فواید آب برای پوست

امروز به بررسی فواید آب برای پوست میپردازیم.

بخش عظیمی از بدن ما از آب تشکیل شده است برای هر شخص توصیه شده که باید حداقل روزی 7 تا 8 لیوان آب بنوشد تا آب مورد نیاز بدن تامین و بدنی سالم داشته باشد. مصرف مقدار مناسب آب در روز باعث دفع سموم بدن از طریق ادرار و مدفوع میشود.

اگر به اندازه کافی آب مصرف کنید کلیه ها بهتر کار می کنند و از اختلالات معده جلوگیری خواهد شد و روده بهتر کار میکند. در نتیجه با خارج شدن سموم و ناخالصی ها از بدن، خون تازه تری تشکیل میشود و در بدن جریان پیدا میکند که سبب شفاف تر و روشن تر شدن پوست میشود.

آب کمک می کند که پوست شما علاوه بر شادابی رنگ و روی بهتری داشته باشد و همچنین آلودگی های آن از بین برود. بدن به سلول های پوست آبرسانی می کند در نتیجه چین و چروک ها کمتر شده و پوست سفت می شود.

هنگامی که سلول ها پر از آب شوند، باد می کنند و پوست شما را از داخل به بیرون فشار می دهند و این ازشل شدن پوست جلوگیری می کند.


پوست از سلول های متعددی شکل گرفته و برای اینکه این سلول ها کار خود را به درستی انجام دهند به آب و رطوبت نیاز دارند. این نکته را فراموش نکنید برای داشتن پوستی شفاف و سالم رطوبت لازم است.

رطوبت لازمه ی پوست است. یکی از راه های موثر برای مرطوب نگه داشتن پوست نوشیدن آب و دوش گرفتن است. راه های دیگری هم هست ولی مهم ترین و موثرترین روش آب است. نوشیدن آب هم برای زیبایی پوست بسیار مفید است هم برای سلامت بدن نوشیدن آب باعث پاکسازی بدن هم می شود.


چگونه آب به سلامت بدن کمک می کند؟

آب برای سلامت پوست بسیار مفید است حفظ کردن رطوبت پوست به کمک آب بسیار ضروری است. آب باعث می شود رطوبت کافی به پوست برسد وقتی رطوبت کافی پوست باعث زیبایی و سلامت آن میشود. چون مواد مغذی به سلول های پوست می رسد. آب باعث می شود علائم مربوط به چین و چروک و پیری زودرس پوست دیرتر ظاهر شود و خطوط ظریف روی پوست در جوانی ایجاد نشود.

در طبیب لند بخوانید  روش های مراقبت از پوست خشک


دوش گرفتن با آب سرد بسیار مفید و آرامش بخش است. آب سرد برای آرامش اعصاب و کاهش آسیب های ناشی از استرس به پوست مفید است. اما توجه داشته باشید آب بسیار زیاد برای پوست ضرر دارد. چرا که چربی پوست را از بین می برد. از حمام طولانی مدت دوری کنید تا زیبایی وسلامت پوستتان حفظ شود.


نوشیدن آب یکی از راه های ارزان و بی دردسر برای حفلظت از پوست است که به شفافیت و رطوبت پوست کمک می کند. البته باید نوشیدن آب بصورت مداوم باشد تا پوستی روشن ، شفاف داشته باشد .آب باعث جوانتر ماندن پوست می شود.


یکی از کارهای مفید قرار گرفتن در معرض آب گرم و بلافاصله قرار گرفتن در آب سرد که باعث سفت تر شدن پوست می شود و شوک به پوست وارد می شود و پوست زیباتر میشود.


کمپرس آب سرد التهابات زیر چشم را از بین می برد.برای شاداب کردن پوست 15مرتبه صورتتان را با آب سرد بشویید تا پوستتان تقویت شود.


راه های رساندن آب به پوست

-جالب است بدانید که کرم های پوست علاوه بر داشتن خاصیتهایی مثل ضد چروک و مرطوب کننده حاوی 70 درصد آب هستند پس نوشیدن اب برای آبرسانی به پوست نیز در کنار کرم بسیار مهم است.
بهترین راه برای رسیدن آب به پوست نوشیدن آب است بهتر است آب را جرعه جرعه بنوشید تا یکدفعه از بدنتان خارج نشود.
-بعد از حمام حتما از مرطوب کننده استفاده کنید چون منافذ پوست باز می شود و کرم کاملاجذب پوست می شود.
-تاثیر استفاده آب روی پوست به یکباره اتفاق نمی افتد بلکه باید بصورت مداوم و همیشه آب بخورید.

برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد خواص آب برای سلامت مو، اینجا کلیک کنید.