نکات مهم قبل از کوتاه کردن موها

کسانی که به کوتاه کردن موهایشان فکر می کنند، باید نکات زیر را رعایت کنند. برای خانم‌ها کوتاه کردن مو کار سختی است خصوصاً وقتی‌که موهای بلندی داشته باشند.

هنگامی‌که موهایتان را کوتاه کنید دیگر نمی‌توانید موهایتان را دم ‌اسبی یا گوجه‌ای ببندید یا ببافید. کوتاه کردن موها یک نظافت شخصی مو حساب می‌شود.

برای داشتن نظم و انضباط باید موهایی مرتب و اصلاح‌شده داشته باشید. شکل و فرم موها در زنان و مردان تفاوت دارد. فرم موها می‌تواند اعتقادات مذهبی، وضعیت روانی، افکار سیاسی و…را نشان می‌دهد.

نکات مهم قبل از کوتاه کردن موها

کوتاه کردن زیاد و مکرر سبب رشد مو نمی‌شود:

کوتاه کردن انتهای موها تأثیر مستقیم بر رشد موها ندارد به دلیل اینکه انتهای مو تأثیری بر فولیکول‌های پوست سر دارد که مشخص می‌کند موها چگونه رشد می‌کند. کوتاه و اصلاح کردن مو، موها را برای رشد سالم آماده می‌کند.

همیشه می‌توانید موهایتان را کوتاه کنید

اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید موهایتان کوتاه کنید بهتر است اول مقداری کمی از موهایتان را کوتاه کنید. همیشه فرصت برای کوتاه کردن موهایتان دارید اول کمی موهایتان را کوتاه کنید و ببینید چه احساسی دارید.

فواصل بین کوتاه کردن مو را تغییر دهید

فاصله‌ی بین اصلاح کردن موها را تغییر دهید اگر همیشه موهایتان را بین 6 تا 8 هفته اصلاح می‌کنید این زمان را به 3 تا 4 ماه تغییر دهید به دلیل اینکه موها بعد از 3 تا 4 ماه دچار موخوره می‌شود و سه تا 4 ماه زمانی است که موها نیاز به کوتاهی و اصلاح دارد.

به گردنتان فکر کنید

بعضی‌ها دوست دارند گردنشان را با موها بپوشانند با کوتاه کردن موها مویی ندارید که گردنتان را با آن پنهان کنید.

در طبیب لند بخوانید  در تابستان چگونه از موهایمان مراقبت کنیم؟

کوتاه و خرد کردن موها مطابق جنس مو

موها را باید مطابق جنس مو اصلاح و کوتاه کنید. موهایی که جنس محکمی دارند را اگر متقارن و یکدست کوتاه نکنید زیباتر می‌شود؛ اما برای موهای صاف، یکدست کوتاه کردن آن را زیباتر می‌کند.

کوتاه کردن مو را خودتان انجام ندهید

همیشه موهایتان را به کسی که حرفه‌ای هست بسپارید.

قبل از کوتاه کردن موهای خود را نشویید

شما باید بعد از کوتاهی موهایتان را خوب بشویید پس‌نیاز نیست قبل از اصلاح نیز موها را بشویید این کار سبب می‌شود مو و پوست سر خشک شود و موها آسیب ببیند.

نوع موهایتان را در نظر بگیرید

شما باید با توجه به نوع جنس موهایتان، آنها را کوتاه کنید و با یک آرایشگر مشورت کنید مثلاً برای افرادی که موهایشان فر است موی کوتاه گزینه مناسبی نیست.

موها برای کوتاه شدن باید خشک باشد

بهتر است برای کوتاه کردن موها خشک باشد این‌گونه نتیجه‌ی کار بهتر خواهد بود. البته تشخیص این موضوع بهتر است با آرایشگر باشد.