفونت ناشی از لیزر بسیار کم بوده و تاکنون گزارشی در این مورد نداشتیم .

به همه ی افراد توصیه می کنیم بعد از لیزر حداقل یک ساعت از رسیدن آب به ناحیه لیزر شده جلوگیری کنید .رطوبت در محل زخم ها و روزنه ها می تواند سبب عفونت بیشتر شود .

 

4-تاول :

این مورد هم بسیار کم است اما امکان سوختگی جزئی در انجام لیزر وجود دارد . برای جلوگیری از تاول زدن حتما قبل از انجام لیزر حتما باید قسمتس که قرار است لیزر انجم شود را به خوبی بشویید و تمیز کنید.

همچنین به کلینیکی بروید که مورد اطمینان باشد. بعد از لیزر کردن تا چند روز حتما پماد زینک اکساید را که مخصوص سوختگی می باشد استفاده کنید .

 

5-ریزش مو :

ریزش مو موضوعی که در انجام لیزر موهای صورت حائز اهمیت می باشد . مخصوصا در ناحیه پیشانی و گونه ها و یا نزدیک به خط رویش مو . البته این موضوع هم بسیار نادر و کم است . مطمئن باشید اپراتور از دستگاه و درجه مناسب پوست شما لیزر را انجام می دهد.

همچنین قبل از لیزر حتما محل درمان را با دقت مشخص کنید چون معمولا درجه را با توجه به محل درمان تنظیم می کنند .

6-تغییرات رنگدانه :

تغییر رنگدانه پوست بعد از لیزر وجود دارد . امکان تیره یا روشن شدن موقتی پوست در محل درمان وجود دارد . این تغییر رنگ کم کم به حالت قبل خود بر می گردد . این موضوع هم وجود دارد ممکن است تغییر رنگ پوست در بعضی از بیماران همیشگی باشد .