فواید آب برای سلامتی مو

امروز با بررسی فواید آب برای سلامتی مو در خدمت شما هستیم. همانطور که گفتیم بخش عظیمی از بدن ما از آب تشکیل شده است. پس نوشیدن آب بسیار مهم است. خوردن آب هم برای بدن ضروری است هم برای سلامت پوست و مو.

اگر می خواهید پوستی زیبا و موهایی درخشان و شاداب داشته باشید حتما بصورت مداوم آب بنوشید. با نوشیدن آب شادابی را به مو و پوست خود ببخشید.

سلول های پوستی و سلول های کف سر نیاز به آب دارند. نوشیدن آب سبب افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به کف سر می شود. با نوشیدن آب کافی در طول روز به صورت مداوم ریزش مو را کاهش می دهد و همچنین از خشکی پوست و خشک مو و شکنندگی مو جلوگیری می کند.

نوشیدن آب از خشکی کف سر جوگیری می کند و از پوسته پوسته شدن نیز دور می شود و موها را از پوسته هایی که مانند شوره سفید هستند در امان نگه می دارد.

آب سرد برای شستشوی مو بهتر از آب گرم است. سعی کنید همیشه موهایتان را با آب ولرم یا سرد بشویید. شستن موها با آب سرد مانع از خشکی و وز شدن موها می شود و آب گرم باعث موخوره در مو می شود.

اگر قصد دارید موهایتان را با انواع ویتامین ها و سرم ها تقویت کنید اول ساقه ی مو را با آب خیس کنید تا ویتامین و مواد مغذی بهتر جذب شود.

برای داشتن موهای زیبا و شاداب باید به آن رسیدگی کنید. یکی از روش های آسان مراقبت مو، مصرف آب کافی و آبرسانی به مو است که کمک زیادی به سلامت مو می کند.

نکات دیگر در مورد فواید آب برای سلامت مو

  • موهایتان را با آب سرد بشویید آب سرد از موخوره گرفتن موها جلوگیری می کند و باعث پیشگیری شوره سر می شود و آلودگی های موجود در پوست سر را از بین میبرد در نتیجه باعث براق شدن مو می شود.
  • آب اقیانوس خیلی مفید است. چون حاوی مواد مغذی و گیاهان دریایی است که باعث می شود برای تمیزی مو نیاز به مواد شوینده نداشته باشیم. مواد و گیاهان دریایی موجود در آب باعث تقویت و براق شدن مو می شود.
  • با وصل کردن فیلتر آب نرم بر روی دوش به دلیل کاهش نمک معدنی و مولکول های آب به سلامت مویتان کمک می کند.
  • آب به دلیل داشتن کلر و نمک باعث وز شدن و آسیب رسانی به مو می شود. قبل از ورود به استخر حتما موهایتان را بشویید تا در ابتدا آب بدون کلر جذب مو و سطح پوستتان شود و کمتر آسیب ببیند.
  • برای سلامت و زیبایی مو بهترین لوسیون آب است.
  • آب یک عنصر طبیعی است که به دلیل داشتن مواد مغذی و ویتامین ها سبب رشد طبیعی و سلامت مو می شود.
  • موهایتان باید رطوبت کافی داشته باشد. کمبود رطوبت باعث خشکی و شکستن موها می شود. برای نگه داشتن رطوبت مو نوشیدن آب بسیار حائز اهمیت است.
  • پوست سر و ریشه مو دارای سلول های عصبی حساس به نور خورشید است. آب به بخش های عصبی انرژی می دهد و سلامت پوست و ریشه مو را افزایش می دهد. نوشیدن آب برای جلوگیری از مشکلات مو بسیار تاثیرگذار است.
در طبیب لند بخوانید  فواید آب برای پوست

شادابی، زیبایی و سلامت پوست و مو رابطه مستقیم با میزان مصرف آب دارد. پس تلاش کنید با خوردن آب کافی این نیاز را برطرف کنید و زیبایی پوست و موی خود را افزایش دهید.

برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد خواص آب برای سلامت پوست، اینجا کلیک کنید.