۵ میان وعده مناسب برای محل کار

گذراندن ساعات متمادی در محل کار مساوی است با شانس کمتر برای خوردن وعده های کامل غذایی و در عوض، شانس بیشتر برای خوردن میان وعده و اسنک. اگرچه، خوردن وعده های کامل غذایی در طول روز نقش کلیدی در حفظ سلامت بدن دارند؛ اما، می توانید برای رفع گرسنگی خود در روزهای کاری از میان وعده هایی بهره بگیرید که اثر منفی روی سلامت شما نمی گذارند. در ادامه، به ۵ خوراکی مفید که می توانید آنها را به عنوان یک میان وعده کم کالری و سالم میل کنید، اشاره خواهیم کرد:

  1. ادامامه خشک شده

به احتمال زیاد، حتی اسم این ماده غذایی را تابحال نشنیده اید. ادامامه یا Edamame نوعی سویای نارس است که سرشار از مواد مغذی و پروتئین می باشد. ادامامه خشک شده را در کشوی میز خود نگه دارید و بدون نگرانی از چاق شدن آن را بخورید. ۱۴ گرم از ادامامه خشک شده ترد و نمکی فقط ۱۰۰ کالری دارد. این خوراکی جایگزینی مناسب و کم کالری برای آجیل و مغز است. روزانه فقط یک چهارم فنجان از این خوراکی بخورید.

ادامامه میان وعده کم کالری برای محل کار

  1. آب

همه ما اکثراً، احساس تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیریم. بنابراین، هر وقت احساس گرسنگی کردید قبل از اینکه چیزی بخورید، ابتدا مقداری آب بنوشید. این احساس گرسنگی در برخی موارد نشانه کم آب شدن بدن است و بدن شما این کم آبی را با حس نیاز به خوردن اعلام می کند. اگر پس از نوشیدن آب، باز هم گرسنگی شما برطرف نشد، آدامس بجوید تا تمرکز شما برای کار نیز تقویت شود.

  1. ماست یونانی

مصرف تنها ۱۵ گرم پروتئین به هنگام بعد از ظهر  کافیست تا حس گرسنگی شما را تا شام سرکوب کند؛ در حالیکه، طعم شیرین و ادویه ها شما را از فکر کردن به ظرف شیرینی روی میز محل کارتان باز می دارد. کمی دارچین به حدود ۲۰۰ گرم ماست یونانی اضافه کنید و از مزایا و طعم خاص آن لذت ببرید.

  1. انگور

معمولاً تمایل شما به خوردن در بعد از ظهر چندان جنبه رفع گرسنگی ندارد و صرفاً جنبه ناخنک زدن دارد. بنابراین، سعی کنید از میان وعده هایی استفاده کنید که دارای چربی و شیرینی مصنوعی و افزوده شده نباشند. انگور این دو ویژگی را دارد و در عین حال، به آبرسانی بدن هم کمک شایانی می کند. یک فنجان انگور بخورید تا از فواید این میوه به عنوان یک میان وعده کم کالری بهره مند شوید.

  1. پاپ کورن

آیا می دانستید پاپ کورن یک غله کامل (Wholegrain) و منبع غنی از فیبر است؟ اگر هوس یک اسنک شور و خوش طعم را کرده اید، سراغ پاپ کورن بروید. سه فنجان پاپ کورن دارای ۱۰۰ کالری می باشد. سعی کنید مصرف روزانه پاپ کورن را از این مقدار بیشتر نکنید.

چه خوراکی هایی نباید مصرف نکنید؟

گرانول و کراکرهای چند غله ای (Multigrain) جز آن خوراکی هایی هستند که شما ممکن است فکر کنید اسنک های مفیدی هستنید. اما، حقیقت کمی متفاوت است. محصولات گرانولای بسته بندی شده اغلب قند، چربی و کالری فراونی دارند. بنابراین، سعی کنید خرید گرانولای بسته بندی شده از مغازه را قطع کرده و خودتان آن را درست کنید. همچنین، جوی دو سر را می توانید جایگزین آن کنید.

کراکرهای چند غله ای دارای چند نوع غله هستند که این غله ها لزوماً غله کامل یا Wholegrain نیستند. بهتر است اسنک هایی را انتخاب کنید که ماده اصلی سازنده آنها آرد تمام غله باشد تا بدن شما از فیبر کافی برخوردار شود.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد خوراکی ها با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.