لیفتینگ صورت در خانه بدون جراحی

کشیدن پوست صورت روشی است که پوست جوانتر و چین و چروک از بین می رود .با بالا رفتن سن قابلیت ارتجاعی پوست کم می شود و پربی زیر پوست کم می شود و باعث می شود چین و چروک روی پوست ایجاد شود.

روش های زیادی برای بالا کشیدن پوست و یا لیفتینگ صورت موجود است که یکی از روش ها روش استفاده از مواد طبیعی می باشد .شما میتوانید پوست خود را با استفاده از مواد خوارکی که سرشار از آنتی اکسیدان است پوست خود را بکشید.


روش ها و مواد خوراکی برای تهیه ماسک

تخم مرغ : یک درمان طبیعی برای زیبایی پوست و مو تخم مرغ خام است به دلیل اینکه ارزش غذایی کاملی دارد .

سفیده تخم مرغ :

سفیده تخم مرغ دارای پروتیین و مواد معدنی مانند کلسیم ، منزیم ، آهن و ویتامین های زیادی است که برای پوست بسیار مفید و موثر است .یکی از نکته های مثبت سفیده تخم مرغ این است که پوست را سفت می کند.

زرده تخم مرغ :

زرده تخم مرغ نیز دارای مقدار زیادی چربی ، موادمعدنی ، کلسیم ، روی و منزیم و پروتیین می باشد که برای پوست بسیار مفید و مهم است که پوست توسط زرده تغذیه می کند و از چین و چروک جلوگیری می نماید .

ویتامین ث :

ویتامین ث برای سلامتی بدن بسیار مفید است و به سیستم ایمنی نیز کمک می کند .ویتامین ث ساخت کلازن را فعال می کند و به اپیدرم این امکان را می دهد تا پوست را سفت و زنده نگه دارد.

تا حد امکان لکه های پوست را از بین می برد استفاده از ویتامین ث به نرم و صاف کردن پوست و تمیز شدن پوست نیز کمک می کند و انع از ایجاد چین و چروک می شود. می تانید از 15 قطره لیمو ترش به جای مکمل ویتامین ث استفاده کنید.

گیاهک گندم :

یک غذای مناسب برای پوست گیاهک گندم می باشد یا می توانید ان را روزانه بخورید و یا ماسک آن را به صورت خود بزنید .که سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین ای می باشد که پوست را مرطوب و سفت نگه می دارد و مانع از ایجاد چروک می شود .ت

وصیه می شود هر روز از گیاهک گندم میل کنید برای جوان سازی پوست بسیار مفید است.

روغن عود :

روغن عود خاصیت های زیادی دارد و به دلیل بوی خوب و شدید معروف است و همه آن را می شناسند .روغن عود پوست را سفت نگه می دارد و پوست را ترمیم و بازسازی می کند و پوست را روشن تر می کند.چین و چروک و سیاهی زیر چشم را کاهش می دهد و پوست را شفاف و سفت می کند.

روش تهیه ماسک طبیعی برای کشیدگی پوست :

مواد لازم :

عدد تخم مرغ خام ،5 قطره روغن عود ، یک قاشق چایخوری روغن آرگان ، یک عدد کپسول ویتامین ث یا 15 قطره آبلیمو و یک قاشق چایخوری گیاهک گندم

طرز تهیه و استفاده :

اول باید تخم مرغ را خوب هم بزنید و بعد بقیه مواد را یکی یکی اضاف کرده و خوب هم بزنید تا مواد قاطی شوند و این ماسک را باید به مدت 24 ساعت در فریزر قرار دهید.

ماسک را باید هفته ای یک بار استفاده کنید بهتر است این ماسک را روی صورت خشک بمالید و نیم ساعت باید روی صورت بماند و چشمانتان را ببندید و بعد می توانید صورت خود را بشویید و مرطوب کننده بمالید.