مراقبت مو در تابستان

با وجود گرما، خشکی هوا، آب کلر دار یا نمک دار، قطعاً موهای شما در فصل تابستان شکنجه می شوند. بنابراین، طبیعی است که شما در ماه های داغ تابستان از دو شاخه شدن انتهای تارهای مو (موخوره)، چربی بیش از حد کف سر، بی جان شدن موها و … شکایت کنید. در نتیجه، بهتر است در این فصل توجه ویژه ای به سلامت موهای خود داشته و با بکار بردن تمهیداتی ساده برای مراقبت مو در تابستان، موهای خود را نجات دهید:

نکات مراقبت مو در تابستان

  • نوک موهای خود را مرتباً کوتاه کنید

فصل تابستان فصلی است که موی بلند را واقعاً می طلبد! چه بخواهید برای فرار از تعریق و گرما موهای خود را با کش ببندید و چه بخواهید برای زیبایی هر چه بیشتر موهای خود را براشینگ کرده و باز بگذارید؛ موی بلند قطعاً راه حل شماست. با اینحال، لازم است برای پیشگیری از چند شاخه شدن انتهای موها و بدتر شدن موخوره، نوک آسیب دیده موهای خود را کوتاه کنید. بطور کلی، گرما باعث تخریب ساقه موها شده و موخوره را تشدید می نماید.

  • روغن نارگیل را فراموش نکنید

موهای شما، درست مثل هر عضوی از بدن شما، نیازمند مراقبت است و باید از آن در برابر اشعه های UV محافظت شود. این مسئله در زمان هایی که موهای شما به مدت طولانی و بدون پوشش در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد، اهمیت ویژه ای می یابد.

یکی از عقایدی که به اشتباه بین عموم مردم جا افتاده، این است که مو از پوست کف سر در برابر نور خورشید محافظت می کند. استفاده از روغن نارگیل می تواند علاوه بر محافظت از پوست سر، موهای شما را از آسیب سوختن (این اتفاق در معرض نور خورشید واقعاً می افتد) دور نگه دارد.

روغن نارگیل علاوه بر این که یک آنتی اکسیدان است و اثرات مخرب اشعه های آسیب زا را خنثی می کند، بطور طبیعی دارای SPF نیز می باشد.

روغن نارگیل را مانند نرم کننده روی موی خیس خود بمالید و اجازه دهید تا این روغن طبیعی با خواص اعجاب انگیز خود موهای شما را ترمیم و از آنها محافظت کند. پس اگر در تابستان به استخر می روید این کار را انجام دهید و از تابش آفتاب روی موهای خود نترسید!

  • لطفاً هر روز موهای خود را با شامپو نشویید

هرگز موهای خود را هر روز با شامپو نشویید؛ مگر اینکه، موهای شما آغشته به روغن نارگیل باشد و شما بخواهید پس از چند دقیقه یا چند ساعت موهای خود را تمیز کنید. بر خلاف تصور شما، شستشوی بیش از حد پوست و همینطور مو، باعث افزایش تولید چربی می شود. در نتیجه، پوست سر شما چرب و ساقه های موی شما شکننده می شود.

در طبیب لند بخوانید  رهایی از خارش و سوزش کف سر بعد از رنگ مو

نکات مراقبت مو در تابستان

بجای استحمام روزانه، شامپوی خشک را امتحان کنید. شامپوی خشک بدون اینکه موهای شما را خشک کند، چربی کف سر را از بین می برد.

اگر مایلید خودتان ترکیبی دست ساز برای کاهش چربی کف سر درست کنید، طبق دستور زیر عمل کنید:

۲ تا ۳ قاشق غذاخوری از آب نارگیل را با کمی آب لیمو ترش مخلوط کنید. این ترکیب را به کف سر خود زده و قبل از شستن با آب سرد، ۵ دقیقه آن را ماساژ دهید. سعی کنید این کار را هفته ای یک بار انجام دهید تا نتیجه آن را مشاهده کنید.

  • آب فراوان بنوشید

شاید نتوان با کلمات و جملات، تاثیر و لزوم نوشیدن آب کافی برای حفظ سلامت بدن را توصیف کرد. نکته ای که بر هیچکس پوشیده نیست این است که مصرف آب در فصول گرم واجب تر می شود. اگرچه، مقدار مصرف روزانه آب برای هر نفر متفاوت است. اما، می توان گفت مصرف ۸ لیوان آب در طی روز برای آبرسانی بدن هر کسی مقبول می باشد. طبق یک قاعده کلی می توان گفت تنها در صورتی مشخص می شود که شما آب کافی می نوشید که ادرار شما بی رنگ باشد. با هر جرعه آبی که می نوشید، به این فکر باشید که آب مهم ترین سد دفاعی در برابر موهای بی جان است.

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت دیزرت هلث نیوز مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت مو با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.