اولتراپی (Ultherapy) روشی غیر جراحی برای لیفت صورت

در داشتن پوست شاداب و جوان راز و رمزی نهفته است که اعتماد به نفس شما را چند پله بالاتر می برد و شما در ملاقات با دوستان، برقرای ارتباط با افراد جدید و حتی گرفتن یک عکس سلفی احساس بهتری به خودتان پیدا می کنید. از طرف دیگر، وجود علائم خستگی روی صورت تأثیر بدی روی روحیه شما می گذارد. آیا تا بحال این حس به شما دست داده است؟ اگر اینطور بوده، شاید به فکر روش هایی برای مبارزه با علائم پیری افتاده باشید. یکی از این تکنیک ها «اولتراپی» است که صورت شما را کاملاً دگرگون می کند.

قبل و بعد از لیفت پوست گردن با اولتراپی

اولتراپی چیست؟

اولتراپی استفاده از امواج اولتراسوند برای رساندن انرژی گرمایی به لایه های عمقی پوست است. اولتراپی سلول های پوستی را به فاز فعال برده و باعث می شود تا کلاژن بیشتری تولید کنند. در نتیجه بوسیله این درمان، پوست شما جوان تر، سفت تر و روشن تر می شود. با اولتراپی شما نیازی به خوابیدن روی تخت و صرف زمانی طولاتی برای نقاهت نیستید.

روش ایمن و غیر جراحی است

در حال حاضر، اولتراپی تنها روش غیر جراحی تأیید شده توسط FDA برای لیفت صورت و گردن است. اولتراپی آثار پیری، هورمون ها و نیروی جاذبه را اصلاح می کند و خطوط و چروک های پوست را برطرف می کند. تنها با چند جلسه کوتاه درمانی می توانید به پوستی سفت تر و جوان تر برسید؛ بدون اینکه کوچک ترین برش یا جراحتی در کار باشد.

بیولوژی پشت اولتراپی

به مرور زمان پوست صورت به تدریج دچار خطوط و چروک می شود. سطح هورمون ها نیز افت می کند و تولید کلاژن کاهش می یابد. همچنین، فاکتورهای مربوط به سبک زندگی شما نظیر رژیم غذایی، عوامل محیطی، مصرف الکل و سیگار کشیدن نیز روی کاهش سطح کلاژن تأثیر می گذارد. عملکرد اولتراپی به گونه ای است که تولید کلاژن را تحریک می کند.

طراحی دستگاه اولتراپی به صورتی است که بافت های ساختاری لایه های عمیق تر پوست را هدف قرار می دهد. به محض تحریک تولید کلاژن، این افزایش تولید تا ماه ها ادامه پیدا می کند و سپس کم می شود. بنابراین، نتایج درمانی اولتراپی تا ماه ها پس از جلسات دوام دارد.

تکنولوژی پشت اولتراپی

آیا تا بحال اشعه های خورشید را با ذره بین دیده اید؟ دستگاه اولتراسوند نیز تقریباً به همین ترتیب کار می کند؛ با این تفاوت که، دستگاه اولتراپی به جای اشعه های خورشید، امواج اولتراسوند را متمرکز می کند. این دستگاه بصورت کاملاً غیر تهاجمی روی پوست کار می کند.

امواج اولتراسوندی که در اولتراپی  بکار می رود، روی لایه سطحی پوست اثر نمی گذارد. بلکه، در اولتراپی انرژی گرمایی و انرژی اولتراسوند به لایه های زیرین پوست منتقل شده و سلول های آن نواحی را گرم می کند. با بالا رفتن دمای سلول ها، آنها مجبور می شوند تا برای التیام خود کلاژن تولید کنند که این موضوع در نهایت منجر به سفت تر شدن پوست می شود.

در طبیب لند بخوانید  راهنمای مراقبت از پوست در دهه ۵۰ سالگی

این دستگاه ناراحتی چندانی برای شما ایجاد نمی کند و می توان گفت تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. فقط ممکن است در ابتدای جلسه کمی حس سوزن سوزن شدن روی پوست خود احساس کنید. مدت زمان جلسه اولتراپی بین 45 تا 60 دقیقه است.

اولتراپی به چه افرادی توصیه می شود؟

اگر علائم پیری به تازگی روی پوست شما ظاهر شده اولتراپی را مد نظر قرار دهید. خطوط اطراف چشم، خطوط اخم، چروک و افتادگی پوست اطراف چشم را می توان با چند جلسه رفع نمود. افراد بالای 35 سال بیشترین نتیجه را از این روش می گیرند.

چه عاملی اولتراپی را به بهترین گزینه تبدیل می کند؟

اولتراپی به مراتب کم هزینه تر از جراحی است. علاوه بر این، اولتراپی دوره نقاهت خاصی ندارد. به محض اینکه، جلسه اولتراپی شما تمام شد می توانید به روتین روزانه خود بازگردید.

درمان با لیزر به مدت زمانی برای نقاهت و بهبودی نیاز دارد. امواج RF نیز به اندازه اولتراسوند قدرت نفوذ ندارند و نتایج ضعیف تری روی پوست شما می گذارند.

بعد از جلسه اولتراپی، پوست در لحظه مستحکم تر می شود. اما این پایان ماجرا نیست! از آنجایی که اولتراسوند پاسخ کلاژنی پوست را تحریک و راه اندازی می کند، تولید کلاژن تا ماه ها پس از جلسه ادامه پیدا می کند. بهترین نتایج را پس از 4 تا 6 ماه روی پوست خود مشاهده می کنید.

راه های دیگر برای لیفت صورت که در کلینیک های زیبایی بکار برده می شوند عبارتند از:

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص انجام لیفت صورت به روش های ذکر شده و جوانسازی پوست با مرکز زیبایی طبیب لند تماس بگیرید.

ویدیو زیر تصاویر قبل و بعد از اولتراپی است که برای آشنایی بیشتر با این تکنیک لیفت صورت و جوانسازی پوست گردآوری شده است و بزودی در طبیب لند نیز قابل استفاده خواهد بود.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت مرکز بی اچ آر مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.