فواید روغن سیر برای مو

 

روغن سیر به داشتن موهایی پرپشت و بدون موخوره و نداشتن شوره سر کمک زیادی می تواند به شما کند .روغن گیاهی سیر خواص و فواید بی نظیری برای موی شما دارد که سبب تقویت و رشد موهایتان می شود .

شما با ماساژ دادن موهایتان با روغن سیر انعطاف پذیری را به موهایتان هدیه میدهید و موها نیز تقویت می شوند.

روغن سیر مناسب برای پیشگیری از شوره سر :

مصرف روغن سیر نه تنها خاصیت خوراکی دارد بلکه خاصیت درمانی و دارویی هم دارد شما با مالیدن روغن سیر به مو و کف سر از ایجاد شوره سر جلوگیری می کنید و باعث می شوید موهایتان سالم و درخشان بمانند.

روغن سیر خاصیت ضد قارچی دارد، اگر نمی خواهید از روغن سیر به صورت طبیعی استفاده کنید می توانید از شامپوهایی استفاده کنید که دارای سیر هستند.

 

روغن سیر مناسب برای جلوگیری از ریزش مو :

سیر دارای عنصرسلنیوم می باشد که ویتامین E مورد نیاز موها را تامین می کند.روغن سیر از آسیب دیدگی موها و همچنین شکستگی مو پیشگیری می کند و باعث می شود سلامت مو حفظ شود.


سیر مناسب برای تقویت جریان خون در کف سر :

استفاده از سیر ویتامین های لازم و مورد نیاز برای تقویت مو را تامین می کند که بسیار مهم ومفید است .این ویتامین های موجود در سیر و روغن سیر جریان خون را به گردش می اندازد که هم باعث رشد مو سالم و از ریزش مو و طاسی هم جلوگیری می کند .

روغن سیر مناسب برای تقویت و استحکام موها :

روغن سیر به دلیل دارا بودن مقداری گوگرد سبب استحکام و تقویت مو می شود مو برای رشد و سالم بودن به گوگرد نیاز دارد.گوگرد برای مراقبت از مو بسیار مفید و کاربردی است و سبب تولید کراتین که ماده ی اصلی و ضروری برای رشد مو وناخن است میشود .مو و کف سر خود را با روغن سیر ماساژ دهید موهایتان با این روغن تقویت میشود.

سیر مناسب برای نرم کردن موها

منگنز ماده ای است که برای سلامت مو مفید است که در سیر یافت می شود .منگنز باعث می شود موهای شما نرم شود مانند یک ابر

چگونه در منزل روغن سیر تهیه کنیم ؟

درست کردن روغن سیر در منزل بسیار اسان است اما باید دقت زیادی داشته باشید برای گرفتن روغن سیر در خانه سه قدم ساده باید بردارید .

قدم اول : ابتدا یک روغن دلخواه را انتخاب کرده به عنوان مثا روغن زیتون چند حبه سیر را ریز یا رنده کرده و در روغن بریزید.
قدم دوم : روغن وسیر را در ظرفی مناسب بریزید و در محلی مناسب خنک و خشک به مدت یک هفته باید بماند.
قدم سوم : قدم سوم این است که می توانید روغن را بعد از یک هفته استفاده کنید و خودتان شاهد تاثیر آن شوید .