لایه برداری پوست دست با ماسک های خانگی

 

ما خانم ها با توجه به کارهای سخت منزل باید به فکر سالم و نرم نگه داشتن دست هایمان باشیم . پوست دست های شما با اشعه خورشید ، خاک ، املاح موجود در آب و مواد شیمیایی و کرم های ارزان دست های شما درشت و زمخت می شود.

توصیه می شود برای پوستتان از محصولات ارزان و بی کیفیت استفاده نکنید و بهتر است از مواد طبیعی استفاده کنید .

لایه برداری با چای سبز و شکر :

شما می توانید دست های خود را با آنتی اکسیدان موجود در چای سبز مواد لازم و مقوی به دست هایتان هدیه دهید و چای سبز سلول های مرده را نابود می کند چای سبز را دم کرده و اجازه دهید سرد شود.

ابتدا روغن هسته انکور یا روغن زیتون را با کمی شکر ترکیب کرده و برگ چای سبز که سر شده را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

از این لایه بردار باید هفته ای بک بار استفاده کنید این کار را قبل از خوابیدن انجام دهید و بعد از کرم دست استفاده کنید . صبح دستهایتان نرم و شاداب میشود .

لایه برداری با چای بابونه و شکر :

اگر پوستی حساس دارید برای لایه بردای از شکر و چای بابونه استفاده کنید چای بابونه به دلیل دارا بودن خاصیت ضد قارچ و ضد باکتری بسیار مفید است .
برای درست کردن این لایه بردار باید از چای کیسه ای بابونه استفاده کنید و اگر قصد دارید التهابات پوست را کم کنید و سلول های مرده نیز از بین بروند شکر نریزید و از گل طبیعی بابونه به جای دمنوش کیسه ای استفاده کنید و دم کنید و با استفاده از پنبه روی پوست دست بمالید .

لایه برداری با شکر، روغن زیتون و لیمو :

این لایه بردار بسیار کارا است و خیلی راحت با مواد ساده که در منزل دارید می توانید درست کنید . شکر ، آبلیمو و روغن زیتون را ترکیب کرده و خوب هم بزنید این لایه بردار را باید دو بار در هفته استفاده کنید اگر لایه بردار باقی ماند می توانید برای دفعه ی بعد در یخچال نگه دارید.

این لایه بردار به دلیل ویتامین و مواد معدنی و آنتی اکسیدان دست ها را نرم و زیبا می کند و سلول های مرده پوست را از بین می برد . توصیه می شود بعد از استفاده از لایه بردار حتما کرم مرطوب کننده بزنید.

لایه برداری با شکر و کاکائو :

کاکائو دارای ویژگی های زیادی است که خاصیت های فروانی دارد پودر کاکائو ضد بیماری ، ضد سرطان ، ضد التهاب است .کاکائو سرطان را کم نمی کند اما گردش و جریان خون را تقویت می کند و باعث انعطاف پذیری پوست می شود .برای درست کردن این ماسک لایه بردار به شکر قهوه ای پودر کاکائو و روغن زیتون نیاز داریم.

لایه برداری با گل رز و شکر :

با گل برگ های رز می توانید یک لایه بردار پوست بسازید . اگر گل رز ندارید می توانید از روغن خالص رز استفاده کنید این روغن بسیار خوشبو است و منع خوبی برای ویتامین cمی باشد .

البته اگر پوستتان حساس است از گل برگ رز استفاده کنیدشکر را با گلبرگ رز یا روغن رز و روغن زیتون یا نارگیل ترکیب کرده و به آرامی روی دستهایتان بمالید و ماساژ دهید و بعد بشویید و بعد از استفاده از لایه بردار کرم مرطوب کننده بزنید .

لایه برداری با روغن نارگیل نمک و زیتون :

نمک هم مانند شکر یک لایه بردار طبیعی می باشد . اگر از نک درشت دریا استفاده کنید بهتر است . نمک ، روغن نعناع ، روغن زیتون ،روغن نارگیل و روغن رزماری و نعناع تازه یا خشک را با هم مخلوط کنید و به دستهایتان بمالید و ماساز دهید.

لایه برداری با پوست و نمک هیمالیایی :

نمک هیمالیایی دارای مواد معدنی ، کلسیم ، منیزیم و پتاسم ، سولفات و 84 عنصر می باشد این نمک بسیار خوشمزه و به رنگ صورتی است. روغن نارگیل ، آب لیمو ، روغن جوجوبا ، روغن زیتون و روغن رزماری ونمک هیمالیایی را ترکیب کرده و یک لایه بردار درست کنید .

لایه برداری با قهوه و شکر :

اکثر خانم ها برای آب کردن چربی از قهوه استفاده می کننداز قهوه می توان برای نرم کردن پوست دست نیز استفاده کرد قهوه سلول های مرده را نابود و چوست را روشن و نرم می کند . قهوه و روغن زیتون و شکر را مخلوط کرده و یک لایه بردار خوب درست کند .

لایه برداری با موز و شکر :

برای درست کردن این لایه بردار به روغن شی و روغن نارگیل ، کره نارگیل و موز و شکر احتیاج داریم .این مواد را در مخلوط کن بریزید تا حالت خمیر شود و بعد مواد را از مخلوط کن بیرون آورده و شکر را اضافه کرده و با قاشق هم بزنید.

موز تغذیه پوست را فراهم میکند روغن نارگیل وظیفه ی آبرسانی به پوست را ایفا می کن و شکر هم سلول های مرده پوست را نابود می کند.

لایه برداری با وانیل ، شکر و اسطوخودوس :

یکی از بهترین ماسک ها برای دست می باشد که دست ها را نرم و صاف می کند.شکر یا نمک ، روغن اسطوخودوس ،روغن نارگیل ، روغن هسته انگور و عصاره وانیل و اسطوخودوس خشک را مخلوط کنید و هفته ای دو بار به دست هایتان بمالید.