فواید روغن بچه برای پوست و مو

روغن بچه خواص و فواید درمانی زیادی دارد. برای رهایی از شر پوست و موی خشک و تقویت آن‌ها از روغن بچه استفاده کنید. اکثر روغن‌های بچه دارای عصاره‌ای اضافه مثل روغن اسطوخودوس و آلوئه ورا می‌باشد.

روغن بچه به دلیل فواید زیاد سبب رشد و نگهداری موهای کودک می‌شود. همه‌ی مادران روغن بچه را دوست دارند. بهتر است بدانید روغن بچه برای افرادی که پوست خشک دارند بی‌نظیر است و خاصیت مرطوب‌کنندگی دارد.

فواید روغن بچه برای پوست و مو
فواید روغن بچه برای پوست و مو

نحوه استفاده از روغن بچه برای مراقبت از مو

بر اساس تحقیقات انجام‌شده در ماه موها حدوداً 1 تا 5/1 سانتی‌متر رشد می‌کند. رشد موها به عوامل زیادی بستگی دارد این عوامل عبارت‌اند از سن، رژیم غذایی، نوع مو و سلامت. روغن بچه به رشد موها کمک می‌کند و باعث تقویت مو می‌شود.

استفاده از روغن بچه باعث جلوگیری از خشکی، موخوره و شکنندگی موها می‌شود. بهتر است روغن بچه را به ریشه موها هم بزنید و از شرایط محیطی خشک موها جلوگیری کنید که این خشکی سبب شکنندگی موها می‌شود.

شما می‌توانید با روغن بچه پوست سرتان را ماساژ دهید. این کار جریان خون را در پوست سر افزایش می‌دهد و مواد مغذی آسان‌تر به فولیکول مو برسد. فقط باید مراقب باشید که روغن به لباس‌ها نخورد. چون جای چربی و لک روغن بچه روی لباس باقی می‌ماند و چربی روغن بچه روی صورت می‌تواند جوش ایجاد کند.

فواید روغن بچه برای پوست و مو
فواید روغن بچه برای پوست و مو

با ماساژ دادن موها با روغن بچه سبب تحریک روغن طبیعی پوست سر و تولید رطوبت در پوست سر می‌شود و باعث رطوبت و جلوگیری از شکنندگی مو و موخوره موها می‌شود.

روغن بچه برای همه نوع مو مناسب می‌باشد هم برای موهای معمولی و هم موهای خشک مناسب می‌باشد البته افرادی که موهای چربی‌دارند باید روغن بچه را فقط در انتهای ساقه مو بزنند تا از دوشاخه شدن و موخوره مو پیشگیری شود.

باید بدانید که روغن بچه نباید مدت زیادی روی موها بماند چون باعث جمع شدن ناخالصی روی موها می‌شود. برای تمیز کردن موها می‌توانید موها را با آب گرم و شامپو مناسب بشویید و برای خشک‌کردن موها فقط از حوله استفاده کنید.

کاربردهای روغن بچه برای خانم ها

 • برای پاک کردن آرایش می‌توانید روزانه از روغن بچه استفاده کنید کمی روغن را روی کمی پنبه بریزید و آرایش را از صورت خود پاک ‌کنید. بهترین پاک‌کننده برای انواع رژلب روغن بچه می‌باشد.

 • از روغن چه می‌توانید بعد از موم انداختن پوست استفاده کنید و حالت چسبندگی روی پوست را از بین ببرید. می‌توانید بعد از موم انداختن روی پوست روغن بچه بمالید و حالت ناخوشایند چسبنده را از بین ببرید.
 • اگر قصد دارید در خانه به ناخن‌هایتان رسیدگی کنید و ناخن‌هایتان را مانیکور کنید، به‌جای دادن هزینه زیاد برای خرید روغن کوتیکول از روغن بچه برای حذف پوست‌های دور ناخن استفاده کنید.
در طبیب لند بخوانید  درمان های خانگی برای جوش های پوستی

فواید روغن بچه برای پوست و مو

کاربردهای روغن بچه برای آقایان

 • کاربرد دیگر روغن بچه استفاده آن قبل از اصلاح ریش، زیر بغل و موهای زائد دیگر اول آن ناحیه را با روغن بچه ماساژ دهید تا پوستتان بعد از اصلاح نرم‌تر شود و با این کار اصلاح کردن هم آسان‌تر انجام می‌شود.
فواید روغن بچه برای پوست و مو
فواید روغن بچه برای پوست و مو

فواید دیگر روغن بچه برای مراقبت پوست

 • بعد از حمام بدنتان را کامل با روغن بچه ماساژ دهید و کاملاً بدنتان را با حوله خشک نکنید بگذارید بدنتان کمی خیس باشد نا هنگام ماساژ روغن بچه با رطوبت بدنتان ترکیب شود.
 • برای خشکی لب نیز می‌توانید اسکراب خانگی را با روغن بچه استفاده کنید و خشکی لب را درمان کنید روش تهیه این اسکراب لب نیاز به روغن بچه، کمی شکر و چند قطره لیموترش داریم این مواد را باهم ترکیب می‌کنیم و قبل از خواب به لب‌ها بمالید و بعد از گذشت چند روز متوجه نرم و صورتی شدن لب‌ها خواهید شد. از این اسکراب می‌توانید برای نرم و روشن‌تر شدن آرنج نیز استفاده کنید.

فواید روغن بچه برای پوست و مو

 • همان‌طور که در بالا گفتیم روغن بچه یک مرطوب‌کننده عالی می‌باشد و عملکرد خوبی روی پاشنه پا می‌گذارد. همیشه قبل از خوابیدن به پاشنه‌های پای خود روغن بچه بمالید و جوراب هم بپوشید. می‌توانید قبل از مالیدن روغن بچه لیمو را برش بزنید و روی ناحیه موردنظر به مدت نیم ساعت بگذارید و بعد از روغن بچه استفاده کنید. این‌گونه نتیجه بهتری هم می‌توانید بگیرید.
فواید روغن بچه برای پوست و مو
فواید روغن بچه برای ترک پاشنه پا
 • روغن بچه روی بدن مانند یک عایق عمل می‌کند و جلوی از دست رفتن حرارت بدن را می‌گیرد در روزهای سرد زمستان می‌توانید به بدنتان روغن بچه بمالید و بعد لباس گرم بپوشید.
 • استرس یکی از عواملی است که تأثیر منفی روی زیبایی می‌گذارد. شما می‌توانید با روغن بچه ماساژ انجام دهید و تنش و استرس را از خود دور کنید و احساس آرامش بیشتری را داشته باشید.
 • برای زیبایی بیشتر ابروها روغن بچه را روی ابرو بکشید و به شکل دلخواه آن را حالت دهید.
 • روغن بچه برای پاک کردن رنگ نیز مفید می‌باشد. رنگ‌هایی که بعد از نقاشی کردن روی دستتان می‌ماند این رنگ با دستمال‌کاغذی و روغن بچه به‌راحتی تمیز می‌شود.

روغن بچه یک معجزه برای همه‌ی کارها است و تأثیرات آن‌هم واقعی است و روغن را هم راحت می‌توانید تهیه کنید و هم به‌ آسانی می‌توانید استفاده کنید و هزینه آن‌هم بسیار کم است.