نکات ماندگاری رنگ مو را بدانید

حالا که ساعت ها وقت در آرایشگاه صرف کرده اید تا موهای خود را در ازای هزینه ای هنگفت به رنگ خاص و دلخواه خود در آورید، حتماً رنگ جدید موهای خود را تا جایی که ممکن است زنده و ماندگار نگه دارید. اگر بخواهیم صادق باشیم، همه شما حداقل یکی از کارهایی که در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد را در هفته اول پس از رنگ کردن موها (و شاید بطور ناخواسته) انجام می دهید که ماندگاری رنگ مو را کم خواهد کرد. در ادامه با مواردی می پردازیم که با اجتناب از آنها می توانید به موهایی شاداب، زنده و درخشان پس از رنگ کردن برسید:

نکات ماندگاری رنگ مو

  1. موهای خود را با آب داغ نشویید

شاید فکر کنید شستشوی عادی موها با شامپو حتی پس از رنگ کردن نیز کاملاً طبیعی باشد. اما، تارهایی از مو که به تازگی رنگ گرفته اند نباید در معرض آب داغ قرار گیرند. آب داغ خارجی ترین لایه رنگ مو را برداشته و رنگ مو را محو می کند. بنابراین، موهای خود را با آب سرد یا ولرم بشویید تا کوتیکول های موها بسته شده و رنگ موهایتان ثابت شود.

  1. در معرض آفتاب قرار نگیرید

مواد شیمیایی و بویژه کلر جز موادی هستند که رنگ موها را بطور چشمگیر از بین می برند. اما، به تازگی مشخص شده که نور آفتاب نیز دشمن درجه یک رنگ مو است و ما اغلب آن را نادیده می گیریم. بنابراین، موهای شما نباید به مدت طولانی زیر تابش آفتاب قرار بگیرند و اگر چاره ای برای آن ندارید، باید از محصولات تخصصی SPF دار مخصوص مو استفاده کنید. اسپری های محافظ UV گزینه خوبی برای حفظ رنگ موهای شما هستند.

  1. بلافاصله پس از رنگ کردن، موهای خود را نشویید

یکی از سوالاتی که در روزهای اول پس از رنگ کردن مو از خودتان می پرسید این است که:«پس کی می توانم حمام کنم؟» طبق توصیه متخصصان مو و زیبایی، بهتر است تا ۴۸ ساعت پس از رنگ کردن موها از شستن آنها خودداری کنید. در طول این مدت، کوتیکول های موهای شما بسته شده و رنگ آنها تثبیت می شود. بدین ترتیب، بهتر است تا دو روز از ورزش کردن بپرهیزید تا پس از آن مجبور نباشید موهای خود را بشویید.

  1. تماس مو با مواد شیمیایی را قطع کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از رنگ کردن موها باید بخاطر داشته باشید این است که نباید موهایتان را در معرض بیش از حد مواد شیمیایی قرار دهید. هر چیزی مانند اسپری های مو یا محصولات حالت دهنده الکل دار یا حتی سشوار کشیدن مداوم موجب تغییر رنگ موها می شود. مواد شیمیایی موجود در این محصولات با باز کردن کوتیکول ها موجب تخریب رنگ موها می شود.

  1. از کلر دوری کنید

کلر موجود در آب استخر تاثیر مخربی روی رنگ موهای شما دارد. پس حتماً از موهای خود در برابر کلر محافظت کنید. زمان هایی که زیر تابش مستقیم آفتاب قرار می گیرید نیز از کلاه استفاده کنید و یا اسپری های محافظتی به موهایتان بزنید.

  1. از شامپوها و ماسک های درمانی استفاده نکنید

«آیا می توانم پس از رنگ کردن به موهایم نرم کننده بزنم؟» این سوالی است که از بسیاری از خانم ها در آرایشگاه ها شنیده می شود. نمی توان بطور قطع گفت که نباید از نرم کننده استفاده کنید. به هر حال، هر چیزی مثل نرم کننده یا شامپوی ضد شوره می تواند موهای شما را دشتخوش تغییر کرده و برخی از طیف های رنگی را از بین ببرد. پس، اگر از رنگ موهای خود راضی هستید، برای ماندگاری رنگ مو هایتان از نرم کننده استفاده نکنید. همچنین، ماسک های درمانی را نیز کنار بگذارید. این ماسک ها با نفوذ به عمق موها، رنگدانه های رنگ را از تارهای مو بیرون می کشند. این مسئله در مورد روغن های مو نیز مصداق دارد.

  1. از حرارت دوری کنید

وسایل حالت دهنده مو که با گرما کار می کنند، برای رنگ موهای شما مضر هستند؛ بخصوص اگر هنگام استفاده از آنها به موهای خود محصولات حالت دهنده زده باشید. سعی کنید از مصرف اسپری های حجم دهنده، موس یا حتی ژل برای مدت طولانی بپرهیزید.

در طبیب لند بخوانید  دلایل سفید شدن زود رس موها

کلام آخر

مقاله فوق حاصل تلاش تیم ترجمه و تولید محتوای طبیب لند است. در نظر داشته باشید طبیب لند هیچ گونه تجویز و دارویی را پیشنهاد، تایید یا رد نمی کند و مقالات ما صرفا برای دانش عمومی شما از منابع موثق پزشکی تهیه، گردآوری و ترجمه می شود. مقاله فوق را می توانید در سایت نیو بیوتی مطالعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت مو با کلیک روی اینجا مطالب جدیدی را بخوانید.

در کانال آپارات طبیب لند نیز می توانید فیلم های مرتبط با خدمات مرکز زیبایی طبیب لند را با کلیک روی اینجا مشاهده کنید.