فاکتورهای سلامتی که تاثیر مستقیم روی زیبایی و جوانی دارند

همانطور که در قبل گفتیم حتی گران ترین محصولات نیز نمی توانند منفی گرایی، ترس، استرس یا خسارت عاطفی ناشی از یک رابطه سمی را مخفی کنند. زیبایی درونی همان رازی است که بسیاری از افراد در مسیر رسیدن به جوانی ابدی آن را به فراموشی می سپارند. در ادامه، قصد داریم به عناصر سلامتی که به حفظ زیبایی درونی و طبیعی کمک می کنند، اشاره خواهیم کرد:

خواب کافی راز جوانی پوست است

  1. برقراری روابط سالم

همه انسان ها دارای اشتیاق ذاتی برای شکل دادن رابطه هستند. تحقیقات متعددی این حقیقت را اثبات کرده اند که تجربه کردن روابط مثبت موجب افزایش طول عمر می شود. از جمله مزایای برخورداری از روابط سالم می توان به نیاز کمتر به ویزیت پزشک، کاهش یافتن فشار خون، افسردگی و همچنین سو مصرف مواد می شود. بهره مندی از حمایت عاطفی یا حتی مالی شریک احساسی یا یک دوست می تواند باعث بهتر شدن توانایی شما در کنار آمدن با استرس های زندگی شود. حمایت اجتماعی نه تنها در زمان بحران بلکه در زمان موفقیت و خوشی نیز اهمیت فراوان دارد.

  1. سلامت جنسی

سلامت جنسی هسته مرکزی وجود انسان را به خود اختصاص می دهد. شاید فکر کنید چنین مفهومی در دنیای پیشرفته امروزی بسیار ابتدایی به نظر برسد، اما انگیزه بنیادین هر عملکرد، اشتیاق و تفکری در انسان ها به سلامت جنسی بر میگردد. گرایش ما به زیبایی در غیاب تمایل به برقراری ارتباط و صمیمیت، ناقص و بی معنی خواهد بود.

علیرغم تمام تلاش های ما برای حفظ یک زندگی ایده آل، تغییرات هورمونی که به مرور زمان در بدن ما اتفاق می افتد موانع قابل ملاحظه ای را بر سر راه سلامت جنسی ما قرار می دهند. اختلالات خواب، افسردگی و کم شدن میل جنسی همه انسان ها اعم از زن و مرد را در اواسط زندگی تحت تاثیر قرار می دهند. امروزه افراد نسبت به این تغییرات آگاه تر شده اند و به دنبال ایجاد مداخله زود هنگام و به موقع هستند. درمان هایی نظیر هورمون درمانی (Hormone Replacement Therapy) در کنار روش های درمانی نوین مانند O-Shot و P-Shot زمینه را بهبود قوای جنسی در دوران یائسگی فراهم کرده اند.

  1. حس شکر گزاری

در جستجوی بی انتها برای «بهتر» و «بیشتر» در زندگی، همه ما اغلب دلایل بیشماری که باید بایت آنها شکر گزار باشیم را فراموش می کنیم. ارتباط قوی و مستقیمی بین کیفیت سلامتی و حس شکر گزاری وجود دارد. پرورش حس شکر گزاری در حقیقت مهارتی است که به زمان و تکرار نیاز دارد. از نقطه نظر زیبایی، آیا ما واقعاً بخاطر تصویری که در آینه می بینیم شکر گزار هستیم یا همیشه خود را با بقیه مقایسه می کنیم؟ پرورش حس شکر گزاری احساسات منفی مانند حسادت و غبطه خوردن را کمرنگ می کند و در عین حال، به عزت نفس ما اضافه می کند. وقتی که پیر شدیم باید بخاطر همه خط های خنده و چروک های دور چشم خود شکرگزار باشیم چرا که این علائم نشان می دهند که ما زندگی شادی را در جوانی تجربه کرده ایم.

  1. خواب کافی

شک نکنید که «زیبای خفته» در روزهای بیشمار خواب خود به دنبال چیزی می گشت! بطور کلی، فرایند ترمیم بدن – شامل تولید کلاژن جدید به منظور پیشگیری از افتادگی پوست – به هنگام خواب روی می دهد. همچنین، حین خواب بدن شما میزان گردش خون پوست را بیشتر می کند که خود باعث درخشش پوست شما می شود که از رازهای اصلی جوانی و شادابی پوست است. زمانی که گردش خون کم شود، خون در زیر چشم ها جمع شده و منجر به تیره شدن پوست نازک زیر چشم ها می شود. کم خوابی می تواند باعث قرمز و پفی شدن چشم ها، تشکیل چروک و کدر شدن پوست شود. داشتن خواب خوب شبانه درست به اندازه مصرف یک کرم دور چشم گرانقیمت اهمیت دارد. بنابراین، سعی کنید هر شب به اندازه ۷ ساعت خواب با کیفیت داشته باشید تا صبح با انرژی از خواب بیدار شوید.

  1. عشق به خود

«آدری هپبورن»، یکی از زیباترین بازیگرهای تاریخ سخن معروف و جالبی درباره زیبایی دارد: “زیبایی یک زن باید از چشم های او دیده شود زیرا چشم ها دریچه ای به قلب او هستند، همان جایی که عشق در آن وجود دارد”. پس همه چیز از دوست داشتن خودمان شروع می شود. البته، این دوست داشتن را نباید با حس خودخواهی اشتباه کرد.

در طبیب لند بخوانید  فاکتورهای ناگفته زیبایی و جوانی (بخش اول)

قدرت دوست داشتن به خود این آزادی را به ما می دهد تا دست از تلاش برای دستیابی به یک زندگی کاملاً بی عیب  نقص برداشته و در عوض، خودمان را به عنوان یک موجود منحصر بفرد، زیبا و دارای عیب قبول کنیم. بدین ترتیب، قادر خواهیم بود تا اشتباهات خود را پذیرفته، بابت عقل و خردی که در مسیر زندگی به دست آورده ایم شکرگزار باشیم، حد و مرزهای درستی را برای خود تعیین کرده و با اعتماد کردن به خود علایقمان را دنبال کنیم. با دوست داشتن خودمان می توانیم از زندگی لذت برده مسائل را آنقدرها هم جدی نگیریم! این امر قطعاً کلید رسیدن به زیبایی درونی است.

زیبایی هم درست مانند تصویر آینه دو جنبه دارد. زیبایی درونی تکه گمشده از پازل کلی زیبایی است و از درون شما و نه از ویترین مغازه یا مطب دکتر منشا می گیرد.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد سلامتی و جوانی با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.