فواید حنا هندی برای پوست و مو

 

حنای هندی گیاهی است که طرفداران زیادی در کشورهای آسیایی و خاورمیانه دارد که اکثر مردم برای تقویت کردن موی خود از آن استفاده می‌کنند، البته حتی کسانی که از حنای هندی برای تقویت مو استفاده می‌کنند نمی‌دانند این گیاه تا چه اندازه برای سلامت مو و پوست و درمان بیماری‌ها کارا و مؤثر است.

نوعی از حنای هندی که برای طرح و نقش روی دست و ناخن و پا استفاده می‌شود. اصولاً هندی‌ها از این حنا برای تقویت کردن موهایشان استفاده می‌کنند.

 

فواید حنای هندی مشکی برای مو

 

این حنا در ابتدا موهای سفید را مشکی می‌کند و حنا به دلیل داشتن پروتئین‌های زیاد سبب رشد و تحریک مو می‌شود. کسانی که از این حنا استفاده می‌کنند موهایشان شاداب‌تر، ضخیم و سالم دارند.

حنا باعث تقویت فولیکول‌های مو می‌شود و سلامتی را به ریشه هدیه می‌دهد. حنا از ریزش موها جلوگیری می‌کند حنا از موخوره هم جلوگیری می‌کند.

حنای هندی مشکی موها را درخشان و زیباتر می‌کند و از سفید شدن زودرس موها پیشگیری می‌کند.

فواید حنا هندی برای پوست و مو
فواید حنا هندی برای پوست و مو

 

معایب حنای هندی مشکی

حنای هندی هیچ ضرری برای مو ندارد البته این مطلبی زمانی صدق می‌کند که حنا تقلبی نباشد. حنای هندی سبب ایجاد التهاب پوست می‌شود و فرد دچار حساسیت می‌شود و خارش و سوزش پوست را به همراه دارد.

فواید حنای هندی و حنای طبیعی

1-کمک به بهبود زخم

2-کاهش تب

3-درمان سردرد

4-خاصیت ضد پیری

5-تقویت مو

6-تنظیم PH پوست

7-کاهش ریزش مو

8-درخشان کردن مو

 

کاربرد حنای هندی برای تقویت سلامت مو

حنا نقش مؤثر و بااهمیتی در تقویت مو ایفا می‌کند. حنا باعث محکم شدن مو می‌شود از حنا می‌توانید به‌عنوان رنگ استفاده کنید که هیچ خطری ندارد حنای هندی سبب درخشندگی موها می‌شود و از شکننده شدن موها نیز جلوگیری می‌کند.

حنا یک معجزه است برای کسانی که کچلی ریش و مو دارند. حنا یک نرم‌کننده عالی برای پوست و مو می‌باشد و سبب درخشندگی و براقی مو می‌شود. برای درخشان کردن موها از ترکیب حنا و ماست استفاده کنید.

فواید حنا هندی برای پوست و مو
فواید حنا هندی برای پوست و مو

 

کاربرد حنا برای ضد پیری

تأثیر بسیار مهم و کار همین مورد است که افراد با دیدی مثبت به آن می‌نگرند. یک دیدگاه علمی تأییدشده وجود دارد که گفته‌شده است عصاره یا روغن حنا سبب کشیدگی پوست می‌شود و نشانه‌های چین‌وچروک، پیری را کم می‌کند.

 

تنظیم PH پوست سر

حنا PH پوست سر را تنظیم می‌کند که همین باعث می‌شود ریزش مو کاهش پیدا کند و همچنین شوره سر کاهش پیدا می‌کند پوست سر رطوبت کافی را می‌گیرد و باعث کاهش خشکش پوست و خارش کف سر هم می‌شود.

 

نمونه‌هایی از ماسک مو با استفاده از حنا

1-ماسک حنا و روغن نارگیل: این ماسک بسیار در رشد مو تأثیرگذار است و موها تقویت هم می‌شود.

طرز تهیه: نصف فنجان حنا و نصف فنجان آب گرم و کمی روغن نارگیل را باهم مخلوط‌کنید و باید یک ساعت این مواد را به حال خود رها کنید تا استراحت کند. بعد از گذشت 1 ساعت حنا را به موهایتان بمالید و بعد از نیم ساعت و حداکثر 1 ساعت بشویید.

فواید حنا هندی برای پوست و مو
فواید حنا هندی برای پوست و مو

 

2-ماسک حنا و تخم‌مرغ: این ماسک در تقویت و درخشندگی موها تأثیرگذار و از ریزش مو هم کم می‌کند.

طرز تهیه: در یک ظرف مناسب یک فنجان آب گرم و یک فنجان حنا و نصف فنجان آب‌لیمو را باهم ترکیب کنید و یک ساعت این مواد را به حال خود رها کنید و بعد یک عدد تخم‌مرغ و کمی روغن به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید.

حالا ماسک آماده است می‌توانید به موها بمالید و بعد از 2 ساعت موهای خود را بشویید.

فواید حنا هندی برای پوست و مو
فواید حنا هندی برای پوست و مو