چگونه با استفاده از جوش شیرین انگشتان پا را تمیز کنیم؟

نرم کردن و از بین بردن زبری پا : نرم و صاف  شدن انگشتان پا رویای هر زنی است. پاشنه سخت، خشک و ترک خورده را می توانید با جوش شیرین درمان کنید که دارای خواص ضد عفونی کننده بوده و همچنین پاشنه پا را نرم می‌کند و سختی آن را از بین می برد این یک ابزار ارزان، اما بسیار موثر است. با استفاده از جوش شیرین، می توانید  پا  را صاف و  نرم کنید این دستور ساده کمک می کند که  پوست زبر بر روی پاشنه نرم و صاف شود.

مواد مورد نیاز:
  • 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین
  • 4/5 لیتر آب

جوش شیرین را در آب داغ  حل کرده پای خود را بین 15تا 20 دقیقه داخل این محلول قرار دهید. پس از آن،  پای خود را با یک سنگ پا مالش دهید. سپس هر نوع کرمی که در دسترس داشتید بمالید و جوراب بپوشید حتی پس از اولین بار متوجه تفاوت می شوید.

این درمان را به صورت روزانه برای 5 تا 7 روز و  پس از آن، 7 روز استراحت داده، و سپس دوباره همین روش را تکرار کنید. 3 بار این دوره های زمانی را انجام دهید علاوه بر جوش شیرین اضافه کردن یک قاشق غذاخوری نمک و کمی صابون مایع در حمام هم مفید است.

همچنین اگر پوست شما خشک و خارش دار است، آن را با یک حمام جوش شیرین تسکین دهید؛ برای این کار، 1/2 فنجان جوش شیرین را به وان حمام پر از آب گرم اضافه کنید. چند دقیقه در آن آب بمانید و سپس بدنتان را خشک کنید این روش بدن شما را نرم و لطیف می کند و تمام مسائل و مشکلات پوستی را برطرف می کند. می توانید از پودر جوش شیرین برای خارش پوست بعد از رفتن به شنا هم استفاده کنید.

پایگاه سلامت و زیبایی طبیب‌لند

استفاده ازجوش شیرین برای نرم کردن و از بین بردن زبری پا