در این مقاله که به همت تیم تولید محتوای طبیب‌لند گردآوری شده است عوارض لیزر موهای زائد بدن برای شما کاربران گرامی تشریح گردیده است.

با ما همراه باشید

لیزر موهای زائد در بین افرادی که مایل به راه حلی برای رفع مویی هستند ، که ماندگارتر از برخی روش های دیگر است ، محبوب است. استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکولهای مو..

 

با این حال ، قبل از شروع درمان ، افراد باید خود را از برخی از عوارض لیزر موهای زائد و همچنین برخی دیدگاه‌های عامیانه که این روند را احاطه کرده اند آگاه کنند.

برای اکثر افراد ، لیزر موهای زائد راهی ایمن برای خلاص شدن از شر موها در مکان های ناخواسته به طور دائم یا برای مدت طولانی است.

عوارض لیزر موهای زائد بدن
عوارض لیزر موهای زائد بدن

 

آیا لیزر موهای زائد ایمن است؟

لیزر موهای زائد معمولاً بی خطر است.

اکثر افرادی که از آن استفاده می کنند به این نتیجه رسیده اند که لیزر موهای زائد ایمن است و ماندگاری خوبی دارد.  به نظر نمی رسد خطرات بهداشتی دراز مدت در رابطه با این روند وجود داشته باشد.

 

با این حال ، برخی از افراد ممکن است بعد از لیزر موهای زائد ، عوارض جانبی جزئی را تجربه کنند. افراد باید از متخصص پوست خود بخواهند که قبل از انجام این کار روی یک قسمت بزرگ از پوست ، چگونگی واکنش یک لکه کوچک از پوست به درمان را آزمایش کند.

 

افرادی که مایل به درمان با لیزر موهای زائد هستند ، باید همیشه از یک پزشک متخصص و کاملاً واجد شرایط استفاده کنند.

 

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

برای چند روز پس از درمان ، پوست آسیب دیده ممکن است قرمز و لطیف شود. بسیاری از افراد این احساس را شبیه آفتاب سوختگی توصیف می کنند. اما این روند معمولاً دردناک نیست.

 

اثرات جانبی – عوارض لیزر موهای زائد بدن

بعد از لیزر موهای زائد ، می توان چند عارضه متفاوت ظاهر کرد بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هرکسی که عوارض جانبی پایداری را تجربه کند ، باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

 

قرمزی و سوزش

لیزر موهای زائد به فولیکولهای موهای بدن آسیب می رساند. بدن به این امر واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش در مناطق آسیب دیده را تجربه می کنند. ممکن است پوست دچار لک و لک شدن شود ، و حتی ممکن است کمی متورم شود.

 

این علائم معمولاً کوتاه مدت است. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه به پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده یا لخته شده است.  

برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی استفاده می‌کنند تا میزان واکنش پوست به فرآیند لیزر کاهش یابد.

تحریک باید بعد از واکنش اولیه ، معمولاً در طی چند ساعت بعد از درمان ، کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به خوبی با بسته های یخی یا حمام خنک کاهش یابد.

 

پوسته پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن پوست را در ناحیه آسیب دیده تجربه کنند. این به طور معمول یک موضوع جزئی است اما می تواند ناخوشایند باشد.

پوسته پوسته شدن بعضی اوقات می تواند منجر به زخم یا زخم شود. با مراقبت از منطقه تحت درمان پس از برداشتن لیزر ، مانند استفاده از مرطوب کننده ممکن است از احتمال بروز هرگونه مشکل در این روش درمانی را کاهش دهد.

عوارض لیزر موهای زائد بدن
عوارض لیزر موهای زائد بدن

تغییر در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات جزئی رنگ در ناحیه تحت درمان پوست شوند. پس از لیزر موهای زائد ممکن است کمی تیره تر یا روشن تر شود.

 

ممکن است افرادی که دارای پوستی روشن تر هستند ، تغییرات رنگی تیره تری را تجربه کنند. افرادی که رنگ پوست تیره دارند ممکن است مستعد ابتلا به تغییر رنگهای سبک تر باشند.

لازم به ذکر است که این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی برمی گردد.

 

آسیب دیدگی چشم

روش برداشت مو شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که احتمال آسیب جدی در چشم وجود دارد ، به ویژه هنگامی که یک پزشک روی صورت شخص کار می کند.

 

هم فرد تحت معالجه و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از پیشگیری از آسیب دیدن جلوگیری کند.

 

خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های آرایشی موهای زائد ، آسیب دیدن فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

در حالی که بدن بهبود می یابد ، منطقه آسیب دیده باید به عنوان زخم درمان شود. افراد باید علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

 

در پایان ، در صورت بروز عفونت نباید از کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) در قسمت های زیادی از پوست استفاده کرد.

در طبیب لند بخوانید  آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟