از لیفت صورت چه می دانید؟

در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت های شگرفی که در همه عرصه های زندگی و بویژه علم پزشکی بوجود آمده، کند کردن روند پیری دیگر یک رویا نیست. علاوه بر دستاوردهایی که تا کنون در زمینه افزایش طول عمر و امید به زندگی حاصل شده، علم پوست و زیبایی نیز پا به عرصه ظهور نهاده تا حس جوانی و شادابی را با اعمالی همچون لیفت صورت در ظاهر شما به ارمغان آورد.

قبل و بعد از لیفت صورت و گردن

لیفت صورت یا Face Lift بدون شک یکی از قابل ملاحظه ترین این دستاوردهاست. این اقدام جراحی می تواند زمان را برای شما به عقب برگرداند تا ظاهر شاداب و زنده جوانی را حتی در میانسالی به صورت شما باز گرداند.

لیفت صورت چیست؟

عمل جراحی لیفت صورت عملی است که بافت های شل و ضعیف صورت را سفت نموده و پوست صورت شما را جوان نشان می دهد. لیفت صورت با حذف پوست های اضافه، از بین بردن و کاهش عمق چروک های صورت، سفت نمودن بافت های عمیق، نه تنها پوست صورت را جوانتر، بلکه کیفیت آن را نیز بهتر می کند.

چرا باید به کشیدن پوست صورت صورت فکر کنیم؟

به مرور زمان، پوست خاصیت کشسانی خود را از دست داده و از حجم آن کاسته می شود. این امر موجب شکل گیری غبغب، چروک های عمیق و همچنین افتادگی پوست گردن می شود. این عوارض بخشی از روند طبیعی افزایش سن می باشند. اما اگر شما با این عوارض احساس راحتی نمی کنید، می توانید لیفت صورت را به عنوان یک گزینه برای خود در نظر بگیرید.

با ورود به دوره میانسالی شما به تدریج روی ظاهر صورت خود حساس می شوید. سعی می کنید شل شدن پوست صورت و علی الخصوص گردن خود را با پوشیدن لباس های پوشیده یا دستمال گردن بپوشانید. حتی این ظاهر پیر می تواند روی روابط کاری و اجتماعی شما نیز اثر منفی بگذارد.

پس از انجام عمل لیفت، بیماران اعتماد به نفس خود را مجدداً به دست می آورند و سلامتی را در سطحی متفاوت تر در رابطه با ظاهر خود حس می کنند.

انواع لیفت صورت

عمل لیفت صورت برای هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است و نوع آن با توجه به نیازهای صورت فرد از سوی جراح پلاستیک تعیین می گردد. با اینحال، یک طبقه بندی کلی برای آن پیشنهاد شده است که در ذیل به آن اشاره خواهیم داشت:

مینی لیفت صورت

این جراحی برای افرادی که دارای درجات خفیف شلی و افتادگی پوست هستند توصیه می شود. در این تکنیک، جراح با ایجاد برش های کوچک تر – اغلب اطراف خط رویش مو در مجاورت گوش ها – بافت های عمقی صورت را ترمیم می کند. در جریان این روند، بافت های ساختاری اطراف گونه ها نیز بالا کشیده می شوند و بدین ترتیب شکل خط فک اصلاح شده و ظاهر خسته پوست از بین می رود.

این عمل را می توان هم با بیحسی موضعی و هم با بیهوشی عمومی انجام داد که تشخیص روش آن به عهده جراح شماست. مینی لیفت صورت همچنین با عوارض اولیه پیری در پوست مقابله کرده و نیاز به عمل های اصلاحی گسترده تر را به تعویق می اندازد.

در طبیب لند بخوانید  چرا باید از محصولات "بدون پارابن" استفاده کنیم؟

لیفت صورت استاندارد

لیفت صورت استاندارد مختص اشخاصی است که علائم متوسط تا شدید پیری پوست را روی صورت و بویژه روی قسمت میانی و گردن خود دارند. در مقایسه با مینی لیفت، لیفت استاندارد عمل وسیع تری است و در کنار نتایج فوق العاده ای که در پی دارد، نیازمند دوره مراقبت طولانی تری می باشد. در لیفت استاندارد نیز برش ها از پشت خط رویش مو و از مجاورت گیجگاه و گوش شروع می شود. در این تکنیک، جراح موقعیت بافت های عمیق صورت را اصلاح کرده و پوست اضافی را بر می دارد

عمل لیفتینگ به چه شکل انجام می شود؟

تکنیکی که جراح برای لیفت صورت شما انتخاب می کند به عوامل مختلفی از جمله آناتومی صورت، خواسته شما از عمل، محدوده لیفت (مینی یا استاندارد) و همزمانی عمل لیفت با سایر اعمال زیبایی روی صورت شما بستگی دارد.

در مرحله اول و پس از ایجاد برش های اولیه، پوست از روی بافت های زیرین جدا می شود. سپس، جراح با جابجا کردن بافت های عمقی صورت به اصلاح هر گونه شلی و افتادگی می پردازد. در مرحله بعد، پوست اضافه نیز بریده می شود و در نهایت پوست باقیمانده روی بافت های اصلاح شده و جوان صورت برگردانده و متصل می شود.

آیا این عمل می تواند پلک ها را هم جوان کند؟

لیفت صورت اصطلاحی است که عموماً در مورد هر گونه عمل جوانسازی بکار می رود و طبیعی است که بسیاری از افراد بر این باور باشند که این عمل روی همه بخش های صورت از جمله چشم، ابرو، گونه یا چانه اثر می گذارد. این موضوع کاملاً قابل درک است زیرا چشم ها و پیشانی نیز جز اعضای صورت هستند. اگرچه، باید بدانید که لیفت صورت عمدتاً برای رفع عیوب دو سوم پایینی صورت – از گونه ها تا خط فک – بکار می رود.

علت این موضوع بخاطر تفاوت های آناتومیکی موجود بین نواحی مختلف صورت است. پوست، عضلات و بافت های اطراف ابرو منحصر بفرد می باشند و در نتیجه، جراحی زیبایی در این ناحیه نیازمند تکنیک های خاص خود می باشد.

برخی از بیماران از پزشک خود می خواهند تا عمل لیفت پلک، ابرو یا گردن را همزمان با عمل لیفت صورت انجام دهد. در چنین موردی، جراح دو یا چند عمل متفاوت را همزمان روی صورت فرد انجام می دهد. به همین ترتیب، برخی بیماران می خواهند فقط ناحیه اطراف چشم یا گردن خود را لیفت کنند و به لیفت کلی صورت نیازی ندارند.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت برد جراحی پلاستیک آمریکا مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت پوست با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.