فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

سیاه دانه خواص زیادی دارد دارای انتی اکسیدان است و التهاب را کم می کند حتی روغن سیاه دانه برای درمان بیماری های فشار خون و اسم نیز کاربرد دارد .ما در این مقاله قصد داریم خواص روغن سیاه دانه را برای شما بگوییم .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

 

فواید روغن سیاه دانه برای پوست صورت

نکته : توجه داشته باشید در صورت استفاده از ماسک یا هر گونه مواد بر روی پوست مخصوصا صورت اول آن را روی مقدار کمی از پوست دست امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید که حساسیت ندارید.

 

1-روغن سیاه دانه برای درمان پسوریازیس و اگزما :

روغن سیاه دانه را می توان به دلیل خواص ضد التهابی که هم می توان بصورت موضعی و خوراکی مصرف کنید که بیماری پسوریازیس را کم می کند و اگزما را نیز درمان می کند .

 

2-روغن سیاه دانه برای درمان جوش و لک صورت :

شما می توانید از لوسیون هایی استفاده کنید که از روغن سیاه دانه درست شده است که میزان جوش و لک و آکنه های صورت را پس چند ماه استفاده کاهش می دهد. روغن سیاه دانه علاوه بر خاصیت ضد التهابی فخاصیت ضد باکتریایی هم دارد که به درمان جوش ، آکنه و لک های پوست و صورت کمک می کند.

 

3-روغن سیاه دانه برای درمان زخم :

همانطور که گفتیم روغن سیاه دانه خاصیت ضد التهابی دارد و به بهبود زخم ها مخصوصا زخم هایی که ناشی از جراحی کمک زیادی می کند و التهابات را کاهش می دهد .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

 

4-روغن سیاه دانه مناسب برای نرم کردن طبیعی پوست :

روغن سیاه دانه برای هیدراتاسیون و رطوبت پوست بسیار مناسب می باشد و سبب نرم شدن پوست می شود .

5-کاهش چین و چروک پوست صورت :

روغن سیاه دانه سرشار از آنتی اکسیدان است که با رادیکال های آزاد مبارز می کند و باعث جوانی پوست می شود و از پیری جلوگیری می کند و موجب می شود چین و چروک پوست کم شود .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

 

فواید روغن سیاه دانه برای مو

1-روغن سیاه دانه مناسب برای درمان سفیدی مو :

برای درمان سفیدی مو روغن سیاه دانه و روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و این ترکیب را روزانه درست کنید و موهایتان را با ترکیب این دو روغن ماساژ دهید و بعد از یک ساعت با آب ولرم موهایتان را بشویید با این کار کم کم سفیدی موها درمان و از بین می رود .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

 

2-روغن سیاه دانه مناسب برای رطوبت رسانی به مو :

روغن سیاه دانه برای رطوبت مو بسیار مفید است و با رطوبت رساندن موها را نرم و لطیف نگه می دارد .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

 

3-روغن سیاه دانه برای درمان ریزش مو :

توصیه ما به شما این است که موهایتان را با روغن سیاه دانه تقویت و ماساژ دهید . روغن سیاه دانه ریشه ی مو ها را قوی می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند .

روغن سیاه دانه را هر شب به موها و پوست سرتان بمالید و ماساژ دهید بعد از مدتی متوجه خواهید شد که ریزش موها کمتر و موهایتان ضخیم شده است حتی استفاده مدام از روغن سیاه دانه طاسی را هم درمان می کند .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

 

4-روغن سیاه دانه برای تقویت ابرو ومژه :

روغن سیاه دانه می تواند فولیکول های موی ابرو را تحریک کند که استفاده طولانی مدت از روغن سیاه دانه سبب رشد موی ابرو می شود . برای داشتن ابرو ومژه ضخیم و پر پشت قبل از خوابیدن موهای ابرو و مژه را با روغن سیاه دانه ماساژ دهید .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو

 

5-روغن سیاه دانه برای تقویت ریش :

روغن سیاه دانه درمانی برای جلوگیری از سفید و ریزش ریش ها می باشد حتی به نرم شدن ریش ها نیز کمک می کند .

فواید روغن سیاه دانه برای پوست و مو