عوارض رفتن به استخر روی پوست و مو

یکی از سرگرم کننده های جذاب و دلچسب رفتن به استخر و شنا کردن است . هر چند که شنا کردن و رفتن به استخر از فعالیت های ورزشی و بدنی که باعث افزایش شادی ، کاهش اضطراب و استرس ، و بهبود زمان خواب  می شود.

خشکی پوست

یکی از مشکلات برای شناگران خشکی پوست است . البته این خشکی پوست در صورتی اتفاق می افتد که فردی زیاد به استخر می رود  و مدت طولانی در استخر آب گرم می ماند و  یا کسانی که پوست خود را بعد از شنا یا صابون معمولی می شویند در این صورت است که خشکی پوست چند برابر می شود .

پس توصیه می شود زمان دوش گرفتن پس از شنا را کوتاه تر کنید و برای شستشو خود از صابون های روغنی و آب ولرم استفاده کنید  یا می توانید قبل از رفتن به استخر از وازلین استفاده کنید و یا بعد از حمام قبل از اینکه پوستتان خشک شود از روغن حمام استفاده کنید .استفاده از مرطوب کننده و لوسیون ها نیز مفید است.

عوارض رفتن به استخر روی پوست و مو

 

خطر ایجاد ملانوم

ملانوم یک مشکل پوستی است  که متخصصان پوست برای افزایش آگاهی در برابر آفتاب و کسانی که در کنار ساحل و استخر ها این توصیه ها را جدی نمی گیرند. این توصیه که اکثر افراد جدی نمی گیرند سبب افزایش تومور پوستی ملانوم را تشخیص می دهد .

شناگران به علت تماس طولانی و زیاد با اشعه فرابنفش جزو افراد پرخطر می باشند. تماس با اشعه فرابنفش بیشتر برای افراد کمتر از 15 سال خطرناک تر است .

آب های آلوده نیز خطر بروز سرطان های پوستی را افزایش می دهد . وقتی از کلرین در ترکیب  محصولات ارگانیک مانند موادی که بعد از تصفیه نا مناسب استفاده می شود خطر سرطان را بالا می برد.

عوارض رفتن به استخر روی پوست و مو

معمولا کلرین در آب های تصفیه شده که وارد رودخانه ها و کانال ها می شود مخلوط می شود . البته خطر ابتلا به ملانوم برای شناگران باید مطالعه بیشتری شود اما مهم ترین نکته این است بعد  از نا خود را از نور آفتاب دور و حفظ کنید .

قبل از رفتن به آب حتما از کرم ضد آفتاب با spf15 حداقل 30 دقیقه قبل از رفتن به آب بمالید. بنابراین از ضد آفتابی استفاده کنید که در برابر آب مقاوم و شسته نشود.

 

آکنه ناشی از آب

بعضی از شناگران نیز دچار چربی بیش از حد پوست می شوند که معروف هستند به شناگران براق که نوعی پدیده تضاد است که با استفاده از صابون ها پاک کننده چربی بدتر می شود و باید از پاک کننده های لوسیونی ملایم استفاده شود یا می توانید از کرم های آنتی بیوتیک ملایم و یا لوسیون های ضد آکنه استفاده کنید اگر نتیجه نگرفتید به یک متخصص مراجعه کنید.

 

مشکلات مربوط به عینک شنا

عینک شنا برای شناگران و کسانی که به استخر می روند ضروری است زیرا دید افراد را در زیر آب بهبود می بخشد و از رفتن آلودگی به چشم جلوگیری می کند ولی مشکل اصلی واکنش تحریک تماسی و بروز تروما می باشد.

در صورت ایجاد تحریک تماسی اریتم در اطراف چشم ایجاد  می شود و امکان خارش ، تاول و ترشح وجود دارد .

قاب مشکی دور عینک از جنس دی بوتیل تیواوه است که اکثر افراد به آن حساسیت دارند و علت بروز مشکل در چشم و اطراف چشم همان قاب مشکی است. شما می توانید برای رفع این مشکل از عینک های بدون فوم استفاده کنید.

 

بیماری عفونی پسود و مونا

بیماری عفونی برای افرادی که طولانی مدت در آب گرم و جکوزی  هستند دچار می شوند که میکروبی به نام پسود و مونا در زیر لباس ایجاد می شود .که به صورت جوش های چرکی قرمز رنگ که همراه با خارش است دیده می شود .