فواید جوش شیرین برای مو ها

یکی از مواد قابل دسترس که در همه ی خانه ها وجود دارد .جوش شیرین برای مراقبت از پوست و مو بسیار کاربردی است و نکته ی قابل توجهی که دارد اینست بسیا ر ارزان است و هیچگونه ضرر و حساسیتی به فرد منتقل نمی کنند.

از آنجا که جوش شیرین دارای خاصیت آنتی باکتربایی و قلیایی ، ضد قارچی و التهابی دارد منافذ و محفظه های پوست را مسدود و سبب رشد موها می شود . شما بعد از چند بار استفاده از جوش شیرین می توانید تاثیر آن را ببینید .

 

موارد استفاده از جوش شیرین :

1-استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد پوست سر :

باکتری های روی سطح پوست رشد می کند و اتفاقاتی روی پوست ایجاد می شود و باکتری ها به دلایل مختلفی واکنش نشان می دهند و سبب بوی بد می شوند.

یک قاشق جوش شیرین را با اب مخلوط کنید تا حالت خمیر مانند پیدا کند و به مدت 20 دقیقه روی ریشه مو قرار دهید و بعد بشویید .

2-استفاده از جوش شیرین برای زیاد شدن حجم مو :

استفاده جوش شیرین را جزو مراقبت های روزانه خود برای پوست و مو قرار دهید .

استفاده از جوش شیرین باعث می شود از جمع شدن چربی روی پوست جلوگیری می کند .می توانید دو قاشق جوش شیین به شامپو اضافه کنید و مخلوط کرده و بعد موهایتان را با آن بشویید این کار باعث می شود حجم موهایتان زیاد شود .

 

3-به عنوان شامپو خشک کننده :

اگر موهایتان چرب است و شما از موهای چرب خسته شده اید به جای استفاده از شامپوهای ضد چربی از جوش شیرین استفاده کنید و آن را روی پوست سر خیس کنید و بعد موهایتان را شانه بکشید .

4-استفاده از جوش شیرین برای درمان خارش سر :

جوش شیرین دارای خصیت قلیایی ،ضد باکتری و ضد التهابی دارد که برای درمان خارش سر بسیار موثر است . می توانید 2 قاشق جوش شیرین را با یک قاشق چا سبز و یک قاشق آبلیمو مخلوط کنید و روی پوست سر بمالید و بعد و موهایتان را بشویید

5-استفاده از جوش شیرین برای درمان شوره سر :

جوش شیرین به دلیل داشتن خاصیتهای زیاد برای درمان پوسته پوسته شدن سر و شوره نیز موثر است و برای سلامت سر و رطوبت کاربردی است .می توانید 1 قاشق جوش شیرین را با یک قاشق آب لیمو مخلوط کنید و به پوست سر بمالید و بعد با آب بشویید.

6-استفاده از جوش شیرین برای درمامن موهای سست و ضعیف :

اگر موهایتان سست و ضعیف است جوش شیری می تواند به شما کمک زیادی کند نتیجهی استفاده از جوش شیرین تضمینی است نصف فنجان جوش شیرین را با آب و 5 قاشق سرکه سیب مخلوط و به پوست سرتان بمالید و با آب سرد بشویید .

7-استفاده از جوش شیرین برای بهبود بافت مو :

برای رطوبت و بافت مو می توانید از جوش شیرین استفاده کنید یک فنجان جوش شیرین را با اب ترکیب کنید و به پوست سر بمالید و باید هفته ای دوبار این کار را انجام دهید.