قبل از کاشتن ابرو مقاله زیر را بخوانید

ابروها تأثیر زیادی در زیبایی چهره دارند. کاشت ابرو در افرادی که ابروی کم‌پشت و ناچیزی دارند سبب می‌شود چهره‌ای زیباتر و جذاب‌تری داشته باشند.

نقش ابرو در بدن انسان

ابرو عضوی از صورت می‌باشد که صرفا از تعدادی مو تشکیل‌ شده‌ است. در کاشت و طراحی ابرو باید دقت زیادی به جهت‌های خواباندن موهای ابرو در حین کاشت در نواحی تاج، بدنه و دم داشته باشید. اگر دقت کرده باشید تاج ابروها باید به حالت عمود و رو به بالا باشد و بدنه نیز به حالت خوابیده و به سمت دم موها کم می‌شود.

نکته حائز اهمیت این می‌باشد که جهت خواب موها در نواحی مختلف ابرو متفاوت می‌باشد.

نحوه کاشت ابرو

برای کاشت ابرو اول ناحیه کاشت باید آماده شود طراحی و زاویه سازی را باید انجام دهید که باید درنهایت مورد تأیید فرد باشد؛ و برش‌های خیلی کوچکی در ناحیه‌ی ابرو ایجاد می‌شود.

برش‌های ریز گیره سفتی را برای پیوندهای تکی مو که قبل برداشته می‌شود به وجود می‌آورند. رشد کردن موهای که کاشته شده بستگی به موهای سر دارد یعنی از رشد موهای سر الگوبرداری می‌کند.

ابروهایی که کاشته می‌شوند دائمی هستند و همیشه رشد خواهند داشت و حتی نیاز به اصلاح بیشتری نسبت به موهای ابروی عادی دارند. اصولاً تعداد مو برحسب پیشینه و جنسیت بیمار و مشخصه‌های فردی متفاوت می‌باشد.

طراحی و زاویه سازی ابرو قبل از کاشت ابرو

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب و لازم است:

  • افرادی که ابروی زیبا ندارند و از شکل و فرم ابروی خود ناراضی هستند.
  • افرادی که ابروهای کم‌پشتی دارند
  • افرادی که جای بخیه یا براثر سوختگی در ابرویشان دارند.
  • افرادی که قبلاً ابروهایشان را تاتو کرده‌اند ولی از فرم ابروی خود ناراضی هستند می‌توانند با فن‌های حرفه‌ای روی تاتو خود ابرو بکارند.
  • افرادی که به دلیل بیماری و یا هر موردی ابروهای خود را ازدست‌داده‌اند.

مقایسه قبل و بعد از کاشت ابرو

علت ریزش ابروها

دلایل زیاد و متفاوتی وجود دارد که ابرو دچار ریزش می‌شود. بیماری‌هایی مانند کم‌کاری تیروئید که علت ریزش ابروها می‌باشد. چیدن و برداشتن بیش ‌از حد ابرو می‌تواند باعث ریزش ابرو شود. امکان این نیز وجود دارد که بر اساس تصادف یا آسیب ابروها دچار ریزش شوند. بعضی از افراد به‌صورت مادرزاد ابروهای کم‌پشتی دارند. حتی ریزش موی ابرو می‌تواند به دلیل جراحی نیز باشد.

در طبیب لند بخوانید  عادات بدی که موجب ریزش ابروها می شود

کاشت ابرو

نکات قابل‌توجه در کاشت ابرو

ابرو به سه قسمت تقسیم می‌شود:

  1. تاج ابرو
  2. بدنه ابرو
  3. دم ابرو

در کاشت تاج ابرو باید موها را با زاویه خاص و رو به بالا بکارند.برای کاشت بدنه ابرو باید موها حالت خوابیده به سمت دم باشد و به‌تدریج به سمت دم که می‌رود موها کم شوند و نباید برای ابروها از موها ضخیم استفاده کرد.

قطر منافذ موهای ابروی کاشته شده باید کوچک باشد به دلیل اینکه اگر ضخیم و بزرگ باشد موهای ابرو ضخیم و غیرطبیعی می‌شود. ابروها نیز باید خیلی نزدیک به هم کاشته شود تا پوست زیر ابرو دیده نشود.

مراقبت بعد از کاشت ابرو

بعد از انجام کاشت ابرو ممکن است کمی خون‌ریزی ایجاد شود. ممکن است ناحیه‌ی ابرو دچار تورم شود اما نگران نباشید این عوارض کم‌کم در عرض چند روز از بین می‌رود. اگر احساس خارش در ابرو داشتید اصلاً نباید ناحیه ابرو و مخصوصاً قسمت کاشت را بخارانید تا کاملاً خوب شود.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت ابرو با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.