از فواید سرکه سیب لازم است بدانید که …

سرکه سیب فواید درمانی و همچنین کاربرد زیادی در زیبایی دارد. شما می‌توانید با سرکه سیب از موهایتان مراقبت کنید. حتی سرکه سبب زیبایی پاها می‌شود. سرکه سیب برای کم کردن وزن و لاغری بسیار مفید و کارا می‌باشد.

فواید سرکه سیب برای پوست بدن

سطح پوست بدن به‌صورت طبیعی کمی اسیدی می‌باشد اما اکثر صابون‌هایی که استفاده می‌کنیم سبب قلیایی شدن پوست می‌شود. این وضع سبب می‌شود باکتری‌ها و بیماری‌ها به پوست روی بیاورند؛ اما با استفاده از سرکه سیب پوست شاداب و از آلودگی‌ها دور می‌شود و پوست زیبا به نظر می‌رسد.

فواید سرکه سیب

اصولاً سرکه سیب را در حمام استفاده می‌کنند. سرکه سیب PH پوست را تنظیم می‌کند. سرکه سیب سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و پوست را بازسازی می‌کند و برای پوست صورت بسیار مفید است. سرکه سیب می‌تواند آکنه و لکه‌های پوست را از بین ببرد.

سرکه سیب برای تمام بدن مفید می‌باشد و اثرات زیبایی بخشی روی پوست دارد. از سرکه سیب برای زیبایی و درمان پاها استفاده کنید. سرکه سیب میخچه و پینه پا را درمان می‌کند. حتی بوی بد و خستگی پاها را نیز برطرف می‌کند.

سرکه سیب چین‌وچروک و پیری زودرس جلوگیری می‌کند. آنتی‌اکسیدان موجود در سرکه سبب کاهش سرعت پیری می‌شود. سرکه سیب هوای حمام را خوب می‌کند و بوی بد را از به دور می‌کند. سرکه سیب را زیر بغل بمالید و نگران نباشید بوی سرکه از بین می‌رود.

برای از بین بردن زگیل می‌توانید از سرکه استفاده کنید. یک پنبه را با سرکه سیب آغشته کنید و شب روی زگیل بگذارید و تا صبح بگذارید بماند.

در طبیب لند بخوانید  انجام میکرودرم ابریژن در خانه
سرکه سیب برای درمان سوزش و خارش پوست
فواید سرکه سیب در درمان عارضه های پوستی

سرکه سیب برای از بین بردن جای گزیدگی، قرمزی پوست و حتی آفتاب‌سوختگی استفاده کنید. یک فنجان سرکه را در وان بریزید و وان را پر از آب کنید تا پوستتان درمان شود.

فواید سرکه سیب برای مو

سرکه سیب مانند یک شوینده طبیعی برای مو عمل می‌کند. سرکه سیب موها را درخشان و زیبا می‌کند و موهای صدمه‌دیده را بازسازی می‌کند برای از بین بردن شوره سر نیز بسیار خوب عمل می‌کند و باکتری‌های شوره سر را از بین می‌برد.

کاربرد دیگر سرکه سیب برای سفیدی دندان‌ها می‌باشد؛ و مشکلات مربوط به دهان را درمان می‌کند. برای دانستن اطلاعات بیشتر درباره سفید کننده های طبیعی دندان مقاله ۶ راه برای سفید کردن دندان ها به طور طبیعی را بخوانید.

از دیگر فواید سرکه سیب

  • درمان خارش و خشکی سر
  • جلوگیری از ریزش مو
  • درمان شوره سر
  • افترشیو طبیعی
  • از بین برنده بوی بد پا
  • از بین برنده بوی بد دهان
  • سفید کننده طبیعی دندان
  • از بین برنده آثار سوختگی و کبودی