برای داشتن پوست سالم چه نوشیدنی هایی را در رژیم غذایی قرار دهیم؟

اگر می‌خواهید پوست سالم داشته باشید، باید از آن مراقبت کنید و بعضی از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها را در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

اکثر خانم‌ها برای مراقبت و داشتن پوست سالم از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند اما باید بدانند قبل استفاده باید رژیم غذایی سالم داشته باشند. چون پوست سالم در مرحله اول نیازمند داشتن رژیم غذایی سالم می‌باشد.

اگر شما برای داشتن پوست سالم رژیم غذایی خوبی رادارید و رعایت می‌کنید حالا نوشیدن مایعات سالم که برای مراقبت از پوست مفید است رشا به رژیم خود اضافه کنید. بهترین نوشیدنی‌ها را در این مقاله برای شما آورده‌ایم.

برای داشتن پوست سالم آب بنوشید

اگر مقاله‌های دیگر ما را خوانده باشید متوجه اهمیت بیش از حد نوشیدن آب خواهید بود. وجود آب برای پوست ضروری است. چین ‌و چروک را از بین می‌برد و پوست را شاداب می‌کند. یکی از دلایل پوست خشک می‌تواند به علت کم‌آبی هم باشد. تامین رطوبت برای پوست الزامی است. توصیه می شود روزانه بین 7 تا 8 لیوان آب میل کنید.

پوست سالم با نوشیدن آب در طول روز

چای سبز پوست شما را سالم می کند

چای سبز نیز برای پوست مفید است چون حاوی آنتی‌اکسیدان می‌باشد که از پوست در برابر اشعه‌های خورشید مراقبت و محافظت می‌کند. یکی دیگر از فواید چای سبز برای پوست قرمزی و تورم پوست را از بین می‌برد.

فواید چای سبز برای پوست سالم

آب انار به سلامت پوست شما بسیار کمک می کند

آب انار سرشار از آنتی‌اکسیدان می‌باشد که آنتی‌اکسیدان‌های آب انار دو برابر چای سبز می‌باشد. آب انار نوشیدنی بی‌نظیری است به دلیل اینکه مواد موردنیاز برای فعالیت فیبروبلاست ها که وظیفه تولید کلاژن را بر عهده دارد فراهم می‌کند. آب انار از چین‌وچروک جلوگیری می‌کند.

در طبیب لند بخوانید  حواس‌تان به میزان آب بدن تان باشد

نوشیدن آب انار برای پوست سالم

شیر سویا

سویا سرشار از موادی می‌باشد که از کلاژن پوست مراقبت می‌کند. خوردن سویا باعث جوان ماندن پوست می‌شود. از چین‌وچروک نیز جلوگیری می‌کند و در جلوگیری از تیره شدن پوست تأثیر بسزایی دارد.

 

آب مخلوط شده با برش‌هایی از خیار

بیشتر وزن خیار را آب تشکیل می‌دهد. خوردن خیار به مرطوب نگه‌داشتن پوست کمک زیادی می‌کند. خیار دارای منیزیم و پتاسیم است و در کاهش ورم پوست تأثیر زیادی دارد.

دتاکس خیار برای داشتن پوست سالم

شیر نارگیل

شیر یک نوشیدنی بسیار مفید و سالم برای پوست می‌باشد چون به‌طور طبیعی شیرین می‌باشد و هیچ نوع شیرین‌کننده مصنوعی به آن اضافه نشده است. شیر نارگیل سرشار از پتاسیم و آنتی‌اکسیدان می‌باشد که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد می‌رود و از پیری زودرس پوست پیشگیری می‌کند.

داشتن پوست سالم با مصرف شیر نارگیل

آبمیوه و آب سبزیجات بهترین نوشیدنی ها برای پوست سالم

مواد مغذی که برای پوست سالم نیاز است را در آب میوه ها سبزیجات می‌توان یافت. بیشتر میوه‌ها و سبزیجات دارای مواد معدنی و مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان می‌باشند که از سلول‌های پوست مراقبت می‌کنند.

آب میوه و سبزیجات نوید دهنده پوست سالم

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد خواص مواد غذایی با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.