Restylane یا Juvederm؟ کدام یک بهتر است؟

در دنیای وسیع فیلرهای صورت، دو نوع از محبوب ترین آنها – یعنی رستیلن و جوودرم – بسیار مورد بحث قرار گرفته و همواره با هم مقایسه می شوند. بیماران همیشه سوال می کنند که «کدام یک بهتر است؟»، «آیا هر دوی این فیلرها برای لب ها و گونه ها قابل استفاده هستند؟» و «ماندگاری کدام یک بیشتر است؟».

برای یافتن پاسخ این سوالات سراغ نظرات متخصصان پوست و زیبایی رفتیم تا اطلاعات کامل تری بدست آوریم.

جوانسازی صورت با رستیلن و جوودرم

کمپانی سازنده

در وهله اول، باید اشاره کنیم که این دو نوع فیلر توسط دو کمپانی مختلف ساخته می شوند. آلرگان / Allergan نام شرکت تولید کننده جوودرم است. گالدرما / Galderma نیز رستیلن را ساخته و به بازار عرضه می کند. وجه تشابه این دو فیلر این است که هر دو حاوی شکلی از هیالورونیک اسید هستند که به نواحی افت کرده صورت حجم بخشیده و کلاژن ها را در طولانی مدت تقویت می کند. در حالیکه، هر یک از این فیلرها خواص منحصر بفرد خود را دارا هستند، اما اتصال عرضی هیالورونیک اسید در هر کدام از آنها متفاوت از دیگری است. در حقیقت، نمی توان یکی را ارجح و برتر نسبت به دیگری دانست.

البته، برخی متخصصان ممکن است برای تزریق در نواحی خاص صورت مانند خطوط اشک یا لب ها یکی از این برندها را ترجیح دهند. اما، در مورد مناطق دیگر صورت هر دوی این فیلرها را می توان استفاده کرد.

ویژگی ها

به گفته متخصصان، جوودرم این توانایی را دارد تا آب را از اطراف جذب کند و به همین دلیل گزینه ای مناسب برای تزریق در مناطقی است که نیاز است پفی تر شده یا آبرسانی شوند. بنابراین، جوودرم جهت تزریق در لب ها، نواحی گیجگاهی و گونه بطور گسترده ای بکار می رود. این دسته از متخصصان، از جوودرم برای زیر چشم و خط فک استفاده نمی کنند و معتقدند رستیلن نتیجه بهتری در مناطق فک، قسمت کناری استخوان گونه و شیار بین لب بالا و بینی دارد.

تورم پس از تزریق رستیلن گاهاً چشمگیرتر است و سریع تر خود را نشان می دهد. اما، در نهایت نتایچ تزریق هر دو مشابه هم می باشند. همچنین، در صورتیکه رستیلن بطور بسیار سطحی روی خط اشک تزریق شود، موجب ایجاد اثر تیندال (آبی شدن رنگ پوست در آن ناحیه) خواهد شد که علت عمده آن سرنگ است و نه خود فیلر.

به عبارتی، می توان رستیلن و جوودرم را به کوکا کولا و پپسی تشبیه کرد. فارغ از نوع محصول، آنچه اهمیت دارد نحوه تزریق آن است. علاوه بر این، باید از اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنید و در نهایت، تزریق را به دستان آزموده و مجرب یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک بسپارید.

در طبیب لند بخوانید  فیس براش یا شستشوی معمولی؟

خانواده Juverderm

هر یک از برندها طیف وسیعی از محصولات پر کننده را ارئه می دهند که از نوع دارای کم ترین حجم دهی (برای چروک های سطحی) شروع شده و تا نوع با حد اکثر حجم دهی (برای چروک های عمقی) را در بر می گیرد.

خانواده جوودرم شامل این محصولات می باشد: جوودرم اولترا (Juvederm Ultra)، جوودرم ولوما (Juvederm Voluma)، جوودرم ولور (Juverderm Vollure)، جوودرم ولبلا (Juverderm Volbella) و … که هر کدام ساختار مولکولی و اندیکاسیون متفاوتی دارند. جدیدترین اعضای خانواده جوودرم – Voluma، Vollure و Volbella – از تکنولوژی اتصال عرضی Vycross بهره می برند که تورم را بطور چشمگیری تقلیل می دهد.

جوودرم Voluma تا ۱۸ ماه دوام دارد و اثر فوق العاده ای در گونه ها و گیجگاه ها دارد. از طرفی، Volbella گزینه ای بینظیر برای لب های شما می باشد زیرا ظاهری طبیعی و لطیف به لب ها می بخشد که با فیلرهای دیگر قابل دستیابی نیست.

خانواده Restylane

رستلین نیز انواع مختلفی دارد که شامل رستیلن ریفاین (Restylane Refyne)، رستیلن دیفاین (Restylane Defyne)، رستیلن سیلک (Restylane Silk) و رستیلن لیفت (Restylane Lyft) می شود. رستیلن Refyne و Defyne از جدیدترین محصولات نسل رستیلن هستند و دارای اتصال عرضی پیشرفته ای می باشند. با این وجود، از میزان تورم پس از تزریق کاسته می شود. متخصصان اغلب Refyne را برای تزریق در زیر چشم و لب ها ترجیح می دهند؛ در حالیکه، Defyne را برای تزریق در خطوط خنده بکار می برند. رستیلن Lyft بافت غلیظ تری دارد و اغلب برای تزریق در نواحی روی استخوان و برای ایجاد ساختار حمایتی مناسب در خط فک، چانه و گونه ها توصیه می شود.

قیمت

در مورد مقایسه قیمتی این دو فیلر، نمی توان به راحتی نظر داد که کدام یک مقرون بصرفه تر است. هزینه تزریق هر فیلر به عواملی نظیر ناحیه تحت درمان، تعداد سرنگ های مورد استفاده و همچنین کلینیکی که به آن مراجعه می کنید بستگی دارد. پزشک مشاور شما می تواند اطلاعات دقیق تری در این رابطه در اختیار شما قرار دهد.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.