همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

امروزه برای از بین بردن موهای بدن لیزر انجام می دهند . که مانند سایر روش ها فواید و عوارض مربوط به خود را دارد. آرزوی همه ما این است که پوستی شفاف و صاف همچون آینه داشته باشیم.

البته باید بدانید صورت بسیار حساس است نسبت به سایر قسمت های بدن. زیبایی چهره بستگی بستگی به مرغوبیت و سلامت پوست دارد . اولین عامل که پوست را خراب و زیبایی را مختل می کند جوش و لکه های صورت است و دومین عامل هم موهای زائد صورت است که موهای شفافت پوست را کم می کنند .

بعضی از تابش های لیزر برای کیفیت پوست بسیار مناسب هستند. حتی لیزرهایی وجود دارد که جوشها ، لک ها ، چین و چروک و موهای زائد را از بین می برند . لیزر جوش ، لیزر موی زائد و لیزر چین چروک هر کدام مکانیزم منحصر به فردی را دارا است که در مورد آن هم صحبت خواهیم کرد .

لیزر پوست صورت برای حذف موهای زائد :

راه های زیادی برای نابود کردن موهای زائد پوست وجود دارد که اثر آن ها می تواند مفید و همیشگی باشد . یکی از روش ها برای از بین ردن موهای زائد لیزر است . هدف لیزر از بین بردن ریشه مو و رنگدانه های تیره مو می باشد . لیزر را می توان در طی چند جلسه و در عرض چند دقیقه کوتاه انجام دهید و شما به داشتن پوستی صاف روشن و زیبا نزدیکتر می شوید .

لیزر موهای صورت در خانم ها

اصولا موهای صورت خانم ها بصورت کرک و پرز می باشد . رنگ این موهای صورت بستگی به ژنتیک دارد . بعضی از افراد موهای زائد رنگدانه بیشتر و تیره دارد و برخی بی رنگ است . لیزر پوست صورت برای حذف و نابود کردن موای زائد در بانوان که در نواحی بالای لب ، چانه ، گردن ،پیشانی و گونه ها انجام می شود .

نکات مهم در لیزر موهای صورت بانوان :

نکته اول اینکه باید ببینید لیزر ضروری است یا نه. همانطور که گفتیم بعضی از موهای خانم ها بی رنگ می باشند مخصوصا در نواحی پیشانی و گونه.

بهتر است بدانید لیزر موهای بی رنگ نه تنها از بین نمی روند بلکه تبدیل به موهای فعال می شوند که حتما با پزشک خود مشورت کنید.

نکته دیگر در مورد کیفیت رشد موها می باشد .بعضی از بیماری ها باعث افزایش هورمون های مردانه در خانم ها می شود و همچنین موها ضخیم و رشد زیادی می کنند . حتما برای لیزر صورت از دکتر متخصص مشورت بگیرید .

لیزر موهای صورت مردان :

فقط خانم ها نیستند که می خواهند صورت و چهره جذاب داشته باشند مردان هم لیزر را برای داشتن چهره جذاب انتخاب می کنند.

روش های شیو کردن موهای صورت مردان عوارضی را به همراه دارد مانند : جوش های چرکی ، برگشتن نوک موها به درون پوست ، خشک و زبر شدن پوست صورت .

لیزر می تواند روشی خوب و مطمئن برای جایگزین کردن روش های گذشته باشد. لیزر موها ی صورت در نواحی پیشانی ، بینی ، ناحیه ی بالای گونه ، گردن و زیر خط رویش موهای سر

نحوه عملکرد لیزر

در واقع با لیزر رنگدانه های تیره از بین می روند .پرتو های لیزر درون فولیکول ها مو قرار گرفته است و اینگونه پرتوهای لیزر جذب رنگدانه ها می شود . با خراب شدن رنگدانه ها فولیکول های مو نابود می شوند. همه فولیکول ها دارای چرخه استراحت و رشد هستند این نکته دلیل اصلی تعدد جلسه های لیزر می باشد.

اگر بخواهیم راحت تر بگوییم با هر جلسه از لیزر تعدادی از فولیک.ل ها مو در استراحت به سر می برند و در اثر پرتو ها از بین نمی روند . برای نابودی تمام فولیکول های مو باید مدت زمان معینی را برای لیزر در نظر بگیرید .بهتر است جلسات لیزر را ماهی یکبار انجام دهید .

دستگاه های لیزر موهای زائد :

دستگاه های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد . دستگاه های دیود و الکساندرایت برای پوست های روشن بهتر عمل می کند . برای پوست ها تیره از لیزرهای ان -دی / یگ با طول موج بلند ND;YAG LASER PULSED که ایمن و خوب عمل می کند.
دستگاه های IPLو ELIGHT با سیستم فلش لامپ زنون کار می کنند. لیزرهای الکساندریت ئرئ ناشی از پرتو لیزر را کم می کند .

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد همانطور که گفتیم تعداد جلسات لیزر به خاطر اطمینان از نابودی تمام فولیکول های مو می باشد چون فولیکول ها همیشه آماده و فعال بای درمان نیستند . فولیکول ها هر چهار هفته یکبار در فاز رشد قرار می گیرند دقیقا این زمان تعیین شده برای جلست لیزر می باشد . بهتر است فاصله بین لیزر یک ماه طول بکشد .